The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Mar Mar 19, 2024 12:07 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Beyma 21
MesajScris: Mie Noi 25, 2015 10:18 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Dec 01, 2013 8:01 pm
Mesaje: 168
Localitate: rm valcea
Am 2 difuzoare beyma 21 de sub bass
le am achizitionat mai demult , mi-i le a vandut cineva de prin moldova
de cand le am cumparat erau descentrate(stiam) , le am bobinat o data si nu au iesit bine , a doua oara le am schimbat si spiderele ,, ca erau moi ,, dar tot nu au iesit bine ,, cand dau in ele cu un mach 2400 bridge baraie , cam ciudat ,
am o intrebare daca s ar putea gasii recon chit complet , si daca se poate monta , la power audio ,, si pret
scuze daca nu am postat subiectul unde trebuie
marius


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Beyma 21
MesajScris: Mie Noi 25, 2015 10:52 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19810
Localitate: La sediu
trebie sa cunosc modelul de difuzor pentru a da un pret pentru recone kit

in principiu daca modelul nu este exagerat de vechi se poate obtine kit de reparatie si se poate si monta la noi.

Pentru Beyma exista o mica potentiala problema.

Piesele de la kit vin neasamblate si trebuie noi sa le asamblam.

toate difuzoarele Beyma reconate de noi pana acum au fost un adevarat cosmar.In parte din cauza kitului neasamblat si in parte din cauza proiectarii cu tolerante foarte mici combinata cu coroziunea din piesele polare peste care am dat in majoritatea cazurilor.

Pana acum nu am avut nici un caz in care reparatia sa nu reuseasca insa in cazul acestei marci nu doresc sa-mi asum raspunderea.

Clientul plateste kitul si manopera de montaj. In cazul in care reparatia nu reuseste , clientul este taxat doar cu contravaloarea kitului.
Nu au fost pana acum cazuri , insa e bine sa se stie de la inceput.

Difuzoarele tale cu atat mai mult sunt complicat de reparat deoarece s-a intervenit in ele si nu mai putem sa stim pozitiile certe ale suspensiilor. Pozitii care trebuie preluate de pe amsamblul defect de pe difuzor.

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Beyma 21
MesajScris: Mie Noi 25, 2015 11:14 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Dec 01, 2013 8:01 pm
Mesaje: 168
Localitate: rm valcea
Ok
multumesc ptr raspuns
am sa desfac boxele imediat ce am un pic de timp , fac poze la difuzoare si le postez aici
Boxele le am facut din plinwood de fag ,16 cu front de 18mm , au iesit niste bolovani de boxe
foarte grele
si difuzoarele sunt grele , dar i mi plac tare mult cum suna , si de aceea nu as renunta la ele
marius


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România