The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 3:46 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 57 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Hoţi şi ţepari.
MesajScris: Vin Feb 17, 2012 12:06 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Ian 28, 2012 10:10 am
Mesaje: 73
Localitate: Buhusi Bacau
Citind ,acest topic, am ramas cu un gust amar . Din pacate e adevarat ,din ce in ce mai multi oameni uita de conditia umana ,de bunul simt ,de cuvantul dat ,de ce nu in cele din urma de D-zeu ,si,pun inaintea acestor virtuti ,profitul imediat ,castigul sub orice forma,imbogatirea peste noapte ...zadarnicii.
Mai spunea un user inainte ,ca nu ar putea dormi daca ar face chestii de genul.Foarte adevarat +1; de aceeasi parere sunt si eu , ba mai mult nu poti sa-ti cladesti succesul pe lacrimile sau suferintelor altora,;eu mai am o vorba : in cele din urma banii veniti de hapca ,de hapca se duc.

Rusine !!!


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Hoţi şi ţepari.
MesajScris: Vin Feb 17, 2012 12:12 pm 
valeanu maricel scrie:
eu mai am o vorba : in cele din urma banii veniti de hapca ,de hapca se duc.

Rusine !!!


sau altfel spus: pe sula vin, pe sula se duc :)


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Hoţi şi ţepari.
MesajScris: Vin Feb 17, 2012 12:33 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Ian 28, 2012 10:10 am
Mesaje: 73
Localitate: Buhusi Bacau
Exact .
Am cunoscut multi indivizi(nu le spun oameni) care au facut "cate-o manareala"din care au numarat bani de bani (de ordinul zecilor de mii de euro),si s-a ales praful de ei : nu mai au familii, casa, masa ... Bineinteles prima grija a fost sa-si "traga " o amanta beton cu tatuaj pe sale ,o masina "aspirator de gagici" ,toale de firma ,apoi crasmele si lautarii normal nu puteau sa lipseasca din meniu ,... si cum de unde iei si nu mai pui ,ajungi la fundul sacului ... si ..pe la sfarsitul lu' august ,"baietii" amaneteaza auru' de la gat ca sa aiba bani de intors "la treaba" .Mai nou sunt in strainatati , culmea LA MUNCA ,daca or sti sa faca asta ,dar cu prosteala sa cam strans latul peste tot.
Una peste alta ,chiar daca "au condus multi bani" au cam ramas cu sula in brate si cu vorba " celebrului "cantec -Cu ce m-am ales in viata .



P.S. Scuzati folosirea unor termeni cocalaresti ,care nu-mi apartin , dar am dorit sa fac o descriere cat mai aproape de realitate a acestor specimene.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Hoţi şi ţepari.
MesajScris: Vin Feb 17, 2012 10:27 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 10:47 am
Mesaje: 112
Localitate: Bucuresti
Adi Lazar scrie:
Popamariusgabriel scrie:
altii ne tot tepuiesc de vreo 20 si ceva de ani incoace, altii doar de cativa ani , numa ca astia o fac " legal "


mda
ma gandeam eu asa ... cand ma chinuia plictiseala, ca daca iau un AK-47 si iau toti guvernantii la ciuruit, al dracu sa fiu daca fac vreo zi de puscarie

ba mai mult, ajung erou in tara asta de kko


Ce vrei tu cu AK47 ???? Nici AG7 sau 9 nu ajunge.Dar te ajut cu ceva mai bun -niste blocuri UB16-57. Devii mai mult decat erou (Rambo va fi copil) si rezolvi garantat treaba. Daca tot nu te satisface, mai exista si APRA40.........


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Hoţi şi ţepari.
MesajScris: Sâm Feb 18, 2012 9:52 am 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
fara politica !
:?

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Hoţi şi ţepari.
MesajScris: Sâm Feb 18, 2012 5:05 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 10:47 am
Mesaje: 112
Localitate: Bucuresti
Mircea Bartic scrie:
fara politica !
:?

Din 1989 sunt APOLITIC !!!!!!! Si asa voi ramane.Din principiu, convingere si constrangere. Dar cei ce sunt responsabili , desi au JURAT cu mana pe BIBLIE (unii pe drapel) pentru bunastatea natiunii si poporului ce au facut......22 DE ANI TRECUTI FARA ROST. (Ca in armata ZFR). Din viata mea ca si din viata voastra , a fiecaruia dintre voi. Oricum suntem la CAFENEAAAA......


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Hoţi şi ţepari.
MesajScris: Sâm Feb 18, 2012 7:12 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
Motivul pentru care nu acceptam discutiile legate de politica pe forum este simplu.
NIMIC bun nu iese din politica iar aici este unul dintre putinele locuri in care oamenii vin sa se relaxeze.
Prefer sa ramana asa. :)

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Hoţi şi ţepari.
MesajScris: Dum Feb 19, 2012 6:40 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 10:47 am
Mesaje: 112
Localitate: Bucuresti
Mircea Bartic scrie:
Motivul pentru care nu acceptam discutiile legate de politica pe forum este simplu.
NIMIC bun nu iese din politica iar aici este unul dintre putinele locuri in care oamenii vin sa se relaxeze.
Prefer sa ramana asa. :)

Perfect de acord......dar sa-i dovedim si sa-i dam in fapt totusi pe HOTI SI TEPARI.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Hoţi şi ţepari.
MesajScris: Vin Aug 31, 2012 3:22 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Feb 15, 2009 8:02 pm
Mesaje: 66
Localitate: sibiu
domnul Daniel Popa care recent si-a sters contul ....am facut un schimb ...unul din produsele mele catre el ....mai exact o placa audio externa ar fi fost dupa spusele lui defecta ...asta nu stiu deorece nu am probato inainte sa o vand ...m-a sunat m-a facut sa ma simt prost si cum ca ar vrea o diferentza caci placa e defecta ...pana la urma am decis de comun acord sa-i returnez eu produsul pe care mi l-a dat el ...iar el sa-mi bage pe card o suma de bani valorand ce ia-m trimis eu ...eu ma-m simtit prost si am crezut ca baiatu e serios si i-am trimis pachetul inapoi ....el acuma s-a ales cu un EQ o placa audio externa si un laptop iar eu cu 0...acuma si-a sters contul si la mesaje nu raspunde...si pe mine ma mustra constintza cand m-a sunta el ....iar el probabil acuma sta si rade ...asta e si asa e in viatza ...i-mi pare rau caci ma gandeam ca o sa-mi stric omenia aici pe forum....dar se pare ca lui nu ...si cred ca o fost premeditata chestia si sincer cred ca nu este nici prima si nici ultima data...Eu unul asa zic acuma ...asa sa-ti ajute d-zeu intr-o zi cum mai ajutata tu pe mine ticalosule .
Pentru moderatorii acestui forum ...am si eu o mica sugestie cred ca ar trebui un topic mai sus in forum ...ca oameni sa se uite mai atenti si la o astfel de sectiune ...poate ar ajuta
SI daca bou sta si se uita si rade sa stie ca nu ma fac banii lui ...dar in viatza cu cine e om cu tine fi si tu ....ca mai devreme sau mai tarziu ti-o iei cu vf si indesat ...hai pa...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Hoţi şi ţepari.
MesajScris: Vin Aug 31, 2012 4:02 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Feb 15, 2009 8:02 pm
Mesaje: 66
Localitate: sibiu
acuma ai intrat pe mine de pe un alt id ...te iei de mine ca de ce te blestem ...eq nu-l dai cal vrei , placa ca ai bagat bani in ea si eu ti-am trimis lap inapoi ...stai putin pe mess ma faci pe mine anormal si iesi ......mersi ...o sa scuture viatza cu tine intr-o zi ma.. fi tu atent la mine ....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Hoţi şi ţepari.
MesajScris: Vin Aug 31, 2012 4:19 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Feb 15, 2009 8:02 pm
Mesaje: 66
Localitate: sibiu
Popa Daniel str Pelinului nr5 scA ap10 jud Tulcea
0745032795
id: dj.nfix
urssu_xxx
care s-a ales cu un laptop un eq si o placa audio externa si eu cu nimic ....nu are timp sa vb ca e tot ocupat si eu ss nentelegator ...si eu am fost om cu el ..deci un om lipsit de sentiment de empatie ...ba nesimtitule.. NU fi om cu cine NU e om cu tine. Fi om cu cine e ...ca pana la urma cand tu ai zis ca nu-ti merge placa eu imediat tiam trimis coletul inapoi si scuzele mele sincere ...si puteam sa fiu jeg cu tine si nu am facut-o si tu acuma ce faci nu-ti gasesti timp si produsele mele ss la tine ...o sa-ti dea d-zeu inzecit stai felxat pe ce parte a vietzii o meritzi ...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Hoţi şi ţepari.
MesajScris: Vin Aug 31, 2012 4:30 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Feb 15, 2009 8:02 pm
Mesaje: 66
Localitate: sibiu
daca te hotaresti totusi sa fi om..potzi fi ...gandeste-te eu asa am fost cu tine ?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Hoţi şi ţepari.
MesajScris: Vin Aug 31, 2012 4:56 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Feb 15, 2009 8:02 pm
Mesaje: 66
Localitate: sibiu
..tu ai acuma pe moca un eq si o placa in care ai bagat 140 roni ...
hai sa-ti fac eu prietene calculele si adevarul
samsung nc10=700
eq+audio=300+400=700....asa o fost dealul schmb pe schimb
ai bagat 140 in placa....
400-140=260
de moment ce produsele ss la tine si sunt ale mele tu teoretic tre sa-mi dai contravaloarea acestora
eq+audio :300+260=560 roni
Gaura e a mea asa ca nu ma mai fa sa ma simt prost
Tu-mi trimitzi eq si placa inapoi si eu tt dau 140 ...asta e corcet caci tu nu ai facut nimic nici transportul la colete
Eu am platiti 3 transporturi
Dar nu cred ca ai bunul simtz ...daca nu ...nu ma contacta ...tinele tu fa ce vrei cu ele ...si-ti doresc din tot sufletul numai rau
hai salut


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Hoţi şi ţepari.
MesajScris: Joi Sep 06, 2012 9:50 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Feb 15, 2009 8:02 pm
Mesaje: 66
Localitate: sibiu
dar scriu cat vreau despre tine gunoiule ...ca tu ai tel inchis si suni numa cand vrei si bagi 1000 de minciuni ...tine-le date-n...si sa crapi ba ...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Hoţi şi ţepari.
MesajScris: Vin Sep 07, 2012 5:21 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 3:36 pm
Mesaje: 2679
Localitate: Bucuresti Romania
Oi fi tu suparat , ai expus problema , multumim .
Nu cred ca este cazul sa abuzezi de privilegiul de a scrie orice doresti pe forum .
Sper ca intelegi...

_________________
Excelența face diferența

High
Performance Un produs unicat de o calitate deosebita si construit din pasiune
Audio


Leonardo Fibonacci : F(n) = F(n–1) + F(n–2)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 57 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România