The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 6:48 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Concert Truda!
MesajScris: Sâm Apr 18, 2015 8:07 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Feb 03, 2007 8:24 pm
Mesaje: 890
Localitate: Bistrita
Cred ca este primul meu topic dupa o absenta de cativa ani, desi am mai vizitat forumul cand am avut timp.
Deci treaba sta in felul urmator:
Inainte de Pasti nici nu mai stiu exact data am avut intr-o vineri un concert cu "Truda" si sambata dupa Cupa Scolilor la Street Dance, organizatorii au facut un afterparty. In ambele seri a fost locatia full, locatie in care am mai avut cateva zeci de evenimente.
Acum in loc de BPH-uri am FX20 si topurile aceleasi, adica o pereche pe 3 cai cu Kappa 15LF+Beta 8A+driver si o pereche cu Kappa 15LF + BMD 750II, monitoare china 350 w RMS 2 bucati. Amplificare Fidek FPA 12G pe bass, Tamp 2400 pe topuri si BT CS2500 pe monitoare. Mixer Mackie CFX 16 si de obicei un DCX 2496. Microfoane, setari si alte cele nu cred ca intereseaza pe nimeni.

Cu bunavointa lui Mircea Bartic am imprumutat un procesor DBMark DP48 , adica 4 IN - 8 OUT.

Imagine

http://www.poweraudio.ro/procesoare/dig ... Bmark_dp48
Timpul a fost destul de scurt ca sa ma pot juca mai mult cu el, dar daca voi avea timp sa ma ocup din nou de sonorizari cu siguranta este procesorul pe care l-as alege. Nu exista termen de comparatie intre Behringer si asta, doar ca amandoua sunt 1U si functioneaza la 220V :)) .Ce mi-a placut cel mai mult, asa ca prima impresie sunt Eq-urile independente pe fiecare canal ca am reusit sa fac in sfarsit topurile sa sune exact cum imi doresc eu. Basul in comparatie cu celalalt, e mai plin si imi dadea impresia ca sunt alte difuzoare. Mi-a lasat oricum o impresie foarte buna si sper sa mai am ocazia sa il folosesc. Multam fain Mircea!

Poze din pacate nu am facut, dar la urmatorul eveniment o sa fac. Pun 2 clipuri, unul de vineri si unul de sambata, asa doar de idee!



P.S. Mesajul de pe ecranul procesorului e foarte original :))
P.S.1 DCX-ul 2496 este de vanzare!

_________________
Imagine

www.md-events.tk

***Scarface***


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Concert Truda!
MesajScris: Sâm Apr 18, 2015 8:38 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
ma bucur ca ti-a placut, spor la treaba si la scule mai profi ;) :twisted:

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România