The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 10:09 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 48 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: finisarea incintei pentru vopsit
MesajScris: Lun Dec 09, 2013 9:43 pm 
poate ai experienta nu te contrazic dar am vazut multe oper de ale tal mult mai proaste ca ale mele....inteleg ca nu iti pica bine,dar stai linistit ca eu fac pentru mine nu comercializez,sunt sigur de ce goarne am,deoarece domnul PETRE de la ploiesti (petrica cum il stiu prietenii)mi le-a recomandat deoarece le-a folosit la niste vl-uri,sunt groase din abs nu sunt asa rigide ca cele de proasta calitate.In legatura cu boxele meseria mea este de TAMPLAR MOEDLIER (una dintre ramurile cele mai migaloase ale tamplarieri )asa ca nu e vorba sa imi spui de experienta eu fac rectangulari ,fii-uri si ovale toata ziua la munca....asa ca...in fine nu isi are rostul discutia asta stiu ca o sa imi stergi contul ca asa se intampla la ficare...


Sus
  
 


 Subiectul mesajului: Re: finisarea incintei pentru vopsit
MesajScris: Lun Dec 09, 2013 9:49 pm 
plus de asta inseamana ca si difurile p.audio e 12 250 sunt proaste nu???


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: finisarea incintei pentru vopsit
MesajScris: Lun Dec 09, 2013 9:51 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19815
Localitate: La sediu
Te rog sa-mi prezinti "operele mele" la care faci referire mai sus.

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: finisarea incintei pentru vopsit
MesajScris: Joi Dec 12, 2013 7:29 am 
Neconectat
User

Membru din: Joi Apr 26, 2012 8:06 am
Mesaje: 83
Localitate: Suceava
Salut. M-a bag si eu....cu o intrebare: Ce inseamna TAMPLAR MOEDLIER ?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: finisarea incintei pentru vopsit
MesajScris: Joi Dec 12, 2013 8:14 am 
Ramura tamplariei care se ocupa cu modelarea si creearea de modele,de exemplu eu la servici fac modele pentru izolatii pentru rafinarii si multe altele..e cea mai migaloasa ramura,,,


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: finisarea incintei pentru vopsit
MesajScris: Joi Dec 12, 2013 9:17 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 3:36 pm
Mesaje: 2679
Localitate: Bucuresti Romania
A fi tamplar este o meserie biblica .
Vezi Biblia , Matei 5.3 :) !!! http://www.bibliaortodoxa.ro/carte.php?id=55&cap=5

_________________
Excelența face diferența

High
Performance Un produs unicat de o calitate deosebita si construit din pasiune
Audio


Leonardo Fibonacci : F(n) = F(n–1) + F(n–2)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: finisarea incintei pentru vopsit
MesajScris: Joi Dec 12, 2013 8:02 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Apr 26, 2012 8:06 am
Mesaje: 83
Localitate: Suceava
Salut.Poate ai vrut sa spui TAMPLAR MODELATOR!!,asta este altceva. Nici nu sesizezi propria-ti greseala.
Daca ai dificultati in a finisa o simpla muchie rotunjita,nu stiu ce modelezi la SERVICI

Sper ca stii de gluma :D!

P.s.
Cer scuze D-lui Victor pentru plagiat.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: finisarea incintei pentru vopsit
MesajScris: Vin Dec 13, 2013 6:05 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 3:36 pm
Mesaje: 2679
Localitate: Bucuresti Romania
Modelist , modelator , modelier ...ce conteaza ?
Tot tamplarie ramane :) .
Inteleg sa te lauzi daca ai absolvit MAGNA CUM LAUDAE cursurile unei universitati renumite pe planeta , pentru ai capacitate intelectuala deosebita , dar asa ... toti avem o " meserie " la baza .

_________________
Excelența face diferența

High
Performance Un produs unicat de o calitate deosebita si construit din pasiune
Audio


Leonardo Fibonacci : F(n) = F(n–1) + F(n–2)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: finisarea incintei pentru vopsit
MesajScris: Vin Dec 13, 2013 10:02 am 
Pentru smecherii astia o sa fac o poza cu legitimatia de la servici sa vedeti ce scrie,,,,


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: finisarea incintei pentru vopsit
MesajScris: Vin Dec 13, 2013 10:07 am 
Asa sunteti cate unii pe acest forum doar sa radeti,,,,faza cu rotunjitul pe cuvant nam avut nicio dificultate doar ca nu prea stiam sa chituiesc,,,am chituit cu spaclu de cauciuc si a iesit ok,,,


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: finisarea incintei pentru vopsit
MesajScris: Vin Dec 13, 2013 10:46 am 
Neconectat
User

Membru din: Dum Noi 13, 2011 3:42 pm
Mesaje: 421
Localitate: Constanta
Aici nu sunt smecheri,sunt doar barosani.
Pe mine sincer,ma intereseaza mai mult sa vad operele tale,decat ce scrie pe legitimatia ta de la servici.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: finisarea incintei pentru vopsit
MesajScris: Vin Dec 13, 2013 6:09 pm 
se poate sterge acest subiectul Mircea te rog frumos,cat domnul iacob,acum ceva timp imi cerea sfaturi...uita-te frate la boxele alea ale tale facute din tablii de paturi vechi cu toporul cred ca sunt taiate sau cu circular dala de masa care taia bunicul lemne pe vremuri,cu embleme scoase la imprimanta ,vopsite cu bidineaua care tu mai vrei si bani pe ele:)),nu inteleg perzenta ta in acest subiect?Tu esti barosan ma?Te numesti tu barosan???Esti ca bateriile alea 777 o zvacnire si gata,te bagi ca supozitoru'' asa si tu.Sunt sigur ca nu sti nici sa bati cuie bine ,numai vorbesc sa frezezi o muchie sau sa o slefuiesti manual si apoi sa ii dai un chit auto ca deja e ceva fabulos pentru tine,IMI CER SCUZE FATA DE TOTI MEMBRII ACESTUI FORUM,FATA DE CEI CARE AU FOST PREZENTI IN ACEST SUBIECT DAR ASTA ESTE ADEVARUL AVETI TOATA STIMA SI TOT RESPECTUL MIRCEA,VICTOR,MATEI,GIANII SERBAN SI RESTUL BAIETIILOR DE PE FORUM FARA AJUTORUL VOSTRU BOXELE ERAU DOAR CUTII FRUMOASE ATAT.MA PRICEPEAM EU LA TAMPLARI DAR LA CHITUIT NU MA PRICEPEAM,LA VOPSIT DAR CU AJUTORUL VOSTRU AM REUSIT SI VA MULTUMESC!


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: finisarea incintei pentru vopsit
MesajScris: Vin Dec 13, 2013 6:41 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 3:36 pm
Mesaje: 2679
Localitate: Bucuresti Romania
Nu te supara ... peste ceva timp , cand vei citi toate astea vei rade pana la lacrimi :) .
Stai linistit , intotdeuna urmatoarele boxe vor fi mai frumoase .

_________________
Excelența face diferența

High
Performance Un produs unicat de o calitate deosebita si construit din pasiune
Audio


Leonardo Fibonacci : F(n) = F(n–1) + F(n–2)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: finisarea incintei pentru vopsit
MesajScris: Vin Dec 13, 2013 9:40 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Noi 13, 2011 3:42 pm
Mesaje: 421
Localitate: Constanta
Ai sarit niste litere .

Iacob Adrian scrie:
Aici nu sunt smecheri,sunt doar barosani.
Pe mine sincer,ma intereseaza mai mult sa vad operele tale,decat ce scrie pe legitimatia ta de la servici.


Nu vreau sa te contracarez,vreau doar sa iti explic confuzia,chiar daca nu vorbesc pe limba ta.
Zici ca ti-am cerut sfaturi,ca si cum m-as fi injosit sa cer un sfat si culmea,de la cineva care "a aparut" pe forum pe 24 august 2013,cu un topic legat de nelamuriri despre boxe.

Citat din tine:
"salut!sunt nou in ale boxelor mai pe romaneste sunt foarte incepator...am inteles chestia cu chituitul suruburilor si al palului unde este taiat...dar dupa ce frezem muchiile cu acel cutit special al frezei(care face muchiile rotunde si uniforme peste tot)cum se chituieste acolo,unde avem raza...... jur ca nu inteleg..cineva mi-a zis cu ''guma pentru suprafete rotunde'' asta este denumirea populara ...ori si-a batut joc de mine....poate ma lamureste cineva ...multumesc anticipat."


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: finisarea incintei pentru vopsit
MesajScris: Sâm Dec 14, 2013 5:38 pm 
mai pretenash dute ma cu sifonerele tale


Sus
  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 48 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România