The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 3:45 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: case pentru djm 800 si mk3 home made
MesajScris: Dum Iun 28, 2009 8:12 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Feb 13, 2009 9:01 pm
Mesaje: 317
Localitate: cluj-napoca
Vreau sa-mi fac un case pentru mixer si playere. Am gasit pe internet diverse modele dar nu se vede in pozele de pe net cum se face racirea si locul unde sunt trase firele. Inca studiez problema dar daca are cineva un case original nu neaparat de la modelul asta de scule m-ar ajuta mult.
Ceva de genu as vrea sa iasa : http://www.odysseygear.com/products.php?sku=fr12cdjwe
sau ceva ce pare mai simplu: http://www.recordcase.de/cgi-bin/cosmos ... ttenkoffer


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Iul 01, 2009 2:05 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Feb 13, 2009 9:01 pm
Mesaje: 317
Localitate: cluj-napoca
chiar nimeni cu un case original....sau ceva idei? sigur e ceva ce nu stiu,..
Ma gandesc ca o sa pun in interior burete cofrat si peretii despartitori o sa ii fac tot din aluminiu e bine asa oare?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Iul 01, 2009 2:08 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mai 02, 2006 8:51 am
Mesaje: 475
Localitate: Sibiu
mergi pe ultima varianta, cablurile se monteaza doar atunci cand e desfacut caise-ul


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Iul 01, 2009 10:14 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Feb 13, 2009 9:01 pm
Mesaje: 317
Localitate: cluj-napoca
la aia m-am gandit si eu:d o sa fie din aluminiu striat de 1mm in interior probabil burete cofrat de la discopro si am terminat povestea. niste coltare ca pentru boxe ceva nichelate sau ce gasesc sa se potriveasca la fel si pe marginile cutiei sa nu se vada sudurile...oricum as luao ies mult mai ieftin decat unu original si nu cred ca o sa iasa mai urat....sper:D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Iul 01, 2009 10:21 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mai 02, 2006 8:51 am
Mesaje: 475
Localitate: Sibiu
nu te supara, dar daca il faci tu cu accesorii pentru caise-uri vei realiza ca iesi la acelasi pret iar munca ta va fi pierdere de timp, daca il faci din altceva, un ochi format va vedea, si nu vad cum il faci tu sa se imbin perfect, parerea mea e ca daca intadevar vrei sa bagi in el scule de 3000E mai pune 150 si ai treaba profi


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Iul 01, 2009 10:27 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Feb 13, 2009 9:01 pm
Mesaje: 317
Localitate: cluj-napoca
momentan o sa fie bagate in el doua cdj 200 si un xone 92...inca nu-s de 3000 de euro. Si chiar daca ar fi...prefer sa-l fac asa..o sa pun poze si is convins ca o sa iasa meserias:D iti dai seama ca nu-l sudez eu si asa...dar o sa pun si eu mana. Dar sincer nu-i 150 de euro un case pentru toate...pe thomann e vreo 170 de euro doar pentru xone. Am cumparat cutii cica din aluminiu pentru playere si is ok...dar defapt is dintr-un fel de carton o sa pun si poze. Se gasesc in practiker. Is mai bune decat nimi dar decat sa dau cate 2 mil pe niste cutii slabe zic eu..mai bine fac un case si asa intr-o mana duc playere si mixeru. Unu original e mult mai scump si nu merita ca nu o sa le bag intr-un tir ...le duc pe bancheta din spate sau cel mult peste boe prin portbagaj


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Iul 03, 2009 10:06 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Vin Oct 28, 2005 10:31 pm
Mesaje: 1144
Localitate: Constanta
Eu mi-am facut propriul case:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Suport laptop de 15-20 lei:

Imagine

Imagine

Imagine

_________________
MIXCLOUD - SOUNDCLOUD - FACEBOOK


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Iul 05, 2009 9:41 am 
Neconectat
User

Membru din: Vin Feb 13, 2009 9:01 pm
Mesaje: 317
Localitate: cluj-napoca
foarte bine arata. Eu nu l-as face din pal doar ca ar fi prea greu. Saptamana asta am vazut unu original...cu roti si tot tacamu.Atata era de greu de numa. Decat original si sa nu-l pot duce singur mai bine diy si mai usor.
Mersi pentru poze iceman


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Iul 05, 2009 4:08 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Vin Oct 28, 2005 10:31 pm
Mesaje: 1144
Localitate: Constanta
doar rama e de pal de 16 restu osb de 9... dar oricum e greu :lol:

_________________
MIXCLOUD - SOUNDCLOUD - FACEBOOK


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: case pentru djm 800 si mk3 home made
MesajScris: Vin Dec 04, 2009 6:02 am 
Eu personal folosesc un player protabil de mp3-uri care l-am cumparat nou la pretul de 50. Cu doua baterii merge in jur de 20 de ore spun asta din experienta, nu din cartea tehnica deoarece are memorie pt 120 de secunde....si invarte cd-ul vreo 10 secunde, umple bufferul si apoi vreo 90 de secunde cd-ul sta. Eu sunt foarte multumit de solutia asta.
Watch Movie Online


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Dec 04, 2009 10:01 am 
Conectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
??

au invatat botii Romana? :?: :?: :shock: :shock:

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Dec 04, 2009 10:37 am 
Neconectat
User

Membru din: Dum Apr 12, 2009 9:32 pm
Mesaje: 59
Localitate: Rm.Valcea
or fi intrat si pe un sit de dictionare :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Ian 14, 2010 4:48 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Apr 12, 2009 5:30 pm
Mesaje: 589
Localitate: Urziceni
ICEMAN scrie:
doar rama e de pal de 16 restu osb de 9... dar oricum e greu :lol:


Te rog, imi poti spune la ce greutate ajunge cu tot cu capac si fara aparate in el? Te intreb pentru ca lucrez si eu la unul si doar din imagini banuiesc ca te intrec la greutate numai cu partea de jos ce se azeaza pe stativ, daca ii pun si capacul cred ca face cat 2 saci de ciment laolalta :)

_________________
Marco , Deejay Marco !!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Ian 14, 2010 6:19 pm 
Neconectat
Moderator
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iul 06, 2006 7:41 pm
Mesaje: 1385
Localitate: Iasi
eu am ceva planuri pentru in primavara, sper sa va dau gata cu case-ul pe care vreau sa il fac, insa va fi mai greu cu achizitia de piele naturala la metru ... in 2 nuante :)
vreau sa folosesc OSB sau PAL doar in punctele cheie de rezistenta, restul voi face din alte materiale mai usoare cu intarituri sub buretele cofrat.

_________________
===The sound must represent you===
Imagine

***Stefanev***


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Ian 14, 2010 9:16 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Apr 12, 2009 5:30 pm
Mesaje: 589
Localitate: Urziceni
Cel la care lucrez eu acum (cand o sa fie gata o sa postez poze cu el din timpul constructiei) este facut din parchet, cornier din aluminiu 20x20mm, accesorii Proel si ceva pal de 20 mm.Se aseamana cadrul in forma de H cu cel al lui ICEMAN. Daca imi desenam proiectul pe un A4 cred ca aveam sanse sa elimin pal-ul. Il construiesc asa din mers, la urmatoarele stiu ce am de facut , o sa mearga treaba mult mai repede si or sa iasa mult mai "suple".

EDIT 26.01.2010: Cam asa arata al meu http://forumpoweraudio.ro/viewtopic.php?t=7321

_________________
Marco , Deejay Marco !!!


Ultima oară modificat de Ionel Mares pe Joi Ian 14, 2010 9:21 pm, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România