The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 12:05 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: PAS
MesajScris: Vin Feb 20, 2009 11:34 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mai 20, 2008 8:53 pm
Mesaje: 236
Localitate: Unknown Land
Ce parere aveti de aceste proiecte de la Selenium Pas Ma 4 -Ma 3 (cel pe 3 cai 2"+10+15) si suburile ...
Mie unu mi se par unele dintre cele mai versabile sisteme de construit de pana acuma,pe langa praxus,x1 bandpassul si un sistem de pe speakerstore.nl coaxial..


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Feb 21, 2009 12:19 am 
Conectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19816
Localitate: La sediu
sunt meseriase si au toate detaliile necesare pt a le construi

crezi ca ar merita sa postez toate planurile aici?

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Nomad
MesajScris: Sâm Feb 21, 2009 12:43 am 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mai 20, 2008 8:53 pm
Mesaje: 236
Localitate: Unknown Land
Eu am PDF la tot ce e selenium ... dar sincer as da banii pe componentele de top de la Selenium sa le fac ..ply wood mai nou nici nu trebuie sa te mai complici cu filtrele ca sunt pe site gata facute,manere deasemenea,etc. etc. ...

PS: pe MA4 satelitul full horn loaded ei spun de un wpu 12 06 (asta nu l-am vazut niciodata pe site) sau 12MB2P (asta e meserias are 500 w) ar merge si varianta cu 12WS6 ?? logic astea combinate cu 4400 ti ul ? merge sau 12MB2P e mai oke..acuma ei zic ca treburile astea nu numai ca sunt simulate ci si construite testate etc...

Merita sa faci un topic sticky cu aceste proiecte,eu sincer din ce am vazut pe orice site chiar sunt spre ultra high end (ma mir cu de au pus asa ceva pe trafic)si acuma mai vor sa dea un plan si cu arrayu lor.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nomad
MesajScris: Sâm Feb 21, 2009 12:46 am 
Conectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19816
Localitate: La sediu
Nomad scrie:
Eu am PDF la tot ce e selenium ... dar sincer as da banii pe componentele de top de la Selenium sa le fac ..ply wood mai nou nici nu trebuie sa te mai complici cu filtrele ca sunt pe site gata facute,manere deasemenea,etc. etc. ...

PS: pe MA4 satelitul full horn loaded ei spun de un wpu 12 06 (asta nu l-am vazut niciodata pe site) (este un model vechi, ulterior inlocuit cu WPU1208 iar apoi cu 12WS600) sau 12MB2P (asta e meserias are 500 w) ar merge si varianta cu 12WS6 ?? logic astea combinate cu 4400 ti ul ? merge sau 12MB2P e mai oke..acuma ei zic ca treburile astea nu numai ca sunt simulate ci si construite testate etc...

daca pui 12MB3P ar fi ideal
satelitul are suficient SPL pt a face fata la 4 difuzoare de 18" in horn


Merita sa faci un topic sticky cu aceste proiecte,eu sincer din ce am vazut pe orice site chiar sunt spre ultra high end (ma mir cu de au pus asa ceva pe trafic)si acuma mai vor sa dea un plan si cu arrayu lor.


Am sa le postez

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Feb 21, 2009 1:00 am 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mai 20, 2008 8:53 pm
Mesaje: 236
Localitate: Unknown Land
Deci zici ca 12MB3p ar fi mai oke decat 12WS6 pe acel horn ...

Oricum la subwoofere trebuie sa faci 2 sateliti ca sa obtii un projector de bass.

Bani sa ai :(


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România