The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Mar Mar 19, 2024 9:41 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Beyma 18P1000FeV2 probleme
MesajScris: Dum Noi 26, 2017 5:02 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mie Noi 15, 2017 11:52 am
Mesaje: 8
Da, aveti dreptate, dar mie nu-mi okay asa incinta deloc.. e important banda sub 40hz, de la 35de hz in sus imi trebuie totul.. hipassul e la 25hz(nu e reglabil) multumesc pt ajutor. Poate sa ma ajute cineva cu planificare incinta pt difuzor?

Stima Csutak Gergo


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Beyma 18P1000FeV2 probleme
MesajScris: Dum Noi 26, 2017 7:45 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19810
Localitate: La sediu
incinta nu are nimic

ai nevoie de DSP

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Beyma 18P1000FeV2 probleme
MesajScris: Mie Noi 29, 2017 5:53 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Mai 27, 2013 10:33 pm
Mesaje: 132
Localitate: brasov
Mircea Bartic scrie:
cred ca am identificat problema

nu ai deloc highpass la subwoofer. Cursa este prea mare, bobina sta inafara intrefierului si se incinge aiurea

Buna , imi cer scuze ca intru in subiectul altui user dar vin cu urmatoarea intrebare: La cat trebuie setat hipasul la niste bassi MAG545 ? Eu i-am setat undeva la 50 hz linkwitz 24db si topurile la 55hz butter 24db cam in zona asta am vazut ca suna bine si nu impinge exagerat membrana . Sper sa nu fi deranjat prea mult , daca gresesc cu postarile mele in locuri neadegvate va rog sa ma corectati .
Multumesc !

_________________
BRASOV ,HARMANULUI 156 ,0744756533


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România