The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Mar 29, 2024 1:06 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: TZEAPA
MesajScris: Vin Apr 13, 2012 1:30 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Feb 13, 2009 9:01 pm
Mesaje: 317
Localitate: cluj-napoca
Am un anunt la vanzari cu doua amplificatoare QSC RMX 5050 si un dbx Driverack pa+ intr-un case Odissey de 12 U si doua transformatoare de la 220 la 110.
Acum doua saptamani am fost contactat telefonic de un domn pentru a le cumpara. Mi-a dat datele firmei lui (sau niste date luate de pe net nu pot fi sigur si de aceea nu am sa postez numele firmei aici). Am trimis sculele printr-un "prieten" de-al lui pe baza unui ordin de plata facut de respectivul inspre firma mea.
Problema este urmatoarea... banii (8500 ron) nu mi-au intrat in cont, de respectivul nu mai reusesc sa dau si ordinul de plata se pare ca era fals.
Am depus plangere la politie si acum pot doar sa astept si sa cer ajutorul vostru.
Daca auziti cumvade sculele respective va rog sa ma anuntati. Mentionez ca erau pe 110 V aduse din SUA deci nu pot fi prea multe de vanzare prin tara.... Se pare ca au ajuns la Bucuresti sau la Constanta:)
Va multumesc.
Alex Tripon: 0754.041.434
alexandru_tripon@yahoo.com

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: TZEAPA
MesajScris: Vin Apr 13, 2012 1:40 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
nu ai mai multe detalii?

ce numar de inmatriculare avea "prietenul"?

sa inteleg ca ai trimis marfa in baza unui ordin de plata?
de la ce banca era OP-ul?

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: TZEAPA
MesajScris: Vin Apr 13, 2012 9:21 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Feb 13, 2009 9:01 pm
Mesaje: 317
Localitate: cluj-napoca
Op-ul era de la Volksbank, mașina care a luat sculele era o Dacia papuc cu Nr Cj 99 SYD
am numele soferului, el e singuru care poate ajuta cu ceva in ancheta...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: TZEAPA
MesajScris: Vin Apr 13, 2012 9:43 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 10:47 am
Mesaje: 112
Localitate: Bucuresti
alextripon scrie:
Op-ul era de la Volksbank, mașina care a luat sculele era o Dacia papuc cu Nr Cj 99 SYD
am numele soferului, el e singuru care poate ajuta cu ceva in ancheta...


Masina nu este declarata ca furata. Daca nu are nr. false, atunci il vor gasi pe sofer, trebuie sa stie unde le-a dus si cui le-a predat. Asta daca nu a fost o greseala la completarea nr de cont........


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: TZEAPA
MesajScris: Vin Apr 13, 2012 10:06 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Noi 18, 2005 8:32 am
Mesaje: 629
Localitate: timisoara
Poi daca ai nr de inmatriculare e ok,ca asta e furt la drumu mare,vine si te fura pe fata.Inca il si ajuti pe hot sa incarce ce fura.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: TZEAPA
MesajScris: Vin Apr 13, 2012 11:40 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Feb 13, 2009 9:01 pm
Mesaje: 317
Localitate: cluj-napoca
Eu sper ca politia sa isi faca treaba si ca hotul sa nu fi vandut sculele.....de aceea am si apelat la forum ca poate cineva aude de ele...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: TZEAPA
MesajScris: Dum Apr 15, 2012 5:51 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Feb 13, 2009 9:01 pm
Mesaje: 317
Localitate: cluj-napoca
un up...daca auziti ceva de amplificatoare QSC pe 110...de vanzare va rog sa ma anuntati


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: TZEAPA
MesajScris: Mar Apr 17, 2012 10:48 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Oct 26, 2011 8:47 pm
Mesaje: 217
Localitate: Lugoj
Faza e cam nasoala si sta cam asa.....DACA ORDINUL DE PLATA nu il poti lega de el adica nu are numele lui, telefonul lui (preferabil abonamentul deoarece de cartela se poate descotorosi) si o adresa la care poate fi gasit oficial nu ai ce sa-i faci....ba chiar mai mult se poate intoarce tot impotriva ta...treaba din cate am inteles sta cam asa...a venit un presupus prieten de-al lui la tine...tu i-ai dat sculele de bunavoie si nesilit de nimeni...nu stie nimeni de intelegerea voastra, ce si cum si cat ai cerut si pentru ce....el poate spune ca ti-a dat banii.....si atunci ar fi cuvantul lui impotriva ta....plus ca el mai are si un prieten care sa confirme....ordinul de plata daca e fals nu ai cum sa demonstrezi ca el ti l-a dat.....e nasoala rau faza....dar acuma offtopic.....cum ai putut sa dai scule de atatea milioane in baza unui ordin de plata???????????????


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: TZEAPA
MesajScris: Mar Apr 17, 2012 4:28 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Iul 13, 2009 4:06 pm
Mesaje: 248
Localitate: carei
alextripon scrie:
un up...daca auziti ceva de amplificatoare QSC pe 110...de vanzare va rog sa ma anuntati

mai e si posibilitatea sa le bage in ceva club si aia e.pacat pentru tine :cry:

_________________
http://pro-audio.myforum.ro/index.php


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: TZEAPA
MesajScris: Vin Apr 20, 2012 11:41 am 
Neconectat
User

Membru din: Vin Feb 13, 2009 9:01 pm
Mesaje: 317
Localitate: cluj-napoca
Ieri am fost chemat la politie...speram sa aiba o veste buna ceva, dar m-au pus doar sa mai dau o declaratie:)
Sincer am incredere mai mare ca cineva de pe forumuri va vedea sculele si ma va anunta decat ca il va gasi politia:)
Inca odata...va las numarul de telefon, 0754.041.434 daca auziti de amplificatoare Va rog sa ma anuntati


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: TZEAPA
MesajScris: Dum Apr 29, 2012 9:04 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Feb 13, 2009 9:01 pm
Mesaje: 317
Localitate: cluj-napoca
inca nu am aflat nimic...daca auziti ceva va rog sa ma anuntati
Alex 0754.041.434
alexandru_tripon@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: TZEAPA
MesajScris: Dum Mai 06, 2012 1:24 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Oct 21, 2006 6:26 pm
Mesaje: 1990
Localitate: Bucuresti, Drumul Taberei
Frate, in ziua de astazi TOT ce se vinde trebuie vindut pe CASH, banul in mina, direct.

Ce banci, ce ordine de plata, ce alte rahaturi...

Frate vrei sa cumperi, BANU' in mina, te duci si ti-i scoti din banca, treaba ta ce faci, sculele pleaca NUMAI cind am banul in mina!

Eu asa am procedat cind am vindut sculele mele anterioare (crownurile, rack-ul, mixerul, boxele, etc).

Ce sa va fac, daca nu este minte cind trebuie...

Acest post il mut la VINZARI, si-l fac STICKY, sint mai multe sanse acolo...

_________________
Repar Amplificatoare Profesionale De Putere: viewforum.php?f=64 Vind surse SMPS pentru amplificatoare: viewtopic.php?f=19&t=16990


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: TZEAPA
MesajScris: Lun Mai 07, 2012 9:33 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Alex scuza-ma si crede-ma ca-mi pare tare rau de ce-ai patit, dar cati ani ai?!? Cum sa te lasi omule inselat si sa ai incredere intr-un neica nimeni care te suna si iti propune un asa targ, fara ca macar sa-l cunosti? Macar daca era vreun user de aici de pe forum merita riscat...dar nici asa. Sper sa-l gasesti pe saracia aia de om si sa-i pui si o talpa pe ochi.

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: TZEAPA
MesajScris: Mar Mai 08, 2012 2:56 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Dec 05, 2010 8:08 pm
Mesaje: 448
Localitate: Sibiu
imi pare rau ca aud asa ceva.......e plina lumea de sarlatani! astia nu merita altceva decat sa intre la racoare.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: TZEAPA
MesajScris: Mar Mai 08, 2012 4:09 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Aug 16, 2010 9:42 am
Mesaje: 24
Localitate: Bucuresti
Salut ! As putea sa-ti dau un sfat: Nu te baza pe politie, nu o sa se intample nimic. Mie mi s-a furat un case cu playere si mixer de la depozit de niste tigani, cred ca au tras de el pe strada pana au ajuns acasa. Erau camere, erau muncitori pe strada. Am facut plangere si toate cele. De 4 ani de cand s-a intamplat n-am auzit nimic de ele si nici de la politie.

Imi pare rau sincer, si eu m-am simtit foarte prost in perioada aceea.

_________________
0723195207


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România