The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 4:05 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: recomandare stativ cu scripete
MesajScris: Mar Apr 11, 2017 4:10 am 
Neconectat
User

Membru din: Mie Dec 11, 2013 6:33 pm
Mesaje: 34
Localitate: brebeni
salutare! Am si eu nevoie de un sfat in legatura cu achizitionarea a doua stative cu scripete ceva mai serioase! Problema este ca am gasit mai multe modele si majoritatea au aceeasi constructie! Buget maxim 2000 de lei As dori ceva gen cele de se ridica la 4 metri si au incarcatura maxima 85 km ! imi poate recomanda cineva un model anume? o seara buna
-Am gasit asta (American DJ ST-132 + 157 Wind Up Adaptor Schela ) din tot ce am cercetat eu undeva la 950 de lei tot ce se vede in poze!Un sfat ceva?
Imagine


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: recomandare stativ cu scripete
MesajScris: Mar Apr 11, 2017 7:44 am 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
acela e identic cu modelul pe care il vindem noi si identic cu ceea ce vinde thomann

e OK. e sanatos.

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: recomandare stativ cu scripete
MesajScris: Mar Apr 11, 2017 9:01 am 
dogaru marius scrie:
salutare! Am si eu nevoie de un sfat in legatura cu achizitionarea a doua stative cu scripete ceva mai serioase! Problema este ca am gasit mai multe modele si majoritatea au aceeasi constructie! Buget maxim 2000 de lei As dori ceva gen cele de se ridica la 4 metri si au incarcatura maxima 85 km ! imi poate recomanda cineva un model anume? o seara buna
-Am gasit asta (American DJ ST-132 + 157 Wind Up Adaptor Schela ) din tot ce am cercetat eu undeva la 950 de lei tot ce se vede in poze!Un sfat ceva?
Imagine

cauta Varytec Wind Up, e exact acelasi lucru la doar 700 lei


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: recomandare stativ cu scripete
MesajScris: Mar Apr 11, 2017 12:05 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mie Sep 23, 2015 12:51 pm
Mesaje: 189
Localitate: Constanta, Judet Constanta
https://www.thomann.de/ro/american_dj_st_132157_wind_up_bundle.htm
E de fapt Varytec..

Am 2 bucati,sunt OK...numai forta sa ai, sa le poti cara de unul singur!
Zi buna


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: recomandare stativ cu scripete
MesajScris: Mar Apr 11, 2017 6:13 pm 
Serban Danila scrie:
https://www.thomann.de/ro/american_dj_st_132157_wind_up_bundle.htm
E de fapt Varytec..

Am 2 bucati,sunt OK...numai forta sa ai, sa le poti cara de unul singur!
Zi buna

si eu am 2, intr-adevar, grele ca naiba. Eu mi-am mai luat o pereche de millenium pentru uzul general, sunt mult mai comode si la transport si la carat, dar nu sunt chiar atat de stabile


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: recomandare stativ cu scripete
MesajScris: Lun Iun 12, 2017 1:33 pm 
daca voua 25 kg cat are un varytec vi se pare greu . eu m-am plimbat singur cu cate unu si la etaj de n...ori si nu mi s-a dislocat coloana (un rack cu 2 plx 236 are 30 kg !!). in acest segment din pacate nu exista si usor sa aibe si sarcina utila de ridicare mare sa se si ridice cat mai sus .


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: recomandare stativ cu scripete
MesajScris: Lun Iun 12, 2017 2:49 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mie Sep 23, 2015 12:51 pm
Mesaje: 189
Localitate: Constanta, Judet Constanta
Nu mi se pare greu 25 kg..dar un case cu 2 mh spot 575 de aprox 100 kg da, cu toate ca nu le car la etaj !
Off topic: o sa vedem consecintele in mod sigur la tras de scule si nopti pierdute peste ani, eu unul am inceput de pe acum (combinat cu faptul am tras ca ,,destepul" la sala de forta sute de kile la indreptari si genoflexiuni si am o usoara discopatie lombara). Cam asa te strici si cand muti sculele..


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: recomandare stativ cu scripete
MesajScris: Lun Iun 12, 2017 3:48 pm 
cese-ul acela are roti nu il cari in spate . efortul e la urcarea si coborarea din mijlocul de transport sau la trepte . si din microbuz cu un plan inclinat il poate cobora fara efort o singura persoana .


Sus
  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România