The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Mie Apr 24, 2024 7:44 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 110 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 5:47 pm 
Daca face Nexus in bassbocs un proiect cu pht408 subbwoofeeerrrr , toti ( v`a stiti voi care ) o sa il face`ti ca e proiect de pe forum, e bun ... .
Din cate imi aduc eu aminte Nexus a si spus ca a fost nevoit sa proiecteze subwoferul ala pt un clinet

Nexus3 scrie:
acest proiect a aparut "la cerere" pe la inceputurile forumului , cand nici macar nu se afla pe acest domeniu.

un client care a achizitionat un C12-300MB (fara sa fie atent la specificatii si aplicatia recomandata MB= midbass) era foarte nemultumit ca nu reuseste sa faca subwoofer din el, a venit la noi .

ca sa-l ajutam sa poata repara macar partial greseala i-am proiectat aceasta aplicatie.


Nu mai vorbiti Tractor si Dimisor ca habar n`aveti sa interpretati niste parametrii T/S sau un grafic , sa nu mai zic de proiectare incinte ( da ce conteaza asta , bassbocsu are butonul optimum pt voi ) :lol:


Sus
  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 6:46 pm 
iarasi tu....mergi si tu la o tura cu z8,si mai lasa-ne :wink:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 6:50 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iun 21, 2007 2:58 pm
Mesaje: 795
Localitate: Botosani (Boston-City)
parametri T/S nu dar un grafic cu siguranta , sa proiectezi o incinta iti trebuie ani de experieta si nici tu nu esti in stare asa ca nu mai fa atata pe tine .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 6:53 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Mar 20, 2008 2:33 pm
Mesaje: 1962
Localitate: Iashingtown
care injura primul primeste de la mine o sticla de vin :lol:

hai ..... cu tupeu !!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 6:54 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iun 21, 2007 2:58 pm
Mesaje: 795
Localitate: Botosani (Boston-City)
:)) nu injur pe forumul asta nici sa ma bati o saptamana , vreau sa mai invat multeeee dar cu siguranta nu de la d-nul dragon


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 7:00 pm 
nu il injur,ca poate ma duce o tura cu masina 8) 8) :oops: .Da acuma sa vedem,daca ii ceva vin bun,ma risc :lol: :lol:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 7:50 pm 
intradevar esti jupan daca umblii fara numere...ce sa mai zic :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 8:07 pm 
Neconectat
Moderator
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iul 06, 2006 7:41 pm
Mesaje: 1385
Localitate: Iasi
macar de era a lui ....

_________________
===The sound must represent you===
Imagine

***Stefanev***


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 11:31 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Noi 09, 2005 2:59 pm
Mesaje: 1764
Localitate: Cluj-Napoca
Umbla "fara numar, fara numar" pt ca e manelist. :P
Dragon, no offence, e doar in gluma. :)

Ar trebui facut ordine intre proiecte. Sunt cateva care nu au ce cauta aici si altele care au greseli de proiectare. Macar de s-ar muta intr-o sectiune aparte cu proiecte esuate/din greseli invatam sau de s-ar revizui.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Dec 31, 2008 1:03 am 
stefanev scrie:
macar de era a lui ....


Vezi pe unde treci strada :D :lol: :lol: poate ne intalnim si ai sa te convingi daca e a mea sau nu :)) :lol:


Sharky scrie:
Umbla "fara numar, fara numar" pt ca e manelist. :P
Dragon, no offence, e doar in gluma. :)


Nu umblu fara numere , poza e editata sa nu vede`ti voi numarul

Manelist nu sunt , n`am fost , nu voi fii :!: :lol: Sunt multi altii pe forum care sunt manelari si prea putini roackeri , asa ca raman la rock pana una alta :)) :lol:

Forta Ha$$pe fie cu voi ,

P.S La Multi Ani !!! ati mai pierdut un decibel din hashpe cu okazia noului an :lol: :lol:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Dec 31, 2008 8:18 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Apr 20, 2006 8:58 am
Mesaje: 287
sorry dragon dar poza de la avatarul tau am avut-o wallpaper acum 3-4 ani :lol: :lol:

_________________
C12-300MB+PA-D52S BR 45L amplified by ipa400 stereo
HP-15W BR 90L amplified by ipa300 overvolted


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Dec 31, 2008 12:10 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iun 21, 2007 2:58 pm
Mesaje: 795
Localitate: Botosani (Boston-City)
Dragon ce pot sa iti zic SA-TI ADUCA ANUL NOU TOT CE N-AI AVUT SI ITI DOREAI! no offence LA MULTI ANI la toata lumea de pe forum !!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Dec 31, 2008 3:15 pm 
La multi ani tuturor,si lui dragon ii doresc o pana la "z8" lui..... :wink: .Asa fraeri ne crezi,sa punem botu la poze luate de pe google? :lol: :lol:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: dsds
MesajScris: Mie Dec 31, 2008 7:14 pm 
fara suparare dragon din toti cei de pe forum care fac sonorizari au pus poze cu ce au ei fie china fie hp power dar tu nu faci altceva decat sa comentezi ca daca erai tu sau nu mai stiu eu ce ai tu....
eu tind sa cred ca esti un copchil stresat de viata care face cercetare in domeniul audio si a prins cateva ideii cercetand speakerplans si acu vii si arunci pastile cu efect efervescent aici ca vai doamne ce tare mis eu..si cine mis eu in fata mea???
dragon tata pana la noi oridine schimbate umpik ...si eu am facut la fel....
asa cu dynacordul meu si cu toate glumele proaste facute de tine la manelari si la lautari ...ei au bani tu???e cu semnul intrebarii daca ai bani de un suc sau poate ca aai mai mult de un suc..nu te judec dar trebuie sa deschizi ochii sin sa vezi ca stai la apartament si conduci o dacia asta daca o ai...
succes si scuze daca am facut greseli de ortografie da m-am enervat cu don the dragon loser asta
la multi ani si cat mai multe realizari pe orice plan


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: dsds
MesajScris: Mie Dec 31, 2008 7:38 pm 
. scrie:
fara suparare dragon din toti cei de pe forum care fac sonorizari au pus poze cu ce au ei fie china fie hp power dar tu nu faci altceva decat sa comentezi ca daca erai tu sau nu mai stiu eu ce ai tu....
eu tind sa cred ca esti un copchil stresat de viata care face cercetare in domeniul audio si a prins cateva ideii cercetand speakerplans si acu vii si arunci pastile cu efect efervescent aici ca vai doamne ce tare mis eu..si cine mis eu in fata mea???
dragon tata pana la noi oridine schimbate umpik ...si eu am facut la fel....
asa cu dynacordul meu si cu toate glumele proaste facute de tine la manelari si la lautari ...ei au bani tu???e cu semnul intrebarii daca ai bani de un suc sau poate ca aai mai mult de un suc..nu te judec dar trebuie sa deschizi ochii sin sa vezi ca stai la apartament si conduci o dacia asta daca o ai...
succes si scuze daca am facut greseli de ortografie da m-am enervat cu don the dragon loser asta
la multi ani si cat mai multe realizari pe orice plan
unde esti dragon?te-ai ascuns sub z8?tio picat limba?


Sus
  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 110 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România