The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Mar 29, 2024 12:15 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: holywood impact 2000 - schema, sfat, poze
MesajScris: Mar Mar 12, 2013 8:45 am 
Neconectat
User

Membru din: Mar Apr 17, 2012 7:54 am
Mesaje: 24
Localitate: Caracal, Jud. Olt
Bună ziua.
Iată cum stă treaba.
Un prieten avea un amplif. marca Hollywood “Impact – 2000 MKII”. Întrucat era defect, mi-a spus să-l repar eu şi să-l opresc pt. mine. L-am dus la doctor care i-a schimbat finalii, nişte rezistenţe, tranzistori, etc. – problema este dată de faptul că înainte, prietenul meu l-a dus la un electronist “foarte priceput” care pentru a verifica ceea ce era ars (pt. a-i spune prietenului meu ce piese să cumpere) a tăiat toate firele care-l încurcau, plus că a desfăcut tot de pe el.
Oricum, eu l-am dus la un alt electronist care a reconstituit toate traseele, mai puţin cele care alimentează coolerele şi senzorii de temperatură.
Eu vă solicit ajutorul pt alimentarea acestor dispozitive, sau poate aveţi vreo schemă cu acest amplif.
Fac deasemenea un apel la cei care au un asemenea amplif. dacă pot să mă ajute în sensul de a face o poză din care să se poată vedea unde (la ce pini se alimentează cele două coolere şi cei doi senzori de temperatură de pe radiatoare).
Ştiu că acest amplif. este un ştift, nu este un amplif. profesional în adevăratul sens al cuvântului, dar dacă mă puteţi ajuta vă rămân îndatorat.
Dle. Victor, întrucât în trecut m-aţi mai ajutat, poate mă puteţi ajuta şi acum cu o shema, poză, un sfat, ceva, orice – oricum vă sunt dator cu câteva beri.
Vă mulţumesc anticipat tuturor.


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: holywood impact 2000 - schema, sfat, poze
MesajScris: Mar Mar 12, 2013 4:45 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 3:36 pm
Mesaje: 2679
Localitate: Bucuresti Romania
Ataseaza cateva poze cu detalii interioare , s-ar putea sa fie un amplificator chinezesc generic , care de obicei se comercializeaza si sub alte denumiri .
Poate il identificam pana la urma ...
Dar sa nu-ti pui sperante prea multe .

_________________
Excelența face diferența

High
Performance Un produs unicat de o calitate deosebita si construit din pasiune
Audio


Leonardo Fibonacci : F(n) = F(n–1) + F(n–2)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România