The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 8:47 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 19 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: InfraBass by DNA and Leco
MesajScris: Joi Apr 18, 2013 1:08 pm 
Asta n-am de unde sa stiu , probabil la frecventa aia bucataria rezona si auzeam subwooferul indirect prin bucatarie .
Habar n-am ! :lol: :lol:


Sus
  
 


 Subiectul mesajului: Re: InfraBass by DNA and Leco
MesajScris: Vin Apr 26, 2013 8:16 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Noi 21, 2009 4:14 am
Mesaje: 46
Localitate: Bistrita
Nu pot sa ma abtin...trebuie sa scriu si eu cateva cuvinte vizavi de modulele lui Claudiu. Detin amplificatorul construit exclusiv de Caudiu, cred ca primul construit de el in totalitate si poate singurul deocamdata , daca nu ma insel. Nu pot sa spun decat ca suna extraordinar de bine, iar puterea aceea de 2 x 450 w@ 8 ohm mi-a schimbat total conceptia desprea ceea ce inseamna puterea reala a unui amplificator. Intamplator detin si un mixer amplificat Allen&Heath , care e scula destul de bine cotata si care , realmente suna bine si are ceva forta.....ei bine , daca anulez amplificarea din mixer si o folosesc pe cea din ampliful de la Claudiu, totul se ridica la un alt nivel: forta sensibil mai mare, sunet mai plin, mai complet parca, asta in conditiile in care este declarat de producator la acelasi nivel de putere; Nu i-l laud pe Claudiu caci nu am nici un interes, vreun castig sau mai stiu eu ce, nici macar nu i-l cunosc personal, insa laud o marfa de foarte buna calitate ce iese din mainile lui.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: InfraBass by DNA and Leco
MesajScris: Vin Apr 26, 2013 9:00 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Oct 21, 2006 6:26 pm
Mesaje: 1990
Localitate: Bucuresti, Drumul Taberei
Multumesc de aprecieri, este amplificatorul cu limmiter, nu?

Acela la care s-a rupt presetupa la transport.

Ei daca declaram si eu 2x700W/8 ohm si 1000W+ pe 4 ohm, poate iti pareau la fel, insa eu NU pot minti oamenii cu peak power.

Calitatea sunetului o da simplitatea schemei, tranzistorii imperecheati bine si calitatea lor.

Puterea MINIM pe canal oferita este de aprox 2x450W/8 ohm, insa puterea peak, este mai mare pe program muzical.

Ma bucur ca esti multumit, si da, deocamdata este singurul amplif complet facut de mine, ar mai fi unul, insa mai mic, care l-am vindut unui copil, amplif ce era stabil si pe 1 ohm sarcina de iesire...

viewtopic.php?f=64&t=11335

_________________
Repar Amplificatoare Profesionale De Putere: viewforum.php?f=64 Vind surse SMPS pentru amplificatoare: viewtopic.php?f=19&t=16990


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: InfraBass by DNA and Leco
MesajScris: Vin Apr 26, 2013 11:22 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Noi 21, 2009 4:14 am
Mesaje: 46
Localitate: Bistrita
Claudiu E aka DjLeco scrie:
Multumesc de aprecieri, este amplificatorul cu limmiter, nu?

Acela la care s-a rupt presetupa la transport.

Da , despre acel amplificator este vorba.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 19 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România