The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Mar 29, 2024 4:23 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 38 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Lun Noi 09, 2015 11:48 am 
Neconectat
User

Membru din: Mie Sep 23, 2015 12:51 pm
Mesaje: 189
Localitate: Constanta, Judet Constanta
Cand aveti vreme, aruncati o geana aici:

http://olx.ro/oferta/boxe-sistem-pa-tip ... 2faacc9796

Sper sa mai fie valabil anuntul.

Nu de alta, cei care nu cunosc pot sa o muste rau de tot cu asa ceva, isi fac ideea ca achizitioneaza un sistem de sunet ,,mondial" la jumate de pret, poate cred ca fac afacerea vietii lor.

Deci, se incearca o copie a incintelor dupa sistemul dynacord xa2, difuzoarele sunt RCF, grila are sigla EV-foarte tare frate :))

Din ce vad in poze, incintele, fie ca sunt pentru mid-high sau pentru bass, au aceleasi dimensiuni. Ce mai conteaza nu??


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Lun Noi 09, 2015 12:26 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
Sistemul a fost facut la noi. Dar nu a fost gandit ca si o copie dupa nimic.

Este doar un horn coaxial + un model de bass de conceptie proprie.

Binenteles ca omul si-a pus difuzoare RCF (ca asa probabil l-au sfatuit "prietenii")

LOGO-urile si le-a pus singur. Observ ca e deja un sport national lipirea logo-urilor EV si Dynacord pe orice boxa. :evil: :evil: :evil:

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Lun Noi 09, 2015 2:25 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mie Sep 23, 2015 12:51 pm
Mesaje: 189
Localitate: Constanta, Judet Constanta
Si cu marketingul asta Dynacord-toti pun la vanzare pe olx in descriere (probabil ca stiu ca se cauta) gen xa,orice tine de Dynacord.
Mi s-a parut foarte ilar faptul ca ai 3 brand-uri in acelasi sistem de sunet.
Referitor la incintele de bass, mi s-a parut dupa ,,ochiul meu" ca ar fi usor subdimensionata cutia.

Am acasa si eu Dynacord care le folosesc la evenimente ca DJ si uneori si cu muzicantii. Ideea este ca se pot realiza sisteme mai ieftine si mai bune ca Dynacord, sunt constient de asta, dar ,,lautarul nostru" pe langa faptul ca habar nu are sa cante, sa regleze, sa plateasca suma corecta pentru o sonorizare decenta(si asa ti-o exploateaza la maxim cu putina ,,prezenta in voce te rog"), mai are si mofturi, ca de', mama ma-sii...o sigla cu D face tot


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Lun Noi 09, 2015 4:38 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
acelea nu sunt subwoofere ci kickbasi

sunt gandite sa mearga peste subwoofere.

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Vin Ian 29, 2016 9:56 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Stati ca strang "materialul" pentru o intamplare recenta, cu un user "dubios" de pe forum, care a incercat si el o mica prosteala prin OLX, sperand ca nu-l depistez. Tineti aproape!!!

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Vin Ian 29, 2016 10:18 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Oancea Catalin scrie:
Stati ca strang "materialul" pentru o intamplare recenta, cu un user "dubios" de pe forum, care a incercat si el o mica prosteala prin OLX, sperand ca nu-l depistez. Tineti aproape!!!


M-a contactat pe OLX un tip pentru un schimb cu 2 boxe care le am eu. Tipul este inregistrat aici pe forum cu numele mihai_voce. Mi-a propus un schimb cu ceva ce are el la vanzare. M-am uitat prin vanzarile lui si am vazut ca are 2 basi "copie 1/1" Dynacord (are doar panoul cu mufe din spate de la sistemul Cobra-Dynacord). In acelasi anunt, vinde si un Crossover BNC, made in USA. Dau search pe google repede pentru cross, si primul link ma duce aici pe forum, unde Mihai intreba daca stie cineva ceva de marca asta. Dau click pe numele lui, caut toate mesajele postate de el si gasesc topicul cu (citez) "bassi" facuti dupa un proiect pentru C15-400 (??? copie Dynacord 1/1???) in care avea difuzoare EW-1505. Ma gasesc topicul lui cu boxele audiomaster si cel cu microfonul Shure (fake), microfon reglat de un inginer, si acum bate la 100m testat....si alte postari de-ale lui. La vanzari pe OLX, le avea pe toate: boxe audiomaster, basi de 15", microfon care s-a laudat ca l-a luat cu 900 de lei dar acum il vinde cu 400 de euro....nimicuri d'astea. Mi-am dat seama imediat din ce aluat este omul nostru facut, si am zis sa intru in hora sa vad ce da din el. Cam asta a iesit:

Oancea Catalin
Boxe 12 inch (450W) cu difuzoare RCF
Vezi Modifica Numar anunt: 72179434

Trimis de la telefon 23 ian, 21:42 catalin_muzica
Schimbi cu. Ceva dee la mine
Blocheaza utilizatorul

23 ian, 21:58 Raspunsul tau
Basii de cati inch sunt si ce difuzoare sunt in ei?
Citit: 23 ian

Trimis de la telefon 23 ian, 22:08 catalin_muzica
15" eminence dar le.am deslipit eticheta cu un feon industrial sunt difuri cumparate de mine de noi
Blocheaza utilizatorul

Trimis de la telefon 23 ian, 22:09 catalin_muzica
Nu sa intervenit asupra lor sigle dynacord panou spate dynacord
Blocheaza utilizatorul

Trimis de la telefon 23 ian, 22:12 catalin_muzica
Nu au filtre in ei deoarece filtru scade mult din forta lor si oriunde l.as fi pus in cutie bobina era prea mare ca inductanta si interfereau.si dupa ce se incalzeau numai sunau bine
Blocheaza utilizatorul

24 ian, 11:45 Raspunsul tau
Ce model de la Eminence sunt difuzoarele? Incintele din ce material sunt facute? Pal, mdf, osb, lemn stratificat?
Citit: 24 ian

Trimis de la telefon 24 ian, 11:45 catalin_muzica
Playeood
Blocheaza utilizatorul

Trimis de la telefon 24 ian, 11:46 catalin_muzica
ScuZe pal belgian un pal foarte practic tratat cu 3 straturi de rasina la interior si 3 de vopsea la exterior
Blocheaza utilizatorul

24 ian, 14:17 Raspunsul tau
Si eminence-urile ce model sunt?
Citit: 24 ian

Trimis de la telefon 24 ian, 14:18 catalin_muzica
Kappa lf ceva de genu
Blocheaza utilizatorul

24 ian, 14:21 Raspunsul tau
Pai trebuie sa stiu sigur ca sa pot sa iau o decizie. Uita-te pe factura daca zici ca le-ai luat de noi.
Citit: 24 ian

Trimis de la telefon 24 ian, 14:22 catalin_muzica
Tu crezi ca mai am eu factura?:))
Blocheaza utilizatorul

Trimis de la telefon 24 ian, 14:22 catalin_muzica
Kappa 15 pro sau ceva de genu au 350 w rms asta din ce scria le ele si bobina de 3"
Blocheaza utilizatorul

Trimis de la telefon 24 ian, 14:23 catalin_muzica
Daca vrei sa facem suna.ma
Blocheaza utilizatorul

24 ian, 14:23 Raspunsul tau
Ai poze cu difuzoarele?
Citit: 24 ian
Trimis de la telefon 24 ian, 14:25 catalin_muzica
Nu nu am stat sa fac poze la difuzoare nu inteleg de ce creZi ca te.as mintii ne intalnim vezi cum suna cum arata si facem treaba
Blocheaza utilizatorul

Trimis de la telefon 24 ian, 14:26 catalin_muzica
Puteam sa iti zic ca am electro voice dar ti.am spus exact ce am in ei
Blocheaza utilizatorul

24 ian, 14:34 Raspunsul tau
Vreau sa stiu ce model sunt difuzoarele, ca sa vad pretul lor SH pe piata. Poate mai este nevoie de vreo diferenta din partea ta, sau poate nu. Intelegi? Din cauza asta vreau sa vad ce difuzoare sunt. Daca nu poti sa-mi dovedesti clar ca sunt Eminence X-model, fa-mi niste poze la ele, ca nu este deloc greu sa desfaci cateva suruburi, si trimite-mi ca am pe cineva care le poate identifica. Sau daca ai drum prin Targoviste, poti sa iei basii cu tine, ma suni si ne intalnim sa-i vad. Eu n-am autoturism personal si n-am cu ce sa ajung la tine pentru un eventual schimb.
Citit: 24 ian

Trimis de la telefon 24 ian, 16:45 catalin_muzica
Sa iti mai dau eu diferenta? Eu bassi ii pun in 2500 de ro tu boxele in car le pui?
Blocheaza utilizatorul

24 ian, 23:14 Raspunsul tau
Mai nene, hai ca nu s-a intalnit hotul cu prostul. Cum poti sa ceri 2500 lei pe 2 basi cu difuzoare eminence, care in cel mai fericit daca sunt kappa 15lf, si costa ambele cel mult 200 de euro la second hand. si tu mai ceri inca aproape 400 de euro pe 2 cutii? Tine-i si vinde-i cu 2500 lei si te astept apoi cu 1500 lei sa-ti dau eu boxele mele.
Citit: 25 ian

Trimis de la telefon 25 ian, 00:19 catalin_muzica
Uitate si tu cum arata basii aia si uitate si cum faci tu boxele se vad gaurile de la holsuruburi ..am dat bani pe panouri pe sigle ...schimb pe schimb daca vrei
Blocheaza utilizatorul

25 ian, 10:26 Raspunsul tau
Nu stiu unde vezi tu gauri de la holsuruburi. Probabil pe fundul boxei, dar ale sunt gaurile pentru piciorusele boxelor.
Citit: 25 ian

Trimis de la telefon 25 ian, 12:07 catalin_muzica
Nu ai sigle nu ai burete nu ai nimic
Blocheaza utilizatorul

25 ian, 15:15 Raspunsul tau
Am 2 sigle FBT. Vrei sa le pun pe niste boxe cu difuzoare RCF si drivere Eminence? In fine...si cum vrei sa facem schimbul? Ti-am zis ca n-am masina si nici posibilitatea sa ajung pana la tine.
Citit: 25 ian

Trimis de la telefon 25 ian, 20:08 catalin_muzica
Vin eu la tine daca e dar sa nu vin degeaba si apoi sa numai vrei
Blocheaza utilizatorul

Trimis de la telefon 25 ian, 20:24 catalin_muzica
Sti ca iti trebuie crossover pentru ei
Blocheaza utilizatorul

25 ian, 20:48 Raspunsul tau
Am inteles ca le trebuie filtrare activa. Cutiile sunt facute dupa vreun proiect ceva sau sunt din comert? Degeaba nu ai sa vi din moment ce spui ca ai in ele difuzoare Kappa. Ai zis ca le-ai cumparat de noi. Cat ai dat pe ele?
Citit: 25 ian

Trimis de la telefon 25 ian, 22:37 catalin_muzica
Numai stiu exact .ceri niste amanunte care nu le.am tinut minte pana in 1000 de lei.bassi sunt C15 400
Blocheaza utilizatorul

Trimis de la telefon 25 ian, 22:37 catalin_muzica
Dar mi ia facut cineva eu niciodata nu am umblat in ei
Blocheaza utilizatorul

Trimis de la telefon 25 ian, 22:38 catalin_muzica
Tu vrei sa ii demontezi?
Blocheaza utilizatorul

Trimis de la telefon 25 ian, 22:38 catalin_muzica
Cine ti.a facut filtrele?
Blocheaza utilizatorul
T
rimis de la telefon 25 ian, 22:39 catalin_muzica
Rigii ?
Blocheaza utilizatorul

Trimis de la telefon 25 ian, 22:39 catalin_muzica
Ai plasa in fata la boxe?
Blocheaza utilizatorul

25 ian, 22:54 Raspunsul tau
Stai sa ne intelegem. Zilele trecute ai zis ca difuzoarele din basi sunt Eminence Kappa LF si acum spui ca sunt P-Audio C15 400? Nu mai inteleg nimic. Legat de desfacut, Da, normal ca vreau sa-i desfac sa vad ce este inauntru. Eu am pus poze detaliate cu difuzoarele mele RCF, si in plus, poti sa desfaci boxele sa verifici ca in ele sunt exact ce am spus...n-am nimic de ascuns. Filtrele sunt facute de un baiat Ionut, care are un soft si un microfon dedicat pentru masuratori si realizarea schemelor pentru filtre, basca sunt facute cu condensatori de calitate, nu cu caramele. Boxele nu au plase, doar site de protectie.
Citit: 25 ian

Trimis de la telefon 25 ian, 22:56 catalin_muzica
Proiectul este c 15 care merge la mai multe difuzoare bassi sunt facuti si acordati de nea petrica de la ploiesti
Blocheaza utilizatorul

Trimis de la telefon 25 ian, 22:56 catalin_muzica
Maine iti fac poze la un difuzor desfacut ok?
Blocheaza utilizatorul

Trimis de la telefon 25 ian, 22:58 catalin_muzica
Sa le aud cum suna ca daca numi plac ..nu le iau
Blocheaza utilizatorul

25 ian, 23:52 Raspunsul tau
binenteles...poti sa treci oricand sa le auzi/vezi.
Citit: 26 ian

Trimis de la telefon 26 ian, 16:06 catalin_muzica
Ok
Blocheaza utilizatorul

Trimis de la telefon Azi, 00:01 catalin_muzica
Ia zi duminica facem treaba?
Blocheaza utilizatorul

Trimis de la telefon Azi, 03:16 Raspunsul tau
sunt acasa. te astept
Citit: 2 ore

Azi, 17:35 Raspunsul tau
Cumva basii astia vrei sa vi cu ei?
viewtopic.php?f=25&t=22209
In cazul asta, mai bine tine-i ca nu-mi trebuiesc difuzoare . EW-1505.
Citit: 2 ore

Trimis de la telefon Azi, 19:21 catalin_muzica
Nu am treaba cu ei
Blocheaza utilizatorul

Trimis de la telefon Azi, 19:29 catalin_muzica
Eu am un cont unul singur cu numele valentin
Blocheaza utilizatorul

Trimis de la telefon Azi, 19:44 Raspunsul tau
culmea e ca si respectivul de pe forum, are un crossover ca si al tau care il ai la vanzare aici pe olx, plus un microfon shure wireless. cam mare coincidenta.
Citit: 1 ora

I-am dat si mesaj la anuntul cu boxele audiomaster. Binenteles ca le-a citit dar n-a mai vrut sa raspunda. Sa speram ca o va face aici.

mihai

Boxe nu Dynacord RCF schimb cu mixer sau boxe fbt rcf ev
Vezi Numar anunt: 70578434

Azi, 20:06 Raspunsul tau
Mda.....este clar. Vrei sa spui ca boxele din link-ul asta: viewtopic.php?f=17&t=22365 nu sunt ale tale? Sa fim seriosi. Hai ca m-am lamurit. Pastreaza-ti basii ca n-am nevoie de ei. Cel putin nu de ai tai....
Citit: 2 ore


Aici vinde cam tot ce a spus pe forum ca are: http://olx.ro/oferte/user/dEUj/

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Sâm Apr 23, 2016 11:41 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Inca unul, caruia i s-a "evaporat" anuntul imediat dupa ce l-am dat in vileag. Vindea 2 difuzoare Eminence Beta cu calotele schimbate. Le-a schimbat si el pentru ca una i s-a deformat si probabil n-a stiut ca se trage usor cu aspiratorul, dar are anunt de rebobinat difuzoare. Imi pare rau ca n-am apucat sa salvez pozele cu pricina. S-a miscat mai repede decat mine :)
Imagine
Imagine
Imagine

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Joi Oct 20, 2016 12:18 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Nu am mai postat demult pe aici, desi as fi avut la greu "material cu prosti si tepari" , dar aseara am facut un drum pana la Bucuresti degeaba ca sa vad 2 difuzoare Beyma 15G40 "noi noute". Am plecat spre Targoviste cu un gust amar, cand am vazut ca sunt si oameni in varsta care se tin de inselaciuni. Mi-am zis in sinea mea sa-l las pana astazi si sa nu-l postez aici, in cazul in care isi modifica pe OLX anuntul cu difuzoarele...ceea ce desigur nu s-a intamplat! Pe scurt, "proprietarul" difuzoarelor, un venerabil domn in pragul a vreo 60 de ani, m-a asigurat ca difuzoarele le are de noi si ca nu le-a pus decat o data in boxe si nu i-a convenit cum se aud. Stabilim ce si cum, bag motorina in masina unui coleg, si hai cu acesta la drum. Ajungem la om acasa, ne ducem in subsol unde tinea difuzoarele in cutii si hai la verificat. Desfac prima cutie si deja imi sare in ochi o calota apasata cu degetul. Imediat a venit si scuza cea mai populara: "mi-a apasat un prost pe ea"....Bun, zic...hai ca nu e mare branza. Desfac a 2 cutie, scot difuzorul si cand il intorc, hopaaaa.....calota diferita fata de primul. M-am uitat atent la lipitura calotelor si mi s-au parut la fel, lipite profesional, cu acel adeziv de culoare galbuie, tipic difurilor Beyma, doar ca o calota era mai mare si mai inchisa la culoare fata de cealalta. Cum primul difuzor il verificasem destul de bine, zic hai sa il intorc si p'asta pe toate partile. Ma uit mai atent in jurul calotei si chiar daca lumina era slaba, vad semne de "ud" in jurul calotei in sus pe con. Il intreb pe om cine a umblat in el, dar desigur minciunile au inceput sa curga...ca nu e umblat in el, ca suna bine, ca cel de la care le are poate sa-mi confirme. Zic, pai n-ai zis dom'le ca le ai de noi? Acum imi zici ca le ai de la unu mare si tare de face numai sonorizari mari prin Bucuresti? Desigur ca n-a venit cu nicio scuza plauzibila, si tot o tinea pe a lui ca difuzorul nu e umblat, chiar daca nu a stiut ce sa spuna cand i-am cerut sa-mi explice de ce un difuzor are calota mai mica si de alta culoare fata de altul, sau de ce gumele de protectie sunt lipite aiurea fata de celalalt (la cel umblat, "meseriasul a lipit in graba buretii aia care vin peste "bor-ul" suspensiei superioare, astfel incat gaurile de prindere erau in partea dreapta din spatiul decupat al buretelui, si nu pe centru cum ar fi fost de fabrica).Arunc o privire si la locul unde se imbina con-ul si spider-ul si au inceput sa apara semnele evidente ca fusese desfacut: adeziv ba alb, ba negru, ba prea mult, ba prea putin...in fine. I-am aratat sa se convinga si n-a mai suportat, ca a si pus mana pe telefon si l-a apelat pe amicul "sunetist la concerte mari din tara". Binenteles ca amandoi se loveau in balbe, contraziceri si presupuneri. Asa ca aveti grija daca vedeti difuzoarele pe net undeva, sa nu cadeti in plasa. Avea difuzoarele pe OLX la 150 euro bucata, azi vad ca le-a pus la 700 lei ambele, dar nu a spus si in descriere ca unul din difuzoare are "bube".
Acestea sunt difuzoarele: https://www.olx.ro/oferta/vand-2-difuzo ... 81209911b8

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Joi Oct 20, 2016 12:41 pm 
Mie imi place cum sunt pozate pe olx.


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Joi Oct 20, 2016 1:00 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Ion Ionut scrie:
Mie imi place cum sunt pozate pe olx.

Exact ala este cel bibilit :)
Cine se uita atent, poate observa ca pe langa calota, urcand pe con, se vede o urma mai inchisa la culoare, urma de la solutia cu care a dat ca sa dezlipeasca dust cap-ul.

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Joi Oct 20, 2016 1:58 pm 
Ziceam ca a dublat pozele, ca sa nu se vada ca sunt 2 difuzoare cu calote diferite.

Imagine

Imagine


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Joi Oct 20, 2016 4:14 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Da, asa m-a pacalit si pe mine pe whatsapp cand mi-a trimis poze cu "ambele" difuzoarele.....
Imaginehost image
Imaginescreen capture tool

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Joi Oct 20, 2016 5:33 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Iul 26, 2008 3:31 pm
Mesaje: 568
Localitate: iasi
bine ca teai dus pana la bucuresti si leai vazut ca altfel te pricopseai cu ele. apropo ce aveai in plan cu ele?

_________________
mixer - yamaha mg102c, phonic xp2000b,behringer ep1500,cx2310, subwoofer c18-650el , sateliti: e10-200s+ d202ti


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Joi Oct 20, 2016 7:58 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
maftei mihai scrie:
bine ca teai dus pana la bucuresti si leai vazut ca altfel te pricopseai cu ele. apropo ce aveai in plan cu ele?

Sa le bag in boxele care le am, cele pe 3 cai cu 15LX60, si 15LX-urile sa fac 2 X cubo15 cu ele. De minune m-ar fi ajutat astea 15G40...N-a fost sa fie!

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tepari in cautare de habarnisti pe OLX.ro
MesajScris: Lun Apr 03, 2017 9:00 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Inca un "stimat" vanzator, si coleg aici pe forum daca imi aduc bine aminte.
Cica vinde si el 6 difuzoare Electro Voice EVX-180B, dar de o saptamana il tot rog sa-mi trimita si mie cateva poze cu membranele difuzoarelor despre care spune ca nu au fost folosite.
Se tot eschiveaza ca nu a avut timp si ca imi trimite cu prima ocazie. Acum stau sa ma intreb, cine vinde asa difuzoare le face poze decat la partea cu sasiul si magnetii?
Eu cred ca cineva serios ar fi pus poze si cu membranele, ca sa vada clientul ca nu au probleme. Si cum se face ca "nu ai poze" cu membranele, dar ai poze cacalau cu sasiul si magnetul difuzoarelor?
Oricum, ideea este ca aceste difuzoare imi par a fi Alien AN 3018, clone dupa EV-urile originale.
Probabil ca a facut in photoshop un stiker care l-a lipit peste magnet, si acum asteapta sa-i pice in plasa cativa prosti pe care sa-i arda.
O sa postez poze cu Alien-urile din magazin, cu difuzoarele individului, si cu cele 2 tipuri de difuzoare originale Ev care le-am gasit pentru acest model!
Astept si pareri din partea voastra, mai ales din partea celor care le-a trecut prin mana asa ceva.
Prima poza apartine vanzatorului de pe OLX, a 2-a poza este cu clona Alien AN3018, si ultimele 2 poze sunt cu EV-urile originale, luate de pe Thomann si de pe un site strain.
Deci aveti grija cand cumparati difuzoare ElectroVoice EVX-180B, sa nu primiti niste clone in schimb!


Fişiere ataşate:
116460226_2_1000x700_difuzoare-ev-evx-180b-din-fx-20-xa2-fotografii.jpg
116460226_2_1000x700_difuzoare-ev-evx-180b-din-fx-20-xa2-fotografii.jpg [ 66.84 KiB | Vizualizat de 6690 ori ]
25001.jpg
25001.jpg [ 52.16 KiB | Vizualizat de 6690 ori ]
10613611_800.jpg
10613611_800.jpg [ 68.65 KiB | Vizualizat de 6690 ori ]
YjcyZTc3ZTdmYjk5YmNiYzI4NGEyZTllOWNhNWZmMDm6fRGDQvJhDJ4M2hxPYGFzaHR0cDovL21lZGlhLmFkc2ltZy5jb20vOTBiNmJkYWQ5OWFkYTlmM2U3MjBiMjViNDNlNWNhNDViOTFkOWZhMGQzYTg5MWVkNzRiNTIwNmQ2OTE2ZDcyYi5qcGd8fHx8fHw1NjB4NDIwfGh0dHA6Ly93d3cuYWR2ZXJ0cy5pZS9z.jpg
YjcyZTc3ZTdmYjk5YmNiYzI4NGEyZTllOWNhNWZmMDm6fRGDQvJhDJ4M2hxPYGFzaHR0cDovL21lZGlhLmFkc2ltZy5jb20vOTBiNmJkYWQ5OWFkYTlmM2U3MjBiMjViNDNlNWNhNDViOTFkOWZhMGQzYTg5MWVkNzRiNTIwNmQ2OTE2ZDcyYi5qcGd8fHx8fHw1NjB4NDIwfGh0dHA6Ly93d3cuYWR2ZXJ0cy5pZS9z.jpg [ 54.11 KiB | Vizualizat de 6690 ori ]

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Ultima oară modificat de Oancea Catalin pe Lun Apr 10, 2017 1:34 pm, modificat 1 dată în total.
Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 38 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România