The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 10:44 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 21 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Subwoofere MTL46
MesajScris: Vin Ian 29, 2016 7:20 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Feb 16, 2010 6:09 pm
Mesaje: 786
Localitate: otelu rosu
am auzit, sau mai bine zis ....am simtit doua goliath dotate cu ew18hn.Senzatia este incredibila.Daca nu ma insel au fost alimentate cu phonic xp3000.pot spune cu mana pe inima ca si ficatii si plamanii mi-au ajuns in gat.Basii i-am auzit intr-un club de 35o-400 de perosane

_________________
0747186474


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Subwoofere MTL46
MesajScris: Vin Ian 29, 2016 9:42 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Iul 22, 2011 10:32 pm
Mesaje: 182
Localitate: Galati
Am dotat un club din Vaslui cu un Goliath echipat cu ew18 si, desi era alimentat doar dintr-un TAMP TA-2400 (8 ohmi,cate un difuzor pe canal) se auzea foarte bine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Subwoofere MTL46
MesajScris: Vin Ian 29, 2016 11:46 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Ian 29, 2016 5:25 pm
Mesaje: 2
daca ma uit bine incinta goliath daca o analizezi pe jumatate vine cam ca dys 118,sincer ma intereseaza sa sune bine ,bas frumos si cald.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Subwoofere MTL46
MesajScris: Sâm Ian 30, 2016 2:08 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Mar 20, 2008 2:33 pm
Mesaje: 1962
Localitate: Iashingtown
Patrick scrie:
daca ma uit bine incinta goliath daca o analizezi pe jumatate vine cam ca dys 118,sincer ma intereseaza sa sune bine ,bas frumos si cald.


nu are nici o legatura goliathu care este un planar horn cu dys118 care-i un bass reflex
ew-18hn este un difuzor cu parametri pt horn, probabil de aici si extensia HN din coada

in bass reflex suna scurt, nu are delay si da senzatia ca... nu suna

daca tot are parametri de genul asta, e pacat sa nu fie pus intr-o incinta care sa-l exploateze

ce inseamna "bas frumos si cald" ?? :shock:

_________________
aka. adi_0l06


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Subwoofere MTL46
MesajScris: Dum Ian 31, 2016 6:57 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19815
Localitate: La sediu
probabil ca e sinonim cu "bass cu grasime" :)))

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Subwoofere MTL46
MesajScris: Dum Ian 31, 2016 11:03 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Iun 28, 2015 8:29 am
Mesaje: 31
Localitate: Magurele Ilfov
Parerea mea este ca suna mai bine ew18hn in MTL-46.Am dat intr-un singur bas cu ep2500 in bridge,am atins clip-ul toata noaptea si nu s-a intamplat nimic.La inceput mirosea a incins dar probabil ca isi facea rodajul pentru ca difuzorul are doar 4-5 luni si nu s-a dat in el decat cu ep2500 in situatia stereo/8ohmi.(Cred ca vreo 450w).In fine,sunt multumit de 18hn dar vreau sa fac 4 bucati de la zero MTL-46 si sa le dotez cu 18elf.Sunt sigur ca o sa sune mult mai bine din toate punctele de vedere.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 21 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România