The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Apr 25, 2024 12:06 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Irradiant mini move
MesajScris: Mie Aug 01, 2012 12:39 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Are cineva in dotare asa ceva? http://www.youtube.com/watch?v=PkWQCLQd ... re=related As vrea sa-mi achizitionez vreo 4 bucati dar nu stiu daca se merita. Fac destula lumina pentru un ring de dans de maxim 10/10m? Rog pe cineva care are/avut astfel de lumini sa ma indrume si pe mine ce sa fac ca sa iau decizia corecta. Sincer, personal le gasesc mai folositoare si mai "cool" decat PAR-LED dar nu stiu daca sunt mai puternice decat un PAR la acelasi pret. Pretul este undeva intre 300 si 350 lei. Multumesc anticipat!
LE: Am gasit pe alt site si se pare ca sunt mai ieftine decat cele care le vazusem eu pe o k a z i i . r o , http://www.oferteshop.ro/echipamente-di ... ight-.html
Haideti va rog, veniti cu un sfat ca sa iau o hotarare. As vrea sa le folosesc la evenimente mici, gen majorate, nunti (pana in 300 pers), botezuri sau alte petreceri.

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Irradiant mini move
MesajScris: Mie Aug 01, 2012 11:37 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Iul 20, 2009 6:55 pm
Mesaje: 472
Localitate: Timisoara
Mi se par mai interesante jucariile astea decat niste par-uri. Pentru ce ai tu nevoie cred ca au efect mai fain astea.
Daca ai deja mai multe lumini, lasere si alte chestii ar mereg mai degraba niste par-uri, dar daca nu mai bine astea ca se si misca, schimba si culoarea si tot.
O sa le iau in considerare pentru urmatoarea achizitie ca is chiar faine. Singura chestie e ca nu stiu cat is de fiabile, dar la banii astia daca te tin macar 2 ani (cat ma gandesc ca ar avea garantie) si le folosesti destul de mult eu zic ca e bine.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Irradiant mini move
MesajScris: Joi Aug 02, 2012 11:17 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Mda, cam acest aspect ma incanta si pe mine, faptul ca se rotesc in toate directiile fata de clasicul PAR, care este static, dar cred ca ar pierde net la capitolul luminozitate fata de PAR-LED. Pacat ca n-am unde sa vad live asa ceva ca sa iau o decizie.
Ar fi binevenite si alte pareri. Ms Denis!

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Irradiant mini move
MesajScris: Joi Aug 02, 2012 12:34 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Iul 20, 2009 6:55 pm
Mesaje: 472
Localitate: Timisoara
M-am uitat si eu putin pe site-ul ala si vezi ca sunt la 299 ron cu 184 de leduri sau asa ceva. poti eventual sa suni sa ii intrebi daca astea cu mai multe leduri sunt mai mari sau is la fel numa ca au mai multe leduri si mai mici. Si vezi ce iti spun baietii de acolo.
S-ar putea ca astea cu multe leduri sa lumineze destul de tare.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Irradiant mini move
MesajScris: Joi Aug 02, 2012 12:39 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Denis Vintan scrie:
M-am uitat si eu putin pe site-ul ala si vezi ca sunt la 299 ron cu 184 de leduri sau asa ceva. poti eventual sa suni sa ii intrebi daca astea cu mai multe leduri sunt mai mari sau is la fel numa ca au mai multe leduri si mai mici. Si vezi ce iti spun baietii de acolo.
S-ar putea ca astea cu multe leduri sa lumineze destul de tare.

I-am sunat acum cateva minute si nu mai au pe stoc modelul mai mare (184 led), mai au decat cel mic la 249 lei dar m-au asigurat ca la primul stoc or sa ma sune ca sa iau 4 bucati, modelul de 299 lei. Numai bine ca poate mai strang ceva si pentru un dmx. Se pare ca au ceva vlaga in ele:
http://www.youtube.com/watch?v=4a3Q4xCT ... ure=fvwrel
http://www.youtube.com/watch?v=ecqdyMVD ... ure=fvwrel

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România