The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 1:32 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: boxa cu 16 difuzoare?
MesajScris: Dum Mar 13, 2016 12:06 am 
Neconectat
User

Membru din: Dum Mar 13, 2016 12:02 am
Mesaje: 2
Va salut,voi a-ti mai vazut asa ceva?vrea cineva sa mi-o vanda cu 600 lei.Nu-i din zona mea cica are in jur de 40kg.Eu am crezut la inceput ca-i o gluma dar dupa mi-a trimis poze.Ce parere aveti se merita?El mi-a trimis filmare cu ea dar degeaba cand nu esti langa ea el e din constanta...cale lunga dom'le.
Astept parerile voastre daca s-a mai lovit cineva de asa ceva
El pretinde ca se aude tare,sunt curios (ca nu a apucat sa-mi raspunda) difuzoarele alea sunt doar asa aruncate in cutie?vai de steaua lor
Din ce mi-a spus el semnalul este preluat de amplificatoarele alea (zis amplificatoare) din acel cd player china apoi da in difuzoare uitandu-ma pe net dupa seriile amplifurilor au si high pass ma gandesc ca atunci cand a dat de medii le-a lasat asa

:lol:

Imagine
Imagine
Imagine


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: boxa cu 16 difuzoare?
MesajScris: Dum Mar 13, 2016 12:42 am 
Neconectat
User

Membru din: Mar Noi 16, 2010 12:55 am
Mesaje: 16
Localitate: brasov
Salut!
Aceasta jucarie numita (boxa) nu este decat o masca de ghiuveta...accesorizata. :lol:
Pentru ce vrei sa achizitionezi acea incinta?... ce tip de aplicatie! :mrgreen:
Toate bune! :wink:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: boxa cu 16 difuzoare?
MesajScris: Dum Mar 13, 2016 1:24 am 
Neconectat
User

Membru din: Dum Dec 01, 2013 8:01 pm
Mesaje: 168
Localitate: rm valcea
Este un exemplu ... de pasionat de sunet tare si distorsiuni
Este de apreciat ca a muncit ceva omul
Acum ca vrea sa vândă combinatia aceea de amplificatoare de masina de difuri auto si tv, si alte cabluri ...este o încercare de a trece la ceva mai bun ...
E de apreciat ca le a facut sa cânte !
Cine cumpără ....stie probabil ce face si ce vrea...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: boxa cu 16 difuzoare?
MesajScris: Dum Mar 13, 2016 9:57 am 
Neconectat
User

Membru din: Dum Mar 13, 2016 12:02 am
Mesaje: 2
marius popovici scrie:
Este un exemplu ... de pasionat de sunet tare si distorsiuni
Este de apreciat ca a muncit ceva omul
Acum ca vrea sa vândă combinatia aceea de amplificatoare de masina de difuri auto si tv, si alte cabluri ...este o încercare de a trece la ceva mai bun ...
E de apreciat ca le a facut sa cânte !
Cine cumpără ....stie probabil ce face si ce vrea...


Am primit alte detalii cum ar fi dimensiunile:
Inaltime 95
latime 60
grosime 38

Difuzoarele cica ar fi urmatoarele:
Cele mari de jos maranz 60w
Cele cu sita sony 10w bucata
Mai sus avem medii dibeisi de 40w
Cele de sus sony dintr-o combina imprenuna cu primele difuzoare de inalte partea de sus mijloc 25w si 10w
Mai jos sunt 4 sateliti dintr=un sistem lg 20w fiecare
Si mai jos sunt 2 difuzoare jvc de 15w

Mi-a spus ca o sa-mi faca poza cu magnetii lor sa ma conving ca nu sunt prastii de difuzoare.
Acum nu stiu...asteptam ceva pareri legate de multitudinea aceea de difuzoare puse in aceiasi cutie.Sunt afon in asa ceva,eu as lua-o pentru gratare,iarba verde,vara la padure.Se vor auzi in aer liber oare?
Eu nu pot merge pana acolo ca era altceva.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: boxa cu 16 difuzoare?
MesajScris: Lun Mar 14, 2016 1:25 am 
Neconectat
User

Membru din: Mar Noi 16, 2010 12:55 am
Mesaje: 16
Localitate: brasov
marius popovici scrie:
Este un exemplu ... de pasionat de sunet tare si distorsiuni
Este de apreciat ca a muncit ceva omul
Acum ca vrea sa vândă combinatia aceea de amplificatoare de masina de difuri auto si tv, si alte cabluri ...este o încercare de a trece la ceva mai bun ...
E de apreciat ca le a facut sa cânte !
Cine cumpără ....stie probabil ce face si ce vrea...



Ce exemplu vezi tu in asta, asa ceva poate face oricine acasa... (exact ca si tuica).
Nu vad de ce sustii asemenea prostii.. de apreciat e mult spus. Tu personal ai cumpara asa ceva? Nu mai da sfaturi pripite ( ca e de apreciat... ca lea facut sa cante...stie probabil ce face si ce vrea.. etc.) nu poti decat sa pui muzica ambientala la porumbei.
Ca sa inchei cele mentionate mai sus, imi dai de inteles ca tu ai fii vanzatorul! Toate bune!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: boxa cu 16 difuzoare?
MesajScris: Lun Mar 14, 2016 1:26 am 
Neconectat
User

Membru din: Mar Noi 16, 2010 12:55 am
Mesaje: 16
Localitate: brasov
marius popovici scrie:
Este un exemplu ... de pasionat de sunet tare si distorsiuni
Este de apreciat ca a muncit ceva omul
Acum ca vrea sa vândă combinatia aceea de amplificatoare de masina de difuri auto si tv, si alte cabluri ...este o încercare de a trece la ceva mai bun ...
E de apreciat ca le a facut sa cânte !
Cine cumpără ....stie probabil ce face si ce vrea...



Ce exemplu vezi tu in asta, asa ceva poate face oricine acasa... (exact ca si tuica).
Nu vad de ce sustii asemenea prostii.. de apreciat e mult spus. Tu personal ai cumpara asa ceva? Nu mai da sfaturi pripite ( ca e de apreciat... ca lea facut sa cante...stie probabil ce face si ce vrea.. etc.) nu poti decat sa pui muzica ambientala la porumbei.
Ca sa inchei cele mentionate mai sus, imi dai de inteles ca tu ai fii vanzatorul! Toate bune!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: boxa cu 16 difuzoare?
MesajScris: Vin Mar 18, 2016 10:31 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Noi 18, 2009 6:00 pm
Mesaje: 144
Localitate: TM
Incredibil !!! :shock:
Nici nu stiu daca sa ma prapadesc de ras sau sa ma ingrozesc....E clar ca e o prostie , dar care a fost logica ??? ca nu reusesc sa-mi dau seama.
Parca vine din zona crepusculara. Pe cat de bine arata conectica amplificatoarelor ( care presupune un anumit nivel de cunostinte ) , pe atat de rau arata "boxa". Si pana la urma doar amplificatoarele si player-ul costa de 20 de ori mai multa ca "boxa".......
:!: :?: :!: :?:

_________________
Power to the people !
http://tehnotronic.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România