The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 3:57 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Mini-sistem
MesajScris: Joi Ian 24, 2019 9:47 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Noi 11, 2018 2:19 pm
Mesaje: 18
Plecand de la ideea unui sistem mai usor de carat, mai putine KG m-am gandit ca ar fi timpul sa construiesc ceva compact daca i putem spune. Detin deja 2 FBT Mitus152, basi 18" tot de la fbt, 2 boxe eminence pe 15. Boxele merg, nu reprosez nimic insa m am cam saturat sa le car in fiecare saptamana la cantare prin diferite restaurante ce au locatia la etaj sau cine stie prin ce vagauna + locatiile din zona nici nu sunt exagerate ca marime. M am gandit sa mi fac 2 basi de 2x12inch/cutie cu MAG M1261 impreuna cu sateliti de 2x10+1,4 cu Fane PRO 10-300 + SD63 iar ca horn SC1496 cred ca ar fi ok. Mircea, cred ca esti satul de carat greutati inca de acum 10 ani de cand umblai cu sonorizarile si stii ce zic. Ca amplificatoare am Yamaha P5000S ce urmeaza sa i le dau lui Leco la modare. Am ales pe bass 2x12 pentru ca am vazut la un DJ un bass tot dublu. L-am intrebat cu ce sunt dotati si mi-a spus ca are in ei Beyma 12LX60. Se auzeau foarte bine si erau rapizi, nici in telefon nu puteam citi bine :lol:
Nu vreau sa fac niciun fel de compromis in constructie, toata conecta va fi neutrik, suruburi cu gheara, cabluri de calitate, etc.
Multumesc, sper sa merg pe un drum bun. Mircea poate poti strecura vreo 2 module bune de la powersoft, sa fac bassi activi.


Sus
 Profil  
 


Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România