The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 12:02 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 38 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Sâm Feb 28, 2015 2:14 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Deschid acest topic in special pentru cei care vor sa intre in domeniul asta si care nu au bani de scule bune si pentru inceput acestia vor sa inceapa cu ceva low cost (desi nu este indicat...multi dintre noi am simtit pe pielea noastra, printre care si eu, si ca multi altii n-am vrut sa ascult de sfaturi bune si utile de la oameni cu greutate in acest domeniu de activitate). Idee este ca sunt destui tepari si escorci pe internet care incearca sa pacaleasca pe unii care nu au cunostinte cat de cat minime in acest domeniu. Fiind in cautare de upgrade la sistemul meu, de ceva vreme tot bat in lung si-n lat cele 2 mari site-uri de anunturi din RO, OLX si Tocmai, site-uri pe care am gasit, dupa cum spuneam, multi escroci, nemernici si idioti care intentionat incerca sa pacaleasca pe cei mai naivi dintre noi. Sincer va spun ca le-as rupe toti dintii din gura la astfel de ratati. O sa scriu mai jos cateva "negocieri" cu astfel de gunoaie care se cred oameni si vreau sa va incurajez sa faceti la fel ca sa vada si altii mai putin stiutori cu ce au de-a face. Fiecare text este luat cu copy/paste.

Tepar nr. 1
Difuzoare Ev de 18" : http://olx.ro/oferta/difuzoare-18-inch- ... 326xH.html

Azi, 00:24 Raspunsul tau
Buna seara. Ce model sunt difuzoarele?

Trimis de la telefon Azi, 08:03 bogdan.canpolbabies
nu stiu nu scrie modelul

Azi, 09:42 Raspunsul tau
Pai inseamna ca sub nicio forma nu sunt difuzoare Electrovoice. Ar fi indicat sa specificati acest aspect ca sa nu se pacaleasca lumea. Una este un difuzor original Ev pe care fara indoiala se scrie si modelul, si alta este o chinezarie ieftina cum sunt aceste Ey sound.

Trimis de la telefon Azi, 09:43 bogdan.canpolbabies
pai scrie pe ele ev sound se vede in poza !

Azi, 09:56 Raspunsul tau
Aia este litera Y nu V. Adica EY sound.
http://www.made-in-china.com/showroom/shinexieying
http://www.eysound.net/
Electrovoice ar fi scris, fara doar si poate pe eticheta, ce fel de model este acest difuzor.

Trimis de la telefon Azi, 10:33 bogdan.canpolbabies
citeste descrierea. eu am scris ce scrie pe eticheta

Trimis de la telefon Azi, 10:34 bogdan.canpolbabies
si la nici 200euro unde gaseai electrovoice pe 18 2 bucati?

Azi, 11:11 Raspunsul tau
In descriere scrie difuzoare Ey dar in titlu scrie Ev...

Tepar nr.2

Drivere RH sound: http://olx.ro/oferta/drivere-profesiona ... 2Rj8j.html

Raspunsul tau
Este 110 lei bucata nou nout, nedesfacut si neprobat. Daca lasi la ele sub pretul de magazin, anunta-ma.
http://www.admelectronic.ro/index.php?c ... ND%20PH-02

Trimis de la telefon 23 feb, 00:15 ionut_meserie
Cumpara de acolo nu inteleg dc vrei sa cperi de la mine :)

23 feb, 00:18 Raspunsul tau
Am zis ca sa ma anunti in caz ca lasi sub pretul de magazin. Dar vad ca ai bagat pretul pentru habarnisti si sari in sus daca cineva iti arata pretul de noi, cu garantie. N-am zis ca vreau neaparat sa cumpar de la tine.

Trimis de la telefon 23 feb, 00:20 ionut_meserie
Si ai aparut u mai destept ca toti :)) lasa ca stau bine in boxele mele driverele astea ca sunt excelente :)

23 feb, 00:23 Raspunsul tau
Hai nu mai plange.....tine-le si arde-le cat mai curand, ca sunt meseriase...doar esti john meseriasu' , nu?

Trimis de la telefon 23 feb, 00:27 ionut_meserie
Nuai pierde timpu aiurea si incurca oamenii ia-ti drivere de pomana ca sa te tina mult :))

23 feb, 00:33 Raspunsul tau
Mai, sincer am drivere si inca drivere bune... Am vrut doar sa-ti atrag atentia sa nu mai incerci sa fraieresti lumea. Mai sunt si copii care vor sa-si faca si ei doua boxe amarate din alocatii sau bani cersiti de la parinti si vin la tine cu banii crezand ca fac si ei o alegere buna dar de fap tu ii tragi in piept mai rau ca aia la alba-neagra. Nu este frumos.

Trimis de la telefon 23 feb, 00:50 ionut_meserie
Mai bine vezi-ti de marfa ta , da-o la un sfert de pret desteptule ! Ma dispera cand vad cate un dobitoc ca tine , fa tu pasul asta sa dai la un sfert din pret si o sa o fsc si eu .

23 feb, 07:16 Raspunsul tau
Dobitoc nu sunt....destept ca ti-am dat peste nas?...Da, sunt. Dar in plus, tu fata de mine esti si inapt...Tu nu vezi ca ai preturi cu mult mai mari fata de magazin? Imi zici mie sa vand marfa la un sfert din pret dar tu nici macar 1 leu nu ai pus mai putin fata de cat costa ele noi?

Tepar nr. 3
Difuzoare Alien: http://olx.ro/oferta/difuzoare-15-inch- ... 2q0hL.html
(asta e mai cu bun simt...a scazut pretul de la 160 lei la 150 lei)

Raspunsul tau
Poti sa pui 2 poze cat mai clare cu calota (bulbul din mijloc) si cu lipitura din jurul ei? Ms anticipat.
PS: ultimul pret pentru difuri?

Trimis de la telefon Azi, 10:21 alexgad_18
Daca te referi dacă a fost bobibat nu a fost este nou in cutie

Azi, 10:24 Raspunsul tau
ok...ultimul pret pentru ambele?

Trimis de la telefon Azi, 10:25 alexgad_18
300

Azi, 10:37 Raspunsul tau
Eu am crezut ca pretul initial este 160 lei pentru ambele si ca mai negociezi ceva la ele. N-am cum sa ofer suma asta cand unul nou la mivarom costa 93 lei (luat prin firma), atat varianta AN-0815 in 8ohm cat si in 4ohm. Nu stiu de unde ai scos tu pretul ala, dar este colosal de mult. Mai sunt si persoane care se uita pe net si cauta, nu numai habarnisti. Bafta la vanzare. Daca te razgandesti, ofer 50 de lei pe bucata.

Azi, 10:38 Raspunsul tau
http://www.mivarom.ro/catalog/index.php ... -c-133_142

Azi, 10:39 Raspunsul tau
si inca la silstar e cu 5 lei mai ieftin

Trimis de la telefon Azi, 10:40 alexgad_18
Iati de acolo nu este ca asta codul e la fel dar difera mult

Azi, 10:43 Raspunsul tau
poza de la mivarom la difuzor este informativa. este exact ca al tau. daca tot crezi ca esti corect si nu incerci sa pacalesti pe nimeni, pune o poza cu factura de achizitie sa se vada cat ai dat pe o bucata.

Trimis de la telefon Azi, 10:47 alexgad_18
Ce factura frate sunt aduse din afara

Azi, 10:48 Raspunsul tau
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Azi, 10:49 Raspunsul tau
Exact d'aia e dusmania si ura asta mare intre Romani....se incearca tepe de tot felul si la tot pasul.

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Dum Mar 08, 2015 1:22 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Iul 26, 2008 3:31 pm
Mesaje: 568
Localitate: iasi
si ca astea mai sunt o gramada. eu am observat ca lumea cumpara un produs nou. il foloseste un 2-3 ani si tot ca produs nou il vinde. ei nu sunt constienti ca odata ce ai luat produsul din magazin si lai folosit deja este produs sh. eu am intalnit preturi pe olx la unele produse mai mari ca in magazin.

_________________
mixer - yamaha mg102c, phonic xp2000b,behringer ep1500,cx2310, subwoofer c18-650el , sateliti: e10-200s+ d202ti


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Dum Mar 08, 2015 9:29 pm 
Conectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19816
Localitate: La sediu
E plina lumea de tzepari.

Nu mai exista onoare cum exista pe vremuri, sunt foarte putini comercianți corecți, asa cum sunt eu de exemplu :roll:
Sunt multi clienți care mi-au trimis sute de milioane în avans pentru diverse lucrări și am fost corect de fiecare data.

unii si-ar tzepui si mama pentru cativa lei...

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Lun Mar 09, 2015 9:49 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Noi 30, 2005 9:39 am
Mesaje: 204
Localitate: Botosani
... si e mai dezamăgitor când afli ca ai luat-o de la un individ pe care il considerai prieten... :( și o mai face și pe niznaiu' ca și cum nimic nu s-a întâmplat...

_________________
Mă simt ca vinul bun... Cu cât trece timpul devin mai rafinat!!! :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Sâm Mar 21, 2015 3:22 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Mai 28, 2011 10:04 pm
Mesaje: 1
Localitate: Bucuresti
Oancea Catalin scrie:

Tepar nr. 3
Difuzoare Alien: http://olx.ro/oferta/difuzoare-15-inch- ... 2q0hL.html
(asta e mai cu bun simt...a scazut pretul de la 160 lei la 150 lei)

Raspunsul tau
Poti sa pui 2 poze cat mai clare cu calota (bulbul din mijloc) si cu lipitura din jurul ei? Ms anticipat.
PS: ultimul pret pentru difuri?

Trimis de la telefon Azi, 10:21 alexgad_18
Daca te referi dacă a fost bobibat nu a fost este nou in cutie

Azi, 10:24 Raspunsul tau
ok...ultimul pret pentru ambele?

Trimis de la telefon Azi, 10:25 alexgad_18
300

Azi, 10:37 Raspunsul tau
Eu am crezut ca pretul initial este 160 lei pentru ambele si ca mai negociezi ceva la ele. N-am cum sa ofer suma asta cand unul nou la mivarom costa 93 lei (luat prin firma), atat varianta AN-0815 in 8ohm cat si in 4ohm. Nu stiu de unde ai scos tu pretul ala, dar este colosal de mult. Mai sunt si persoane care se uita pe net si cauta, nu numai habarnisti. Bafta la vanzare. Daca te razgandesti, ofer 50 de lei pe bucata.

Azi, 10:38 Raspunsul tau
http://www.mivarom.ro/catalog/index.php ... -c-133_142

Azi, 10:39 Raspunsul tau
si inca la silstar e cu 5 lei mai ieftin

Trimis de la telefon Azi, 10:40 alexgad_18
Iati de acolo nu este ca asta codul e la fel dar difera mult

Azi, 10:43 Raspunsul tau
poza de la mivarom la difuzor este informativa. este exact ca al tau. daca tot crezi ca esti corect si nu incerci sa pacalesti pe nimeni, pune o poza cu factura de achizitie sa se vada cat ai dat pe o bucata.

Trimis de la telefon Azi, 10:47 alexgad_18
Ce factura frate sunt aduse din afara

Azi, 10:48 Raspunsul tau
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Azi, 10:49 Raspunsul tau
Exact d'aia e dusmania si ura asta mare intre Romani....se incearca tepe de tot felul si la tot pasul.


Vroiam sa cumpar un ep 2500 de la el, dar acum m-am razgandit. :D



Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Dum Mar 22, 2015 4:13 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Poate ampliful este ok si la pret si la functionalitate. Daca ai ocazia, te duci personal sa-l vezi testezi. Eu unul m-am lecuit, mai ales ca am luat de pe OLX 2 difuri MAG de la un tepar de etnie Maghiara. Mi-a trimis poze mai vechi cu difurile cand probabil au fost bune si la curier desi am zis cu verificare, de rusinea curierului care mi se parea ca se grabeste, nu m-am dus inapoi in casa pentru un amarat de patent ca sa desfac suruburile stranse intentionat de acel tepar, difurile fiind prinse "fata in fata"......eu decat le-am masurat bobinele si le-am examinat exteriorul, magnetii. Cand am ajuns in casa si le-am desfacut, mi-a venit sangele in cap. Calotele erau relipite atat de grosolan de parca un mester orb sau bolnav de parkinson a lucrat la ele, basca, bobinele in interior frecau in draci. Mare parte din vina imi apartine ca am fost prea increzator. Oricum, cu ajutoul d-lui Mircea am reusit sa intru in posesia a 2 bobine noi noute si 2 spidere. Acum sunt in lucru cu ele si sper sa imi iasa bine treaba asta. Colac peste pupaza, am retras de la vanzare boxele din ABS echipate cu Eminence Kappa 15A, ca sa nu imi bat joc de vreun potential client asa cum cel de la care am luat difuzoarele si-a batut joc de mine si a profitat de increderea mea. Partea mai rea este ca si el este din acelasi judet ca mine si am zis ca nu ar face vreo magarie....dar iata ca s-a intamplat. Ce-i drept am facut multe evenimente cu boxele astea si nu m-au lasat la greu niciodata, dar faptul ca m-a mintit cum ca difuzoarele nu s-a umblat in ele, m-a facut sa imi schimb parerea despre acest om. Cand am luat difuzoarele de la domnia sa, unul din ele avea o calota mai mare si mai bombata decat celalalt, care o avea pe cea originala. L-am intrebat de ce acest defect si mi-a spus sa stau linistit ca nu este umblat in el, doar ca cineva i-a apasat pe calota originala si nu a mai putut s-o indrepte, in acest fel fiind nevoit sa o schimbe cu alta. Motivul adevarat este ca diful in cauza a fost ars si rebobinat. Am 2 difuri RCF (oem) de ceva vreme si aveau membranele cam omorate, cel putin unul din ele era mort....doar sasiurile si bobinele am mai recuperat din ele. De curand am cumparat recone "potrivit" pentru ele si le-am facut ca noi. Demult banuiam eu ca difuzorul Eminence cu calota schimbata ar fi fost ars. Suna si diferit fata de cel original. Ieri, din lipsa de timp, am zis sa-i dau calota aia jos si sa pun o calota de la unul din cele 2 RCF, fiind aproape identica cu cea de pe difuzorul Eminence bun. Bag feonul in priza, incalzesc adezivul ala si in cateva minute am scos calota fara mari batai de cap. Nu mare mi-a fost mirarea sa vad ca temerile mele s-au adeverit. Multumesc inca o data pe aceasta cale distinsului domn care m-a asigurat si care si-a dat cuvantul de om serios, ca difuzorul nu a fost ars sau reparat.
Cam asta se afla sub calota:
Imagine

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Dum Aug 16, 2015 9:17 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Altul care incearca marea cu degetul: http://olx.ro/oferta/difuzoare-15-inch- ... 4k5Hu.html

Raspunsul tau
Salut. Ce firma model sunt si de unde sti ca au 400W?
Citit: 11 aug

Azi, 20:16 Raspunsul tau
Salut. Poti sa dovedesti ca le-ai adus din SUA? Ce firma/model sunt aceste difuzoare. Ciudat este ca vrei sa scapi de ele desi la incintele de 12" accepti schimburi doar cu difuzoare profi de 15". Astea nu-s destul de profi de vrei sa le dai?
Citit: 1 ora

Trimis de la telefon Azi, 20:21 alexandra.rusu22
are rost să îți răspund? ce te interesează ce vreau să fac eu? de unde știi tu de câtă "putere" am eu nevoie?
Blocheaza utilizatorul

Azi, 20:26 Raspunsul tau
Nu vad de ce devii agresiv. Ai facut o afirmatie in descrierea produsului care-l vinzi, si anume, citez: "vand 2 difuzoare 15 inch, 8 ohm, 400 w rms, aduse din America". Ce e rau ca iti cer sa dovedesti ceea ce zici? Dovedeste ca difurile sunt brand-name, nu chinezarii ordinare cum par, de asemenea dovedeste ca sunt aduse din America si eu le cumpar in secunda urmatoare fara sa mai negociez nimic la ele. Pana atunci ar fi mai ok sa modifici anuntul si nu mai incerca sa prostesti copii.........
Citit: 1 ora

Trimis de la telefon Azi, 20:28 alexandra.rusu22
omule bun dacă te interesează produsul sună dacă nu eu nu am timp de chat
Blocheaza utilizatorul

Azi, 20:31 Raspunsul tau
Sa te sun si sa aud ce poveste? Hai sa fim seriosi...eu caut 2 difuri de 15" pentru bass. Daca ai ce sa-mi oferi anunta-ma. Pana atunci consider ca vinzi doar 2 difuzoare no-name din no man's land.
Citit: 1 ora

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Lun Sep 07, 2015 9:45 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
http://olx.ro/oferta/horn-driver-boxe-r ... 4z3Li.html
Altul, care cand a vazut ca l-am mirosit a si dezactivat anuntul. A modificat si ce scria in descriere, si anume, ca vinde hornuri STAGE LINE MRH-200, care sunt destul de scumpicele. Doar ca el in poze are 2 hornuri BT de 30 lei/buc.
Cat de nesimtit sa fi sa ceri 350 lei pe 2 hornuri de 60 lei?

Raspunsul tau
Salut. Sunt noi hornurile? Ai factura de achizitie?
Citit: 8 ore

Azi, 14:21 NASHU966
nu
Blocheaza utilizatorul

Trimis de la telefon Azi, 14:47 Raspunsul tau
ai cum sa dovedesti ca sunt exact modelul postat de tine in link-ul respectiv, si ca nu sunt hornurile de 30 lei tot de pe site-ul acela?
Citit: 6 ore

Azi, 15:54 NASHU966
nu esti obligat sa le cumperi de la mine
Blocheaza utilizatorul

Azi, 22:42 Raspunsul tau
stiu, dar macar am obligatia morala sa informez pe altii sa nu se pacaleasca. din pozele care le vad eu la tine, seamana exact cu modelul de 30 de lei de la . desi tu sustii fara argumente, ca hornurile sunt cele de 250 ron bucata. o sa intreb cativa colegi de forum sa vad ei ce parare au. daca sunt modelul cel scump isi merita banii, daca nu, ofer 30 de lei pe ele.

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Mie Sep 16, 2015 12:12 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Noi 10, 2009 10:04 pm
Mesaje: 468
Localitate: Vrancea Focsani
eu nu ii suport pe astia .... ma iau de ei .... ma injura.... ca atat ii duce capu


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Lun Oct 12, 2015 9:21 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Albu Gabriel scrie:
eu nu ii suport pe astia .... ma iau de ei .... ma injura.... ca atat ii duce capu

Eu cu greu ma abtin sa nu-i spurc.

Inca unul care face pe mortul in papusoi. Chiar eram interesat de achizitia sistemului dar cred ca vinde niste junghiuri arse si rebobinate....cel putin basii.

http://olx.ro/oferta/basi-fbt-verve-18s ... 7a96bcf77d

Un pret pentru perechea de Verve 8m?
Citit: 9 oct

Trimis de la telefon 9 oct, 16:24 cristina.lascu321
nu le dau separat, le dau impreuna cu basii la 700 de euro ultimul pret
Blocheaza utilizatorul

9 oct, 16:56 Raspunsul tau
Ce difuzoare sunt in basi? Ce firma/model?
Citit: 9 oct

Trimis de la telefon 9 oct, 17:19 cristina.lascu321
pai sunt fbt originale..... eu nu ma pricep , nu sunt lautar, le am din Anglia si le-am folosit acasa... daca esti din apropiere de Bucuresti, vino sa le vezi sa le faci proba
Blocheaza utilizatorul

9 oct, 17:42 Raspunsul tau
Poti sa faci, te rog, cateva poze la difuzoarele de 18"? Vreau cateva poze clare si detaliate (la ambele difuri) , atat la membrane cat si la magneti. Am mai vrut sa cumpar 2 boxe Beyma pe 3 cai tot de la cineva din Bucuresti, cineva care ca si tine zicea ca nu se pricepe sa le desfaca, sa le pozeze etc, dar cand a vazut ca nu scapa de ele, a rugat un prieten de-al lui sa i le vanda. Acel prieten al lui, avea cont pe un forum de profil audio-profi, unde aveam si eu cont. Am recunoscut imediat boxele celui de pe OLX dar acest baiat a pus poze clare si a specificat si ce defecte aveau. Aspect care "l-a omis" sa mi-l spuna pe OLX proprietarul boxelor. Ca si tine, el ma ruga sa vin la Bucuresti sa le vad. Daca ma duceam chitit sa le cumpar si vedeam defectele despre care nu-mi zisese? Pierdeam o zi si bani aiurea? Nu mi-o lua in nume de rau dar sunt multi care vor sa dea tepe si mai bine sa fiu precaut. Asa ca te rog, trimite-mi cateva poze clare cu difuzoarele de bass, pe adresa de mail: catalin.oancea@blominfo.ro
Citit: 9 oct

Trimis de la telefon 9 oct, 17:49 cristina.lascu321
Mâine iti trimit pozele.... nu sunt tepar, poti sta linistit... Boxele le am de la un prieten din Anglia care a avut un pub! defectele nu cred că au, nu am umblat niciodată în ele, de auzit se aud super, am reusit sa crap un geam în casă cu ele... nu gajaie de nici-un fel... iti voi trimite mâine niste poze dar nu le-am mai desfăcut pana acum si nu prea am idee.... in fine o sa ma uit la ele... Si daca te ocupi cu asa ceva... uitate in anunturile mele sa vezi cu ce amplificator ascult la ele si daca esti interesat
Blocheaza utilizatorul

Ieri, 19:53 Raspunsul tau
Salut. Ai reusit sa faci pozele promise?
Citit: Ieri

Azi, 08:56 Raspunsul tau
Mda, vad ca citesti mesajele dar nu vrei sa raspunzi. Probabil ca vrei sa vinzi "doar pe nevazute". Daca ai fi vrut cu adevarat sa vinzi, ti-ai fi rupt 15 minute din timpul tau si sa desfaci 2 difuzoare si sa le faci poze. Dar se pare ca ori nu vrei sa vinzi, ori difuzoarele au vreun defect.
Citit: 13 ore

Azi, 22:17 Raspunsul tau
Ai zis ca nu esti tepar, dar vad ca nici serios nu esti din moment ce stau sa ma rog de tine sa imi dai cateva poze cu difuzoarele. Nu-mi dai de inteles decat ca difurile sunt terminate, umblate in ele etc. Oricum, eu astfel de oameni si anunturi le postez pe un forum, impreuna cu conversatiile in cauza, ca sa vada si alti clienti cata seriozitate exista pe OLX si ce fel de vanzatori seriosi se perinda pe aici. Bafta la gasit de habarnisti..

LE: Desigur ca m-a bagat la "block user" ca ultimul mesaj de la mine nu l-a mai citit si nici nu s-a sinchisit sa raspunda la cele dinainte. Aveti grija cu el si cereti video live cu sculele sau mergeti direct sa le vedeti daca aveti posibilitatea.

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Ultima oară modificat de Oancea Catalin pe Mie Oct 28, 2015 1:14 pm, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Mie Oct 28, 2015 1:12 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Inca un specimen care habar nu are pe ce lume traieste. L-am contactat in legatura cu boxele lui Dynacord VL-152, pe 3 cai, si cand l-am intrebat ce difuzoare sunt in boxe, a zis ca sunt "tari" doar ca nu scrie nimic pe ele. Cand i-am zis ca poate sunt chinezarii, mai avea putin sa ma bata la telefon :) . Apoi am vazut in anunturile lui ca vinde si difuri de 15", de 8" si 2 drivere...fara comentarii!!! Deci oltenasul nostru cere 1200 de euro pe 2 sigle Dynacord si 2 panouri cu mufe pe care sunt cateva inscrisuri si un logo Dyna.
http://olx.ro/oferta/vand-2-boxe-pasive ... dea6ac0e29

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Mie Oct 28, 2015 1:35 pm 
Conectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19816
Localitate: La sediu
trebuie sa fi tampit tare sa crezi ca acele boxe sunt originale... :roll:

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Mie Oct 28, 2015 2:09 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Mircea Bartic scrie:
trebuie sa fi tampit tare sa crezi ca acele boxe sunt originale... :roll:

Culmea este ca specimenele astea au rabdare cu astfel de vanzari, si tot le pica in plasa vreun nestiutor....

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Vin Oct 30, 2015 9:12 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Oct 07, 2008 8:58 am
Mesaje: 648
Localitate: Bucuresti/Berceni
Oancea Catalin scrie:
Inca un specimen care habar nu are pe ce lume traieste. L-am contactat in legatura cu boxele lui Dynacord VL-152, pe 3 cai, si cand l-am intrebat ce difuzoare sunt in boxe, a zis ca sunt "tari" doar ca nu scrie nimic pe ele. Cand i-am zis ca poate sunt chinezarii, mai avea putin sa ma bata la telefon :) . Apoi am vazut in anunturile lui ca vinde si difuri de 15", de 8" si 2 drivere...fara comentarii!!! Deci oltenasul nostru cere 1200 de euro pe 2 sigle Dynacord si 2 panouri cu mufe pe care sunt cateva inscrisuri si un logo Dyna.
http://olx.ro/oferta/vand-2-boxe-pasive ... dea6ac0e29



Pe panoul din spate VL 152 2-way cabinet iar el vinde boxe pasive pe 3 cai :roll: :lol:

Or fi facut Dynacord o noua boxa VL 152 pe 3 cai si noi nu stim! :lol: :lol: :lol:

_________________
Mackie CFX12-MKII - Mixer
Behringer DCX2496 - Procesare
2 x Peeckersound E12-FR
4 x KickBass - HD15 by ( Kappa 15LF )
1 x QSC PLX1804 - Amplificare
1 x Crown XS900 - Amplificare
[ giani_giovani30@yahoo.com] [david.mihaiviorel@gmail.com ]
ID - giani_giovani30
Tel. 0728188493 , 0723547052


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Sâm Oct 31, 2015 10:01 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Mihai David scrie:
Pe panoul din spate VL 152 2-way cabinet iar el vinde boxe pasive pe 3 cai :roll: :lol:

Or fi facut Dynacord o noua boxa VL 152 pe 3 cai si noi nu stim! :lol: :lol: :lol:

Exact asta i-am zis si eu la telefon. Basca mai sunnt si mochetate.....probabil n-au mai avut bani sa la vopseasca profi :)

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 38 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 11 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România