The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 10:21 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 54 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Aug 23, 2007 6:57 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Feb 03, 2007 8:24 pm
Mesaje: 890
Localitate: Bistrita
Am so eu o intrebare .... proiectul acesta ar merge si pentru hp15s + pad52+ph2420??? Si daca da ce modificari ar trebui facute?? aaa si era sa uit: Ce amplificator recomandati pentru combinatia asta??? Bineinteles nu exagerat de scump.... si am mai vazut ca nu prea s-au folosit difuzoarele astea mai mult hp15w decat astea. De ce???


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Aug 23, 2007 8:55 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Noi 09, 2005 2:59 pm
Mesaje: 1764
Localitate: Cluj-Napoca
trebuie sa ii schimbi filtrul


Ultima oară modificat de Sharky pe Joi Apr 09, 2009 8:54 am, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Aug 27, 2007 12:57 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
scarface scrie:
Am so eu o intrebare .... proiectul acesta ar merge si pentru hp15s + pad52+ph2420??? Si daca da ce modificari ar trebui facute?? aaa si era sa uit: Ce amplificator recomandati pentru combinatia asta??? Bineinteles nu exagerat de scump.... si am mai vazut ca nu prea s-au folosit difuzoarele astea mai mult hp15w decat astea. De ce???



pt ca sunt foarte ieftine

8)


pentru combinatia ta, nu trebuie modificari de volum sau acordaj, si doar de filtru, asa cum spune sharky.

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Aug 27, 2007 7:02 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Feb 03, 2007 8:24 pm
Mesaje: 890
Localitate: Bistrita
deci sa inteleg ca hp... dupa cum am vazut in mai multe posturi nu numai astea pe care am pus eu ochii, si alealalte sunt de unica folosinta :D hai ca mai am vreme sa ma gandesc ce o sa fac mai citesc si eu pe aici si o sa imi dau seama ce sa iau


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Aug 28, 2007 12:16 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Noi 09, 2005 2:59 pm
Mesaje: 1764
Localitate: Cluj-Napoca
hp-urile nu sunt de unica folosinta decat daca vrei sa incerci cat de bine taie cutitul. :lol:


Ultima oară modificat de Sharky pe Joi Apr 09, 2009 9:00 am, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Aug 28, 2007 7:34 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Feb 03, 2007 8:24 pm
Mesaje: 890
Localitate: Bistrita
Problema este ca pana acuma nu am vazut la nimeni in realitate Power Audio si mai sunt si in alta tara... dar si cand ma intorc nu cred ca este cineva in Bistrita care are asa ceva... Inteleg ca nexus e din bistrita si bineinteles ca nu-l cunosc, `` intel `` la fel e din bistrita si nu il cunosc si mai este unul ce avea ceva cu c15 si nu mai stiu cat dar la fel... vorbesc cu el doar pe mess si degeaba imi zice el ca suna si rup tot ca nu ma impresioneaza... cand o sa vin inapoi si o sa spun `` DA `` vreau sa cumpar ceva si o sa fiu innebunit numai ca sa cumpar jucariile alea o sa ma duc si in alt oras sa ma interesez... pana atunci... intrebam si dam cu parerea... m-am gandit sa imi iau si 2 hp-18s dar nu stiu daca se merita... voi ce ziceti??? In cutie bass reflex nu am sa postez imaginea ca oricum sunt offtopic dar vrea sa stiu daca face ceva acel difuzor. Si nu intreb asta pe cei ce poseda ci pe cei care au facut teste si comparatii. Sorry for offtopic!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Aug 28, 2007 9:15 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Noi 09, 2005 2:59 pm
Mesaje: 1764
Localitate: Cluj-Napoca
hp18s e pt subwoofer.
Eu din cate am inteles iti trebuie sateliti.
Baga anunt pe forum daca te primeste cineva de pe forum la o auditie.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Aug 29, 2007 7:38 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Feb 03, 2007 8:24 pm
Mesaje: 890
Localitate: Bistrita
Sharky daca citesti putin mai bine vezi ca eu am scris acolo ca vreau sa imi iau si 2 HP18 S dar m-am gandit ca se subintelege ca pe langa fullrange vreau sa iau astea... Hai sa incheiem discutia ca nu isi are rostul... O sa vad eu ce o sa fac pana atunci numai bine caci oricum nu cred ca o sa fie anul acesta ca am mai prins un contract de 6 luni pe perioada iernii si cred ca o sa plec. Mai studiem putin si ne hotaram pana avem vreme sa ne ocupam de asta.... si scuze de offtopic


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Proiect boxa fullrange/satelit cu HP-15W si pht408
MesajScris: Lun Iul 24, 2017 9:03 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Iul 23, 2017 11:43 pm
Mesaje: 1
Localitate: slatina
Are cineva lista cu dimensiunile ptr taiere ?
Mie mi.a dat ceva de genul
424*644 ....1 bucata
350*644.....2 bucati
350*460.....2 bucati
424*614.....1 bucata
424*150.....1 bucata
30 *150......2 bucati
Pentru o singura incinta :roll:

_________________
"Nu-mi pasă că ei mi-au furat idea... Îmi pasă că ei nu au nici o idee proprie. " Nikola Tesla


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 54 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România