The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Mar 29, 2024 7:16 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 84 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Ian 31, 2008 8:43 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Noi 06, 2005 1:25 am
Mesaje: 414
Localitate: Iashington
pid scrie:
intrebarea e de unde iau lichid de fum bun si ieftin??

ce intrebare capcana ...... de . - evident :lol: in iasi .... pe Vasile Alecsandri nr. 9 .... mai sus de starea civila cum urci spre independentei .. pe partea dreapta


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Ian 31, 2008 9:31 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Oct 28, 2005 6:09 am
Mesaje: 252
Localitate: Iasi
adi_0206, stiu ca lucrezi la "google" dar sincer se merita produsele de la tine ?
in bazar la un anumit nene (e unu singur).. care are aduce diverse disco am vazut lichid cu 75 lei/ 5l .. i-am zis ca e mai ieftin unde zici tu... dar meseriasu sustine ca e apa de ploaie ala de unde ai tu... iar al lui e super.... stiu ca omu zice diverse pentru a-si vinde produsele ... dar nu stiu ce sa mai cred...
oricum am vazut ca esenta au la voi... nu stiu pretul dar nu se gaseste in alta parte


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Ian 31, 2008 9:34 pm 
Neconectat
Moderator
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iun 25, 2006 10:33 pm
Mesaje: 1337
Localitate: Iasi
lu nenea din bazar ar trebui sa i se faca o poza cand cumpara lichidul din . si merge si-l vinde in bazar cu 20 lei in + :wink:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Ian 31, 2008 9:52 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Noi 06, 2005 1:25 am
Mesaje: 414
Localitate: Iashington
bradacalin scrie:
lu nenea din bazar ar trebui sa i se faca o poza cand cumpara lichidul din . si merge si-l vinde in bazar cu 20 lei in + :wink:

cine stie ..... cunoaste
pid scrie:
adi_0206, stiu ca lucrezi la "google" dar sincer se merita produsele de la tine ?

sincer ? ....... DA
pid scrie:
in bazar la un anumit nene (e unu singur).. care are aduce diverse disco am vazut lichid cu 75 lei/ 5l .. i-am zis ca e mai ieftin unde zici tu...

la Stefan ? sa-i zici sa fie sanatos si sa se lase de minciuni
e un bazarist ca toti bazarii ... cumpara de la . si vinde la bazar unde face pretul dupa moaca clientului
niste oameni josnici
pid scrie:
dar meseriasu sustine ca e apa de ploaie ala de unde ai tu... iar al lui e super....

da .... al dracu apa de ploaie, stie sa faca si fum cand o bagi intr-o masina speciala
pid scrie:
stiu ca omu zice diverse pentru a-si vinde produsele

stii tu ceva si stii bine
pid scrie:
oricum am vazut ca esenta au la voi... nu stiu pretul dar nu se gaseste in alta parte

preturile la lichide
Imagine
si la esenta
Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Ian 31, 2008 9:55 pm 
pid scrie:
dar meseriasu sustine ca e apa de ploaie ala de unde ai tu... iar al lui e super


poi daah, tu n-ai face la fel daca ai avea produse la vanzare ? noi mai stim pe cativa :lol: :lol: :lol:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: masina de fum
MesajScris: Joi Ian 31, 2008 11:51 pm 
Kenwood scrie:
stie careva unde gasesc o masina ieftina de fum ? mentionez ca nu am nevoie de ea pt discoteca deci sa mearga incontinuu si la forja. am nevoie de ea pt majorate. stie careva unde gasesc o masian de fum ieftina si buna ?
sau.. stie careva ceva schema.. ca sa faca cineva... masina de fum..
stiu io ?!?! :roll:
ma poate ajuta careva ?


Daca ai rabdare o sa am eu pe stoc vreo 4 bucati saptamana viitoare

undeva la 190 ron

daca iti ei lichid nu te zgarci ca adircf si ia dala high density
vreua sa-ti zic ca lichidul ala e super dens,sta mult in aer si se consuma greu

cam un cm din rezorvor scade la o noapte de dat in continuu


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Ian 31, 2008 11:58 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 05, 2006 9:39 pm
Mesaje: 3829
Localitate: Zalau/Cluj Napoca
parakiosule, astept sa vad ce aduci :D

_________________
VAND CUTII DE 10", CUTII DE BASI CUBO12 SI ALTE ACCESORII ! viewtopic.php?f=19&t=19164
SONORIZARI SI FOTOGRAFIERE PENTRU DIFERITE EVENIMENTE DE MICA, MEDIE SI MARE AMPLOARE.
http://www.facebook.com/FecheteIonutPhotography
Mail: fecheteionut88@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Feb 01, 2008 12:01 am 
adi_0206 scrie:
bradacalin scrie:
lu nenea din bazar ar trebui sa i se faca o poza cand cumpara lichidul din . si merge si-l vinde in bazar cu 20 lei in + :wink:

cine stie ..... cunoaste
pid scrie:
adi_0206, stiu ca lucrezi la "google" dar sincer se merita produsele de la tine ?

sincer ? ....... DA
pid scrie:
in bazar la un anumit nene (e unu singur).. care are aduce diverse disco am vazut lichid cu 75 lei/ 5l .. i-am zis ca e mai ieftin unde zici tu...

la Stefan ? sa-i zici sa fie sanatos si sa se lase de minciuni
e un bazarist ca toti bazarii ... cumpara de la . si vinde la bazar unde face pretul dupa moaca clientului
niste oameni josnici
pid scrie:
dar meseriasu sustine ca e apa de ploaie ala de unde ai tu... iar al lui e super....

da .... al dracu apa de ploaie, stie sa faca si fum cand o bagi intr-o masina speciala
pid scrie:
stiu ca omu zice diverse pentru a-si vinde produsele

stii tu ceva si stii bine
pid scrie:
oricum am vazut ca esenta au la voi... nu stiu pretul dar nu se gaseste in alta parte

preturile la lichide
Imagine
si la esenta
Imagine



adi zile si tu la meseriasi tai ca daca au inchis pentru renovare magazinul maica domnului sa scrie dracu pe site ca am batut tot bucurestiul ca sa vad ca e inchis.vroiam sa cumpar niste arome dastea de la voi care infunda masinile de fum.glumealegat de ce vroiam sa cumpar.imi trebuiau doua manere de la voi pentru o boxa dar am gasit la altii


stai sa imi fac eu stoc de lumini ca ramaneti sa scoate-ti la lichidare de stoc toata seria de lumini de .


nu ti se pare cam scumpa masina de fum de la voi?tinand cont ca e .? :D


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Feb 01, 2008 12:42 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Noi 06, 2005 1:25 am
Mesaje: 414
Localitate: Iashington
Parakiosu2 scrie:
adi zile si tu la meseriasi tai ca daca au inchis pentru renovare magazinul maica domnului sa scrie dracu pe site ca am batut tot bucurestiul ca sa vad ca e inchis.vroiam sa cumpar niste arome dastea de la voi care infunda masinile de fum.glumealegat de ce vroiam sa cumpar.imi trebuiau doua manere de la voi pentru o boxa dar am gasit la altii

sincer nici eu nu stiam ca magazinul e in renovare
de multe ori nu strica sa dai un telefon la magazine ... cand vrei sa cumperi ceva anume
poti suna doar sa intrebi daca sunt pe stoc .... sa nu te plimbi prin bucuresti degeaba
Parakiosu2 scrie:
stai sa imi fac eu stoc de lumini ca ramaneti sa scoate-ti la lichidare de stoc toata seria de lumini de .

stai pe 6
cand apar lichidarile vei fi anuntat :)
Parakiosu2 scrie:
nu ti se pare cam scumpa masina de fum de la voi?tinand cont ca e .? :D

bah ... sincer nici mie nu imi place cum scrie . pe ele
am sa dau cu un spray gri sa se acopere si apoi scriu ...... ce brand vrei tu - si o sa vezi ce o sa se cumpere
sincer - pretul nu-i mare deloc
eu am masina d`aia la 269 ron si merge in draci
timp de incalzire - 2 manele de 3 minute si s-a aprins becu pe telecomanda :wink:
distanta pe care arunca fumul e destul de mare - uneori chiar ma oftica acest lucru pt ca norul de fum se formeaza in alta parte decat unde as fi vrut eu - lucru intalnit in spatii mici
sa facem si o comparatie intre pret/performante:
antari F-80/Z - 188 ron fara TVA la discozone.ro - adica 223 RON cu TVA
.-ul - 269 ron
putere: antari - 700 W | . - 1200 W
distanta iesire fum: antari - 4.5 m | . - 7 metri
debit: antari - 90 m cubi | . - 158 m cubi
rezervor: antari - 0.8 L | . - 1.5 L
consumul: antari - 25 ml/minut | . - necunoscut .... dar la un show mai mult de 200 ml nu consum .... si asta in conditiile in care pun tinerii la pastrare (kenwood stie)

per total .... eu zic ca merita diferenta de 46 ron
cand am luat-o si eu am avut in vedere antari-ul ...... dar nu m-am zgarcit si am luat ceva mai performant
acu cat o tine .... nu stiu - promit ca va anunt cand se defecteaza


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Feb 01, 2008 1:29 pm 
Eu am antari la vanzare 190 ron cu tot cu tva

ce vinde discozone mai putin interesant


mai stiu eu pe unu de vinde phonic max 2500 cu 1499 ron si DMX 2501 e 1220 cu tot cu tva

banu se face cu adaos mic si marfa multa vanduta

daca tii marfa in raft 2 ani si nu o cumpara nimeni pierzi cat nu face

dar romanul e mai al dracu si nu lasa la pret

Romania e tara cu curu in sus
Manele sunt puterea si valorile sunt manelisti cu tricouri mulate si burta,ca sa nu mai zic de ochelari de soare noaptea si Q7 alb.
Vor astia de la audi sa scoata Q7 cu meniul Bordului in limba romanni :lol:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Feb 01, 2008 1:33 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Sep 27, 2006 9:54 am
Mesaje: 1318
Antari f80z era la senia 140 de lei , vad ca acum au marit pretul.(tva inclus)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Feb 01, 2008 1:43 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Noi 06, 2005 1:25 am
Mesaje: 414
Localitate: Iashington
Parakiosu2 scrie:
Q7 alb
Vor astia de la audi sa scoata Q7 cu meniul Bordului in limba romanni :lol:

mda ... corect asta - pune click


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Apr 06, 2009 9:55 am 
Neconectat
User

Membru din: Lun Apr 06, 2009 9:32 am
Mesaje: 74
Localitate: Brasov
Parakiosu2 scrie:
mai stiu eu pe unu de vinde phonic max 2500 cu 1499 ron si DMX 2501 e 1220 cu tot cu tva


ti se pare putin max 2500 la 1499 lei cu tva?

uite-l aici la 1200 cu tot cu TVA: http://www.soundstil.ro/mixere-si-ampli ... -plus.html

si daca tot vorbiti de lichid de fum, tot de la SoundStil va recomand lichide de fum, ceata, zapada, tot ce doriti...
http://www.soundstil.ro/consumabile/lichide/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Apr 06, 2009 10:28 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Joi Mar 27, 2008 7:49 pm
Mesaje: 1097
Localitate: Sogndal
Daca esti atent, are ceva vechime postul respectiv. Intre timp s-au mai schimbat preturile, chiar si amplificatorul. Asta e modelul nou, cu aceeasi serie (MAX 2500).

Cei care l-au testat zic ca e vai de el.

_________________
I am spirit, I am stone; and I am IMMORTAL!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Apr 06, 2009 11:06 am 
Neconectat
User

Membru din: Dum Sep 14, 2008 12:21 pm
Mesaje: 885
Localitate: Buzau
Am auzit ca un e800 ar fi peste max-ul actual :)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 84 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România