The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:10 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 68 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Sep 06, 2007 1:12 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 02, 2005 1:17 am
Mesaje: 830
Localitate: Oradea
jokedy scrie:

Cu subu nu mi-a recomandat nimeni e15-200S, la vremea respectiva aveam niste bani si am zis sa iau ce se incadreaza in banii aia , si ca tot era Hp-15W f cumparat la acea vreme , am trimis un e-mail si si am intrebat de E15-200S si mi sa spus ca e peste Hp-15W si m-am hotarat sa-l iau !


O fi E15 peste HP15, dar vorba aia (arhicunoscuta): fiecare difuzor cu aplicatia lui :wink: Trebuia sa le spui cand ai trimis e-mail, pentru ce vei folosi difuzorul.

E15-350N (ca pentru asta ai RK) nu coboara suficient in frecventa pentru a face subwoofer din el. Este superior lui hp15w, dar folosit in sateliti sau poate ca fullrange.
Pentru subwoofer hp15w este mult mai bun. Pentru banii lui, hp15w nu e un difuzor prost, atata doar ca are niste medii foarte naspa :lol: Din moment ce faci subwoofer din el, pe tine nu te intereseaza mediile :wink:

In bassreflex, pus intr-un colt al camerei, hp15w o sa sune binisor pe bass. Acuma nu te astepta la nu stiu ce subbass de la el. Pt subbass iti trebe macar hp18w.
Sfatul meu este sa vinzi RK-u, mai pui ceva si cumperi un hp15w (cu vreun milion jumate :wink: ). Si asa rezolvi toata treaba. Difuzorul va fi nou, nu mai te chinui sa-l repari, nu mai astepti dupa...cai verzi pe pereti, iar difuzorul se va auzi mult mai bine in subwoofer decat e15-200S/350N.


Am o intebare. Acuma cum ai prins ledul de clip pe carcasa ca sa fii sigur ca nu se mai ating piciorusele de carcasa?


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Sep 06, 2007 2:04 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:34 am
Mesaje: 127
Localitate: Bucuresti
Sebi iti multumesc pt sfat :) chiar aveam nevoie ca nu stiam ce sa mai fac ..... cred ca o sa-mi iau pana la urma un HP15 mai astept un pic sa-mi rezolv niste probleme si cred ca voi cumpara unu !
Ledu de cliping momentan nu l-am pus pt ca nu e instalat kitu de cand l-am dus la vasile nu l-am mai montat ca nu aveam de ce .... si oricum vroiam sa modific un pic sa-mi iau si un soft start sa-l montez inauntru si am zis ca o sa-l pun cand am si subu ! Oricum dupa ce am avut probleme am izolat toate capele goale de exemplu piciorusele de la ledu de cliping le-am pus niste camasi de cablu sa nu mai aiba parti unde sa faca scurt !
faza a fost atunci la ledu de cliping ca era im proba si ledu nu era montat pe carcasa veneau 2 fire si era in aer ... faceam proba ! daca era prins pe carcasa probabil nu se mai intampla ce sa intamplat ! ....cand o sa-l montez pe carcasa o sa-l umplu si de silicon sa acopar si piciorusele

Ala care mi-a facut legaturile mi-a zis ca sau ars toate din cauza mea ca i-am zis ca vreau sa-mi monteze ledu pe carcasa :D ca nu vroiam cum vine gata montat pe kit ca nu-l vedeam :) Omu era si platit pt cea ce facea :) .. eh a fost Ghinion :D

De cand l-am luat a fost ghinion ! Prima oara cand l-am cumparat pe site dintr-o erroare scria 250 w cand el avea doar 200 .. si asta a fost un motiv care m-a facut sa-l scumpar ca am zis ca e mai puternic decat Hp15 , dupa a fost ars dintr-o prostie , dupa a fost scos din vanzare , cand am vrut sa cumpar recone kit nu a mai avut nimeni pe stoc .... am astepat vre-o 3 transporturi si nu a putut fi adus , si acum mi-a oferit Dna ajutor ... cu acest recone kit dar din pacate nu se potriveste


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Sep 06, 2007 9:19 pm 
Neconectat
Moderator
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iul 06, 2006 7:41 pm
Mesaje: 1385
Localitate: Iasi
Citat:
De cand l-am luat a fost ghinion ! Prima oara cand l-am cumparat pe site dintr-o erroare scria 250 w cand el avea doar 200 .. si asta a fost un motiv care m-a facut sa-l scumpar ca am zis ca e mai puternic decat Hp15 , dupa a fost ars dintr-o prostie , dupa a fost scos din vanzare , cand am vrut sa cumpar recone kit nu a mai avut nimeni pe stoc .... am astepat vre-o 3 transporturi si nu a putut fi adus , si acum mi-a oferit Dna ajutor ... cu acest recone kit dar din pacate nu se potriveste

asa ghinioane rar mai vezi :)

_________________
===The sound must represent you===
Imagine

***Stefanev***


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Sep 10, 2007 11:38 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Oct 13, 2006 7:22 am
Mesaje: 804
Localitate: cluj-napoca romania
unde gasesc si eu un kit de reparatie pentru un difuzor hp15s? tot intrem mi se spune ca se comercializeaza dar nu are nimeni..

_________________
Va rog ajutati-ma!!!! Hoby-ul meu a scapat de sub control!!!

Outline t6.5 -> 2x RCF lf18n401
Tapco j2500 -> 4x wn15s+bmd750 II
Yhamaga mg16/6 cx
DSP ecler amic24
fidek fpa G12 -> bratze puternice un trup sanatos


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Sep 11, 2007 9:44 am 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
nu exista in stoc nicaieri in tara

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Sep 11, 2007 10:19 am 
Neconectat
User

Membru din: Vin Oct 13, 2006 7:22 am
Mesaje: 804
Localitate: cluj-napoca romania
:( e posibil sa se importe? sa mai am sperante ca pe viitor sa fac rost de unul?

_________________
Va rog ajutati-ma!!!! Hoby-ul meu a scapat de sub control!!!

Outline t6.5 -> 2x RCF lf18n401
Tapco j2500 -> 4x wn15s+bmd750 II
Yhamaga mg16/6 cx
DSP ecler amic24
fidek fpa G12 -> bratze puternice un trup sanatos


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Sep 11, 2007 10:40 am 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
de importat da

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Feb 14, 2008 7:15 pm 
Neconectat
Admin
Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 30, 2005 12:35 pm
Mesaje: 1819
Localitate: Tr.Severin
noobsound scrie:
:( e posibil sa se importe? sa mai am sperante ca pe viitor sa fac rost de unul?


În 25 - 27 Februarie o să ajungă în ţară.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Feb 14, 2008 7:17 pm 
Neconectat
Admin
Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 30, 2005 12:35 pm
Mesaje: 1819
Localitate: Tr.Severin
jokedy scrie:
am astepat vre-o 3 transporturi si nu a putut fi adus , si acum mi-a oferit Dna ajutor ... cu acest recone kit dar din pacate nu se potriveste



În 25 - 27 Februarie o să ajungă în ţară.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Apr 29, 2008 7:00 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Mar 29, 2007 4:47 pm
Mesaje: 59
Localitate: Timisoara
Se mai pot pune pozele o data, va rog? cele care nu se vad.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Apr 30, 2008 10:32 pm 
http://www.bcspeakers.com/download/reconing.pdf


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Mai 01, 2008 12:44 am 
Neconectat
User

Membru din: Joi Mar 29, 2007 4:47 pm
Mesaje: 59
Localitate: Timisoara
Mersi!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Mai 20, 2009 11:50 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Feb 17, 2009 3:23 pm
Mesaje: 97
Localitate: Zalau
foarte tare ... pas cu pas.. dar se poate face ceva cu pozele ca nu se vad toate? :(

_________________
Music matters... http://www.facebook.com/jmc.sonorizari


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Mai 27, 2009 4:16 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Oct 10, 2007 11:22 pm
Mesaje: 242
Localitate: Zalau
ceva cred ca nu e in regula ca nu mai pot vedea pozele de la topic nu se pate remedia ? :(


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Sep 06, 2009 7:17 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Iul 02, 2007 5:46 pm
Mesaje: 1
Localitate: IASI
salutare,
as avea si eu o intrebare: unde pot gasi de cumparat o suspensie sau mai multe /spider/ care sa imi asigure un Xmax de 25mm si diametrul bobinei este de 3 inch.
sau exista vreo metoda prin care sa fac eu cumva spiderul :roll:
merci frumos


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 68 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România