The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Mar Apr 23, 2024 1:26 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 110 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 3:28 pm 
dimisor scrie:
bine , asa am sa fac daca zici tu .Ma iau dupa tine ca tu stii de toate peste tot , ai facut de toate , ai de toate. Cand o sa fac si eu cate ai facut tu atunci am sa te intreb daca pot sa postez si eu.


Pai daca zici ca un dif are mai mult bass pt ca e mai greu si mai scump esti la nivelul unui user care acum a intrat pe forum pt prima data ....

p.S Vezi ca hp15W scoate mai mult bass daca ii lustruiesti magentu si ii dai conul cu crema de ghete :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 3:35 pm 
Dr4g0n,ai o deosebita placere sa te iei de lume?Uite,tu atotstiutorul,chear aici pe forum,sub nasu tau este un proiect cu c12,folosit ca subwoofer.Nu te mai tot lua de toti,pentru orice chestie!Aaaa si nu ne putem compara cu tine,tu ai z8..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 3:37 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iun 21, 2007 2:58 pm
Mesaje: 795
Localitate: Botosani (Boston-City)
asa am sa fac domnule dragon ca aveti mai multe posturi ca mine .Daca se poate rog pe nex sau d-nul dan sa imi stearga nr de posturi ca sa nu mai par evoluat.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 3:42 pm 
Neconectat
Moderator
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iun 25, 2006 10:33 pm
Mesaje: 1337
Localitate: Iasi
tractor scrie:
Dr4g0n,ai o deosebita placere sa te iei de lume?Uite,tu atotstiutorul,chear aici pe forum,sub nasu tau este un proiect cu c12,folosit ca subwoofer.Nu te mai tot lua de toti,pentru orice chestie!Aaaa si nu ne putem compara cu tine,tu ai z8..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


daca ai sa auzi vreodata un 18" in br langa pocnitoarea aia de submufar (chiar si hp18w) ai sa-ti dai seama de ce c12 nu e subwoofer.
pana atunci nu-ti mai da cu parerea.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 3:46 pm 
din moment ce este proiect pe forum :? .Nu toti isi permit 18" :cry:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 3:46 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iun 21, 2007 2:58 pm
Mesaje: 795
Localitate: Botosani (Boston-City)
bradacalin dupa cum ai vazut in proiectul facut de nex e facut special dar am vrut sa arat ca se poate , chiar daca nu scoate db peste un subwofer de 18''


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 3:49 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Noi 09, 2005 2:59 pm
Mesaje: 1764
Localitate: Cluj-Napoca
tractor scrie:
Dr4g0n,ai o deosebita placere sa te iei de lume?Uite,tu atotstiutorul,chear aici pe forum,sub nasu tau este un proiect cu c12,folosit ca subwoofer.Nu te mai tot lua de toti,pentru orice chestie!Aaaa si nu ne putem compara cu tine,tu ai z8..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Proiectul e ceva in genul: uite ca se poate sa umblam si in maini, desi stie toata lumea ca e mai bine sa umbli in picioare, cand le ai.
Iese o pocnitoare gen subwoofer de genius 5.1. :lol:
Subwoofer ce mai. :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 3:52 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iun 21, 2007 2:58 pm
Mesaje: 795
Localitate: Botosani (Boston-City)
Sharky chiar crezi ca un genius scoate 120 db ?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 3:54 pm 
sunteti mortali :lol: Daca nu ii 18" nu ii subwoofer,daca nu ii ecler nui scula..... :roll:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 3:55 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Apr 20, 2006 8:58 am
Mesaje: 287
alooooooo!!! TOPICUL MEU?!?!?!?!?! :roll: :roll: :cry:

_________________
C12-300MB+PA-D52S BR 45L amplified by ipa400 stereo
HP-15W BR 90L amplified by ipa300 overvolted


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 3:57 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iun 21, 2007 2:58 pm
Mesaje: 795
Localitate: Botosani (Boston-City)
scuze marius , dar e a 3 oara cand se ia de mine d-nul dragon.Se mai satura omu.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 4:00 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Noi 09, 2005 2:59 pm
Mesaje: 1764
Localitate: Cluj-Napoca
dimisor scrie:
bradacalin dupa cum ai vazut in proiectul facut de nex e facut special dar am vrut sa arat ca se poate , chiar daca nu scoate db peste un subwofer de 18''


Asteptam si testarea si masuratorile pentru verificare. Proiectarea in bass box nu este suficienta ca sa sarim peste faza de experimentare si verificare. Asta nu e doar parerea mea.
Eu am vazut un exemplar dotat cu e12, super laudat aici, despre cum mergea nu are rost sa comentez.

Nu e vorba doar de spl, ci de raport intre pret, performante si munca depusa. Pur si simplu mai bine te orientezi inspre ceva dedicat pe subbas si lasi pe c12 sa functioneze in gama de frecvente in care a fost proiectat si in care isi arata cu adevarat ce poate.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 4:01 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Noi 09, 2005 2:59 pm
Mesaje: 1764
Localitate: Cluj-Napoca
dimisor scrie:
Sharky chiar crezi ca un genius scoate 120 db ?

Tu crezi ca geniusul suna bine?
Ma refeream la cum suna.
La ce folos ca urla de 120db daca suna prost si vuieste?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 4:09 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iun 21, 2007 2:58 pm
Mesaje: 795
Localitate: Botosani (Boston-City)
eu am ascultat 2 modele de genius si nu mi-au placut .Asa e cum zici si tu ca nu te poti baza mult pe o simulare dar orcum e un dif de 12 nu de 6'' sau cat are genius .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 5:01 pm 
Neconectat
Moderator
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iun 25, 2006 10:33 pm
Mesaje: 1337
Localitate: Iasi
tractor scrie:
din moment ce este proiect pe forum :? .Nu toti isi permit 18" :cry:



un hp18w in 160-180l BR se aude de 10 ori mai clar si mai fain ca putza aia si costa cam la fel.

singurul sacrificiu ar fi marimea subului. eu stau cu 4 suburi de 18" in casa si nush cum naiba da nu ma plang.

terminati cu aberatiile astea. proiectul ala e facut sa satisfaca gusturile care le poti satisface cu un logitec sau cu un genius. singurul lucru care poate sa-l faca e sa raga mai tare ca astea. in rest e frectie. daca mi l-ai da cadou as recupera difuzorul si l-as utiliza unde ii e locul.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 110 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România