The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 9:09 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 68 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Aug 28, 2007 8:51 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:34 am
Mesaje: 127
Localitate: Bucuresti
Crezi ca este o problema spideru ca nu atinge sasiu ? ca nu prea stiu cum sa-l lipesc ? trebui tinut apasat in jos ? daca apas conu sa se duca in jos sus se indeasa si el ! O sa fac o poza pana maine si o postez sa vedeti despre ce este vorba !


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Sep 02, 2007 9:43 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:34 am
Mesaje: 127
Localitate: Bucuresti
Salut din nou ! am intarziat cu pozele ca a trebuit sa fac rost de un aparat ......... ! distanta dinre spider si sasiu a fost cam greu de pozat ! nu se vede prea bine ca nu aveam pozitie ! sper sa se vada ce am vrut sa arat !!


http://tinypic.com/view.php?pic=68bic81

http://tinypic.com/view.php?pic=4u31fns

http://tinypic.com/view.php?pic=4v6onyw


In prima poza se vede distanta ... si in celelalte 2 poze se vede partea de sus cum se face atunci cand apas sa atinga spideru de sasiu ... ! practic conu intra inauntru...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Sep 04, 2007 10:00 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:34 am
Mesaje: 127
Localitate: Bucuresti
nu-si spune nimeni parerea dintre cei care se pricep ? :cry: Adik sa-mi spuneti daca credeti ca nu se potriveste ...... sa stiu daca arunc sasiu ca daca nu se potriveste nu cred ca am la ce sa-l folosesc


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Sep 04, 2007 10:07 pm 
nu mai ai ce face cu el.

Auzi...rekone kitul e pt e15 neo???. Poate poate iti gasesc pe cineva sa-ti dea unul ars :wink: POATE


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Sep 04, 2007 11:08 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:34 am
Mesaje: 127
Localitate: Bucuresti
Cred ca da ca e ala de 8 Omhs :roll:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Sep 04, 2007 11:54 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Ian 14, 2007 2:14 pm
Mesaje: 475
Localitate: BISTRITA/cluj
numa unu vrei? cat dai pe un E ars?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Sep 05, 2007 12:15 am 
Neconectat
User

Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:34 am
Mesaje: 127
Localitate: Bucuresti
Nu am idee .. spune-mi te rog cat ceri ! Si il rog pe DNA sa-mi spuna daca se potriveste acel recone kit pt varianta de dif care o ai ......


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Sep 05, 2007 12:28 pm 
poi daca rekone kitu e pt e 15 neo si neinvins iti ofera un difuzor ars apoi mai mult ca sigur se potriveste. Daca nu....... deamamr :lol:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Sep 05, 2007 3:03 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Ian 14, 2007 2:14 pm
Mesaje: 475
Localitate: BISTRITA/cluj
sau altfel.
cat iti trebe pe rekonekitul ala?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Sep 05, 2007 6:41 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:34 am
Mesaje: 127
Localitate: Bucuresti
Mai daca vrei reconekit cumpara de la nexus sau DNA.... eu vroiam sa mi-l fac daca mai exista posibilitati :) asa ca o sa caut sa iau un 350N ars...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Sep 05, 2007 6:57 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 02, 2005 1:17 am
Mesaje: 830
Localitate: Oradea
jokedy omule, vad ca ghinioanele se tin lant dupa tine :cry: Pe cine ai suparat in halu asta? :lol:

Cum dracu ca amu nu-i bun RK? :? Parca zicea DNA ca a vorbit cu "capii"...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Sep 05, 2007 8:42 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:34 am
Mesaje: 127
Localitate: Bucuresti
Nu stiu sebi :) cum de am asa ghinion ! Nu am parte de boxe ... nu am norocu sa le termin :) mereu apare cate ceva .... ! Am inceput sa ma obisnuiesc cu idea :) ! Ma gandeam sa vand amplificatorul IPA400 care-l am cu carcasa cu traf cu tot si sa-mi iau un sistem audio 5.1, dar din cate am vazut eu pretzurile pe la vanzari cu sigurantza nu-mi iau cat am investit sa-l fac ... iau mai putin de cat m-au costat piesele ! Si din bani care-i iau pe amplifcator imi iau un sistem slabutz ... ! Mi-e sa nu raman dezamagit dupa .... asa ca deocamdata mai incerc poate reusesc sa termin subu ca am 2 sateliti si cu subu ar iesi destul pt apartament !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Sep 06, 2007 12:59 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 02, 2005 1:17 am
Mesaje: 830
Localitate: Oradea
Daca tot ai avut rabdare pana acuma, eu zic sa nu renunti. Nu vinde IPA ca nu merita...

Ce sateliti ai? Tu ai vrut sa folosesti E15 ca si subwoofer? Cine ti l-a recomandat? :?

Apropo, cum au inceput necazurile tale? Cum ziceai ca ai reusit sa arzi difuzorul si amplifu?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Sep 06, 2007 12:32 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Ian 15, 2006 12:34 am
Mesaje: 127
Localitate: Bucuresti
Mai nu cred ca renuntz :) Ca sateliti am niste cutii cu difuri chinezesti ... cu un amplificator de 2x40 undeva pe acolo ! Nu mare lucru vroiam sa-mi fac si niste sateliti klumea dar deocamdata nu am mai avut banii sa investesc ! Ma costa ceva sa fac niste sateliti klumea cu amplificare , dar poate pe viitor !

Cu subu nu mi-a recomandat nimeni e15-200S, la vremea respectiva aveam niste bani si am zis sa iau ce se incadreaza in banii aia , si ca tot era Hp-15W f cumparat la acea vreme , am trimis un e-mail si si am intrebat de E15-200S si mi sa spus ca e peste Hp-15W si m-am hotarat sa-l iau !

Dupa incet incet mi-am facut carcasa la amplificator din aluminiu ... mi-am luat traf , filtraj mi-am cumparat kitu IPA de la vasile ... si le-am montat pe toate in carcasa ! M-am dus la un vecin care am auzit ca le are bine cu boxele sa-mi faca legaturile in carcasa sa nu cumva sa le gresesc eu sa fac vre-o prostie ! A facut legaturile si cand a facut proba la amplificator cu sub , ledu de cliping a atins cu amandoua piciorusele pe carcasa si mi-a ars si difu si ceva piese de pe IPA400! m-a ajutat Vasile si a schimbat piesele ... si cu difu momentan am ramas bulit de mult timp


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Sep 06, 2007 12:54 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 05, 2006 9:39 pm
Mesaje: 3829
Localitate: Zalau/Cluj Napoca
si io ama vut e15-200s.
am avut 2 basi cu ele, sunau de rupeau !

_________________
VAND CUTII DE 10", CUTII DE BASI CUBO12 SI ALTE ACCESORII ! viewtopic.php?f=19&t=19164
SONORIZARI SI FOTOGRAFIERE PENTRU DIFERITE EVENIMENTE DE MICA, MEDIE SI MARE AMPLOARE.
http://www.facebook.com/FecheteIonutPhotography
Mail: fecheteionut88@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 68 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România