The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 1:36 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Difuzoare B&C in stoc la Poweraudio
MesajScris: Vin Oct 11, 2013 2:41 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
Incepand de azi avem intreaga gama de difuzoare de 18" de la B&C in stoc!

Detalii si preturi aici:
http://poweraudio.ro/Difuzoare_profesiona ... rs_18_inch

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Difuzoare B&C in stoc la Poweraudio
MesajScris: Sâm Iun 14, 2014 8:51 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Mai 13, 2013 6:31 pm
Mesaje: 3
Localitate: Toplita
Fiind folosite de o serie de firme producatoare de boxe la nivel global nu ar fi rau sa le si mentionati care sunt acestea.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Difuzoare B&C in stoc la Poweraudio
MesajScris: Lun Iun 01, 2015 3:23 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mie Dec 25, 2013 1:37 pm
Mesaje: 5
Buna ziua - am o intrebare catre d-l M. Bartic - cu ce model de difuzoare le-as putea inlocui pe cele originale din boxele active Db Opera Lyric 110 ? Nu sunt multumit de cum suna - prea multe frecvente joase, care redau un sunet infundat. Dar nici nu merita sa fie inlocuite cu difuzoare de 200w atunci cand au un amplificator de 70w... Ce imi recomandati pentru un sunet vocal placut si clar ?
Va multumesc anticipat.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Difuzoare B&C in stoc la Poweraudio
MesajScris: Lun Iun 01, 2015 4:04 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
V-am raspuns la e-mail-ul trimis.

http://www.poweraudio.ro/difuzor_p-audi ... search=e10

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Difuzoare B&C in stoc la Poweraudio
MesajScris: Vin Iun 12, 2015 11:20 am 
Neconectat
User

Membru din: Mie Dec 25, 2013 1:37 pm
Mesaje: 5
Mircea Bartic scrie:


Dupa cum mi-ati recomandat, am ilocuit difuzorul din boxa Db Lyric 11o cu E10-150S de la P-audio, cumparat de la dvs.
Diferenta sunetului itre aceste difuzoare este minora. Mai grav e ca difuzorul adus de catre Nemoexpress a ajuns deteliorat.


Fişiere ataşate:
1.2.jpg
1.2.jpg [ 728.87 KiB | Vizualizat de 22584 ori ]
1.1.jpg
1.1.jpg [ 749.88 KiB | Vizualizat de 22584 ori ]
1.0.jpg
1.0.jpg [ 749.2 KiB | Vizualizat de 22584 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Difuzoare B&C in stoc la Poweraudio
MesajScris: Vin Iun 12, 2015 11:23 am 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
Ati facut reclamatie la NEMOEXPRESS pentru deteriorarea produsului?

Diferenta nu foarte mare intre difuzoare, este cauzata de filtrarea existenta in acele boxe. De cele mai multe ori boxele active au Loudness facut prin procesare pentru a scoate in evidenta joasele iar asta se rasfrange asupra mediilor care sunt trase in jos artificial.

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Difuzoare B&C in stoc la Poweraudio
MesajScris: Vin Iun 12, 2015 5:20 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mie Dec 25, 2013 1:37 pm
Mesaje: 5
Mircea Bartic scrie:
Ati facut reclamatie la NEMOEXPRESS pentru deteriorarea produsului?

Diferenta nu foarte mare intre difuzoare, este cauzata de filtrarea existenta in acele boxe. De cele mai multe ori boxele active au Loudness facut prin procesare pentru a scoate in evidenta joasele iar asta se rasfrange asupra mediilor care sunt trase in jos artificial.


Si daca le scriu celor de la curierat, le scriu degeaba... Am sa iau legatura cu un elecronist pentru modificarea traseului EQ.

Domnule Bartic. Am discutat cu electronistul care face servis la echipamentele de la servici. Va incerca sa modifice parametrii procesorului EQ din amplificatorul boxe. Intre timp voi face un test de comparatie pe un amplificator liniar. Daca difuzorul P-audio cumparat de la Dvs suna la fel sau mai prost, v-as ruga sa mi-l inlocuiti cu un alt model. La revedere.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Difuzoare B&C in stoc la Poweraudio
MesajScris: Sâm Iun 13, 2015 7:13 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
Trebuie sa faceti un proces verbal impreuna cu agentul de la curierat din care sa reiasă ca acel colet a fost manipulat gresit de catre curier (trantit) ceea ce a rezultat in deformarea sasiului.

In scris, nu pe e-mail.

Coletele pleaca in perfecta stare de la noi.

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Difuzoare B&C in stoc la Poweraudio
MesajScris: Joi Mai 05, 2016 4:44 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Apr 05, 2012 4:04 pm
Mesaje: 6
Mircea Bartic scrie:
Trebuie sa faceti un proces verbal impreuna cu agentul de la curierat din care sa reiasă ca acel colet a fost manipulat gresit de catre curier (trantit) ceea ce a rezultat in deformarea sasiului.

In scris, nu pe e-mail.

Coletele pleaca in perfecta stare de la noi.


Tocmai ce am comandat un difuzor de la dumneavoastra si daca soseste in colet asa "subtire" il refuz fara sa stau pe ganduri. Politica de sprijinire a clientilor trebuie sa fie alta si trebuie sa asigurati ca acest colet va ajunge in conditii de siguranta la client, prin asigurarea unor mijloace suplimentare de protectie.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Difuzoare B&C in stoc la Poweraudio
MesajScris: Joi Mai 05, 2016 4:55 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
Toti producatorii de difuzoare ambaleaza produsele in asa fel incat sa poata suporta manipularea si cazaturile accidentale.

Pentru a indoi un sasiu de difuzor este nevoie de o cazatura de la peste 1.5metri.

Difuzorul din imaginile de mai sus a fost aruncat intentionat de catre cineva din intermediul agentiei de curierat.

Daca sunteti atat de stresat am sa dau dispozitie persoanei care face ambalarea sa puna cutia difuzorului in alta cutie suplimentara. O sa fie semnificativ mai voluminos coletul la sosire, sa nu va impacientati. 8)

Avem deja cateva sute de mii de colete expediate prin toate firmele de curierat din Romania, din 2003 de cand vindem difuzoare in acest mod. Avem maxim 1-2 colete pe an care ajung deteriorate.

Rata de deteriorare este de sub 0.01% in acest moment pe baza numarului de expeditii raportat la colete lovite pe anul trecut.

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Difuzoare B&C in stoc la Poweraudio
MesajScris: Joi Mai 05, 2016 5:15 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Apr 05, 2012 4:04 pm
Mesaje: 6
Sincer sunt stresat si ghinionist intr-un fel la receptia coletelor. Prefer sa fie voluminoasa si sigura decat sa stau stresat si cu gandul la felul "estetic" de cum va ajunge la destinatie.

Respect profesionalismul de care dati dovada si in aceasi masura de seriozitate, insa timpul pierdut prin hartogarii, poate chiar procese cu firma de curierat pt o eventuala dauna, nu prefer. Ganditiva ca valoarea de 1360 RON este o suma totusi (B&C 15BG100).

De preferat pt astfel de colete sa fie cu emblema FRAGIL si eventual o reamintire a faptului ca transportatorul este direct raspunzator de eventuale daune si nu cumparatorul la comun cu transportatorul, asa cum ati specificat intr-o pagina de clauze.

Va dati seama cum ar suna acest lucru pt o valoare de ordinul sutelor de euro sau mii?! Va rog sa nu gasiti jignitor mesajul meu, insa trebuie respectata politica de retur in toata legea ei.
Va ziceam ca am experiente neplacuta deoarece un produs mic, dar in valoare de 1000euro a sosit deteriorat intern, cauzat de un soc mecanic puternic si totul s-a rasfrant asupra expeditorului, plus alte cheltuieli ale timpului pierdut.(mai departe de cum expeditorul a tratat cu transportatorul nu stiu).


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România