The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:06 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: 18SW1P este?cate e kilu'?
MesajScris: Mie Apr 18, 2007 12:01 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Apr 01, 2007 9:58 pm
Mesaje: 6
am construit dupa planuri hornul HB1805C1 de la Selenium. de fapt l-am "rupt" in doua pt mai multa mobilitate."tuna" de te sperie cu toate ca le folosesc la vreo 9 m unul de altul si am mai si bagat difuri MAG 1880 in ele. daca le pun unul langa altul se cupleaza fonic si nu-ti vine sa crezi ce poate sa scoata...absolut superb! problema e ca basul nu mai e uniform in sala si de aceea tre sa le tin separate. dupa specificatiile tehnice hornul e facut pentru 18SW1P .as fi taaare curios cum suna cu difuzoarele alea.
intrebarea este daca le mai aveti si la ce pret.
mentionez ca fol amplifu dogged 1500 (sx parca) iar sala are 20/10m plus anexe deschise,h 5,5m.
off topic: sa nu mai deschid cate un alt topic:
1- la amplificatoare,ce alt amplificator in locul celui de mai sus recomandati tinand cont si de bugetul redus la care din pacate tre sa ma limitez.
2- difuzoare:ce dif recomandati (nu trebuie neaparat sa fie selenium)pentru "faimosul" X1 (in care din motive de buget am bagat tot MAG1880 (daca sunteti curiosi: http://magnet.com.ua/en//index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=19&category_id=1&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=18 ))
3-scuze pt off-topic :mrgreen:

_________________
de la "Cleha City" va salut din IGR Club,unul dintre putinele discoteci DIN tara si poate singura DE LA tara in care lumea se distreaza pe HARDSTYLEsi D'n'B! pe langa altele binenteles...


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Apr 18, 2007 7:22 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19815
Localitate: La sediu
18sw1P exista si se poate vedea pe www.poweraudio.ro la sectiunea Selenium :wink:

in X1 pot fi utilizate mai multe difuzoare, da o privire la sectiunea subwoofere pt ca sunt postate simulari cu majoritatea difuzoarelor din oferta noastra, impreuna cu recomandarile necesare 8)

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România