The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Apr 19, 2024 8:50 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 58 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Proiect boxe - Tower sau alta forma?
MesajScris: Sâm Ian 02, 2016 7:12 pm 
Pace!


Ultima oară modificat de Daraban Radu pe Lun Ian 04, 2016 3:18 pm, modificat 1 dată în total.

Sus
  
 


 Subiectul mesajului: Re: Proiect boxe - Tower sau alta forma?
MesajScris: Dum Ian 03, 2016 12:31 am 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Ian 02, 2016 1:04 am
Mesaje: 22
Deleted


Ultima oară modificat de ekosekthor pe Dum Ian 03, 2016 6:26 pm, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Proiect boxe - Tower sau alta forma?
MesajScris: Dum Ian 03, 2016 1:25 am 
Sincer? Cred ca ai glume in program! Vreau sa vad si eu proiect facut de tine pe 5 cai.

Bafta!


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Proiect boxe - Tower sau alta forma?
MesajScris: Dum Ian 03, 2016 1:26 am 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Ian 02, 2016 1:04 am
Mesaje: 22
Deleted


Ultima oară modificat de ekosekthor pe Dum Ian 03, 2016 6:27 pm, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Proiect boxe - Tower sau alta forma?
MesajScris: Dum Ian 03, 2016 1:34 am 
-Las ca nu am ce, imi pare rau ca am intervenit. Tu vorbesti de boxe diy cu difuzoare la care habar nu ai parametri TS. O boxa nu sa face cum vrei tu. Iar filtrele la fel. O boxa sa proiecteaza dupa parametri difuzoarelor.

Ps: Ti-a pus intrebarea dece nu exista boxe pe 5 cai??? Nu 5 difuzoare , ci 5 cai cum spui tu.


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Proiect boxe - Tower sau alta forma?
MesajScris: Dum Ian 03, 2016 1:52 am 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Ian 02, 2016 1:04 am
Mesaje: 22
Deleted


Ultima oară modificat de ekosekthor pe Dum Ian 03, 2016 6:27 pm, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Proiect boxe - Tower sau alta forma?
MesajScris: Dum Ian 03, 2016 1:55 am 
-Sincer hai sa lasam gluma. Pune mana documenteazate si apoi incearca sa faci ceva. Ai de la Victor un link despre proiectarea unei incinte acustice. Pune mana si invata, asta e spre binele tau. Esti pe langa tema cu mult!


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Proiect boxe - Tower sau alta forma?
MesajScris: Dum Ian 03, 2016 2:26 am 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Ian 02, 2016 1:04 am
Mesaje: 22
Deleted


Ultima oară modificat de ekosekthor pe Dum Ian 03, 2016 6:27 pm, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Proiect boxe - Tower sau alta forma?
MesajScris: Dum Ian 03, 2016 2:36 am 
Omule invata! Am spus clar. O INCINTA SE PROIECTEAZA DUPA PARAMETRI DIFUZOARELOR. SI FILTRELE LA FEL. O INCINTA NU SE FACE DUPA CUM VISEZI TU 1000 DE CAI SI NAVE SPATIALE.
Tu ai difuzoare la care nu ai parametri. PUNCT! In concluzie nu poti construi o incinta acustica. Poti contrui doar o lada cu difuzoare!

Ce argumente mai vrei??????


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Proiect boxe - Tower sau alta forma?
MesajScris: Dum Ian 03, 2016 2:55 am 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Ian 02, 2016 1:04 am
Mesaje: 22
Deleted


Ultima oară modificat de ekosekthor pe Dum Ian 03, 2016 6:27 pm, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Proiect boxe - Tower sau alta forma?
MesajScris: Dum Ian 03, 2016 3:09 am 
Pace!


Ultima oară modificat de Daraban Radu pe Lun Ian 04, 2016 3:19 pm, modificat 1 dată în total.

Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Proiect boxe - Tower sau alta forma?
MesajScris: Dum Ian 03, 2016 3:28 am 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Ian 02, 2016 1:04 am
Mesaje: 22
Deleted


Ultima oară modificat de ekosekthor pe Dum Ian 03, 2016 6:27 pm, modificat de 3 ori în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Proiect boxe - Tower sau alta forma?
MesajScris: Dum Ian 03, 2016 3:30 am 
Dute si fa nanica ca nu ai nici o treaba cu ceea ce inseamna diy!!! Filtrele se fac la fel , dupa acei parametri!!!


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Proiect boxe - Tower sau alta forma?
MesajScris: Dum Ian 03, 2016 7:52 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 3:36 pm
Mesaje: 2679
Localitate: Bucuresti Romania
Hai ca e simplu : unul nu poate înțelege iar altul nu poate explica , deoarece amandoi vorbesc limbi diferite .
Totul e simplu , se rezumă doar la studiu individual .
Pe acest forum se găsesc foarte multe informații cu privire la proiectarea și construcția incintelor acustice .
Trebuie să urmăriți link-ul postat de mine pe pagina anterioară .


Sfat :
Poți realiza incinte acustice cu 5 cai , poți realiza un filtru pasiv personalizat care să compună întreg spectrul audio perfect liniar , dar ce faci cu faza acustică ?
Poți evita această problemă doar dacă folosești un filtru activ de tip DSP cu setările optime , impreuna cu mai multe amplificatoare de putere ...

_________________
Excelența face diferența

High
Performance Un produs unicat de o calitate deosebita si construit din pasiune
Audio


Leonardo Fibonacci : F(n) = F(n–1) + F(n–2)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Proiect boxe - Tower sau alta forma?
MesajScris: Dum Ian 03, 2016 9:56 am 
Pana la urma asa e......chiar ca vorbim limbi diferite!!! E greu sa te exprimi cand nu ai cunostintele necesare!

Ps: Nu caut polemica!


Ultima oară modificat de Daraban Radu pe Dum Ian 03, 2016 6:24 pm, modificat 1 dată în total.

Sus
  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 58 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România