The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 12:16 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: The one and only ... Tomorrowland
MesajScris: Sâm Ian 12, 2013 3:24 pm 
Neconectat
Admin
Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 30, 2005 12:35 pm
Mesaje: 1819
Localitate: Tr.Severin
Tomorrowland
Cuvintele nu prea pot descrie ceea ce se întâmplă acolo.

Imagine

http://ro.wikipedia.org/wiki/Tomorrowla ... estival%29

Filmulețul oficial de după nebunia din 2012 cred că spune tot ce e de spus.

http://www.tomorrowland.be/



Pe acest topic discutăm despre Tomorrowland :wink:

_________________
Pot fi contactat telefonic in cazul ca nu raspund la mesaje: 0742/070.470.


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: The one and only ... Tomorrowland
MesajScris: Sâm Ian 12, 2013 3:40 pm 
Neconectat
Admin
Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 30, 2005 12:35 pm
Mesaje: 1819
Localitate: Tr.Severin
http://pandutzu.com/2012/09/tomorrowland-e-de-vizitat/

Tomorrowland este unul din cele mai mari festivaluri de muzica electronica din lume si care a devenit anul acesta extrem de popular, in pare parte din pricina scenei imense de pe care-au mixat cei mai tari DJi ai planetei.

Prima editie a avut loc in 2005, dar abia in ultimii 3 ani a inceput sa devina un festival mare in adevaratul sens al cuvantului. Este fratele mai mic al Mysteryland-ului din Olanda, un alt festival de muzica electronica de succes.

Are loc anual in orasul Boom din Belgia (aprox 30 km de Bruxelles) si se diferentiaza de celelate festivaluri de gen printr-un decor desprins parca din povesti.

Daca primele doua editii s-au desfasura doar pe durata unei singure zi, din 2007 acesta s-a extins la doua zile, iar incepand de anul trecut vizitatorii au parte de 3 zile de distractie in Tomorrowland.

Ultimele trei editii s-au desfasurat cu casa inchisa, numarul participantilor crescand de la editie la editie. 120.000 de vizitatori a adunat Tomrrowland in cele doua zile de festival din 2010, iar in 2011 si 2012, nu mai putin de 180.000 de oameni au avut parte de cea mai tare distractie.

Pentru ca este un festival belgian, anul acesta organizatorii “au pus deoparte” 80.000 de bilete doar pentru belgieni, dar care s-au vandut instant. Lista de asteptare a depasit 2 milioane de doritori. Celelalte 100.000 de bilete au fost vandute in mai putin de doua ore pe 7 aprilie anul acesta.

Si ca sa vedeti de ce este atat de mare interesul pentru acest festival, va spun doar ca anul acesta pe cele 15 scene ale festivalului au urcat 400 de DJi, iar printre headlineri s-au aflat Skrillex, Avicii, Skazi, David Guetta, Nervo, Hardwell, Swedish House Mafia, Afrojack, Steve Aoki, Carl Cox, The Bloody Beetroots, Paul van Dyk, Martin Solveig, Chuckie (DJ), Fatboy Slim si Pendulum



Tomorrowland, marele castigator la Festival Awards Europe 2012

http://www.urban.ro/evenimente/festival ... rban.ro%29

Cea de-a patra editie a Festival Awards Europe si-a ales aseara castigatorii. Marele castigator al editiei de anul acesta a fost festivalul belgian de muzica electronica Tomorrowland.

Gala a avut loc la Groningen, Olanda, acesta fiind singurul eveniment dedicat exclusiv de a recunoaste contributiile si meritele organizatorilor si artistilor care inveselesc in fiecare vara zeci de milioane de tineri.

A fost pentru prima data cand un festival de muzica electronica a primit premiul pentru Best Major Festival si sincer eu cred ca a meritat pe deplin si pot spune ca ma asteptam ca Tomorrowland sa castige anul acesta.

Numai daca ne luam dupa succesul "aftermovie"-ului avut pe Youtube, care a adunat aproape 40 de milioane de vizualizari in 5 luni si ne putem da seama de cat de succes a fost.

Editia de anul acesta a Festival Awards Europe a adunat si un numar record de votanti, acesta depasind pragul de 1 milion [anul trecut au fost doar 350.000]. Iata ce-au votat acestia si care sunt marii castigatori.

_________________
Pot fi contactat telefonic in cazul ca nu raspund la mesaje: 0742/070.470.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: The one and only ... Tomorrowland
MesajScris: Sâm Ian 12, 2013 3:51 pm 
Neconectat
Admin
Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 30, 2005 12:35 pm
Mesaje: 1819
Localitate: Tr.Severin
http://www.cabral.ro/culturescape/tomor ... party-ever

http://tustiai.ro/08/2012/tomorrowland- ... -din-lume/

http://alexandrudan.ro/tomorrowland-si-social-media/

_________________
Pot fi contactat telefonic in cazul ca nu raspund la mesaje: 0742/070.470.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: The one and only ... Tomorrowland
MesajScris: Sâm Ian 12, 2013 4:57 pm 
Neconectat
Admin
Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 30, 2005 12:35 pm
Mesaje: 1819
Localitate: Tr.Severin
Am făcut o socoteală, pentru a vedea cam cât costă o astfel de haiducie.

Transport: 420 Euro = 105 Euro de persoană.

4 persoane într-o mașină:
3200Km (de la Arad, dus întors) + 300Km (fâțâiala pe acolo, drum de la cazare până la party) ... etc
3500Km x 7,4% consum mediu Diesel = 260 litri x 1,5-1,55 Euro/l = 390-400 Euro
Vignete Ungaria și Austria = 20 Euro

Cazare: 25 check in > 26, 27, 28 > 29 iulie 2013 check out
Cameră de două paturi pentru 4 nopți cazare cu wifi gratuit si bucatarie in camera = 200 Euro
http://www.booking.com/hotel/be/adagio- ... 7686cdeX11

Parcari la hotel si la festival: cam 35 Euro la zi x 4 = 150 Euro aproximativ


Asadar:

Bilete: 1200 Euro (pentru 4 persoane)
Transport si parcari = 570 Euro
Cazare = 400 Euro
Beri si păpică atât pe drum cât și la party x 6 zile = 1200 Euro ( 50 Euro pe zi x 6 zile x 4 persoane )
___________________________________________________________________________________

Cost estimat: 3370 - 3500 Euro

Cost pentru o persoană: aproximativ 850 Euro ( mai sigur ar fi 1000 Euro, pentru că nu cred că ne putem ține doar în 50 Euro pe zi de căciulă. Eu unul, dacă mă simt bine beau doar bere de 50 euro pe zi .... :roll: )

_________________
Pot fi contactat telefonic in cazul ca nu raspund la mesaje: 0742/070.470.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: The one and only ... Tomorrowland
MesajScris: Mar Ian 15, 2013 12:36 am 
Neconectat
User

Membru din: Mar Dec 02, 2008 4:50 pm
Mesaje: 51
Localitate: Arad
si bilete se pot cumpara,,, de unde?



scuze, abia dupa ce am postat am vazut ca a primit raspuns


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: The one and only ... Tomorrowland
MesajScris: Mie Ian 16, 2013 9:31 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Iun 20, 2009 11:10 pm
Mesaje: 127
Tare festival , oare cand si in Romania asa ceva. A venit Sensation White dar la scara mult redusa fata de original.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: The one and only ... Tomorrowland
MesajScris: Mar Mar 26, 2013 2:03 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mie Mar 13, 2013 1:10 pm
Mesaje: 13
Woowww, am ramas uimit, super tare, galagios, zgomotos, extraordinar, poate unic, dar ce am vazut mi-a placut, multa, multa lume si muzica cat cuprinde din partea multor DJ cunoscuti sau mai putin cunoscuti..chiar ca, oare la noi cand se va intampla un concert de o amploare la fel de mare ca acolo? :D

_________________
Vand ieftin HTC Windows Phone 8X putin zgariat, albastru, detalii PM
Admin Edit: Atentie la semnaturi - am senzatia ca incerci sa faci SEO SPAM folosindu-te de forumul nostru.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: The one and only ... Tomorrowland
MesajScris: Joi Sep 12, 2013 11:06 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Sep 05, 2012 2:28 pm
Mesaje: 113
Localitate: Arad
Aftermovie-ul cu ce s-a intamplat anul acesta :
http://www.youtube.com/watch?v=cUhPA5qIxDQ


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: The one and only ... Tomorrowland
MesajScris: Mar Iun 24, 2014 3:53 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Iun 24, 2014 3:49 pm
Mesaje: 1
Vand un Tomorrowland Waiting List Voucher code care va permite sa intrati pe siteul oficial http:// ticketswaitinglist. tomorrowland. com/ si sa cumparati maxim 4 bilete pentru Vineri, weekendul 1: Magical Friday Regular Pass (Weekend 1, 18 July 2014) si maxim 4 Booze Bags.

Voucherul este valabil pana pe 25 iunie 2014, 14:00 GMT!!!
Nu include Dreamville.

Biletele pe care le cumparati cu voucherul sunt la preturile Tomorrowland oficiale (88 euro doar pentru ziua de vineri) si pot fi personalizate pana pe 4 iulie.

cost voucher: 180 euro , contactati-ma aici sau pe mesaj privat.


Fişiere ataşate:
$_57.JPG
$_57.JPG [ 166.46 KiB | Vizualizat de 11114 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: The one and only ... Tomorrowland
MesajScris: Joi Apr 18, 2019 3:03 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Apr 18, 2019 2:57 pm
Mesaje: 1
unul și singurul va înlocui cu festivalul de descărcări.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România