The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 2:41 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 34 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Mar 25, 2007 12:34 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Mai 29, 2006 8:12 am
Mesaje: 381
Localitate: Bucharest
3.300uF :cry: ? Eu nu inteleg de ce nu au putut sa puna macar 4 de 10.000uF? Cam putin RAU dupa parerea mea...au pus 8bucati asa de slabe in loc sa puna 4 si bune, eu nu ii inteleg pe astia de la Behringer. :?


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Mar 25, 2007 1:24 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Noi 09, 2005 2:59 pm
Mesaje: 1764
Localitate: Cluj-Napoca
simplu....trebuie sa iasa un amplif ieftin.


Ultima oară modificat de Sharky pe Mie Apr 08, 2009 1:14 pm, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Mar 26, 2007 8:37 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Vin Oct 28, 2005 10:31 pm
Mesaje: 1144
Localitate: Constanta
nu am desfacut sa vad ce scrie pe tranzistori si acum nu stiu cand il mai desfac... e montat in locul lui la pub... poate la vara... :wink:

oricum tin sa mentionez ca in manual este data puterea pt 4 si 8 ohmi in banda 20-20.000Hz si anume 2x400 si respectiv 2x260Wrms

este data si putere la 1KHz cica 2x700W in 2 ohmi
nu am pus baza in asta si nici nu voi pune sarcini de 2ohmi
eu am luat ampliful cu gandul la cei 2x400W in 4 ohmi respectiv 2x260/8ohmi
daca cineva crede ca o sa obtina 2x700 pe 2 ohmi dintr-un traf de 960W se inseala

repet am luat cu gandul la 2x400 nu 2x700 si in 4 ohmi nu 2 ohmi...
este clar ca behringer da puterea si pt visatori si pt cine stie sa citeasca :wink:

_________________
MIXCLOUD - SOUNDCLOUD - FACEBOOK


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: XPA 7000 vs EP2500
MesajScris: Joi Sep 19, 2013 11:13 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Noi 10, 2009 10:04 pm
Mesaje: 468
Localitate: Vrancea Focsani
XPA 7000 VS EP 2500

http://www.youtube.com/watch?v=8koPBIxJ ... e=youtu.be

Scuzati unele greseli de exprimare !

Am facut si un test asa la ureche intre cele doua amplificatoare cu acelasi semnal si aceeasi boxa .... Ecler suna mai bine , reda mai bine basul,coboara mai bine pe joase , inaltele si mediile sunt mai frumoase are asa prezenta ... EP=ul suna putin mai anemic dar e ok la cat costa :)

DECI ECLER MERITA TOTI BANII !!! lucreaza frumos si protectia la scurt, tot... Nota 10 !

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 34 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România