The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 7:46 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Banchet 15.05.2015
MesajScris: Sâm Mai 16, 2015 11:55 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Oct 05, 2014 12:05 pm
Mesaje: 70
Localitate: Galati
Vineri pe 15.05.2015 am fost chemati la un Banchet de catre liceul Colegiul Tehnic Traian Vuia Galati.

Sculele au fost :

Basii facuti dupa proiectu B&C Sub15 cu RCF L15S801, topurile din ABS o copie dupa EV SX300 dotate cu difuzoare RCF de 12", drivere eminence si filtre yamaha (nu le mai tin minte modelu exact dar o sa le pun in curand),Mixer Omnitronic CM-742 EL 4 channel club mixer, Racku dotat cu Crossover CX2310, Phonic Max 1500 pe topuri, Phonic Max 2500plus pe basi, placi de sunet creative externa la un laptop iar la celalalt placa de sunet dedicata BeatsAudio, lumina American DJ Revo4, un laser cu puntulete, Neon ultraviolet,rosu si albastru.

Poze cu cu ele: http://imgur.com/a/GOncn

Si aici niste filmari (scuzati claritatea sunetului dar microfonu la telefon distorsiona)









Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Banchet 15.05.2015
MesajScris: Lun Mai 18, 2015 4:32 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Noi 10, 2009 10:04 pm
Mesaje: 468
Localitate: Vrancea Focsani
Salamu e la putere :)))) ce frumos se aprinde rosu la phonic... faci rodaju la Rcf-uri ? :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Banchet 15.05.2015
MesajScris: Lun Mai 18, 2015 4:28 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Oct 05, 2014 12:05 pm
Mesaje: 70
Localitate: Galati
Dada Albu Gabriel. Salamu la putere in ziua de azi la tineret :)). La RCF-uri a fost prima oara cand am dat asa mult in ele.. ele au fost alimentate cate 300 de watt pe fiecare cel mult. Statia cam toata noaptea a mers in rosu :)) cu toate ca nu mi-a facut nici o figura (protectie, sau vreun zgomot) absolut nici o problema. is multumit si de basi si de statie :)

Apropo revin cu ce am in sateliti : http://www.poweraudio.ro/difuzor_RCF_L12-854K , driver EMINENCE PSD 2002S-8 si filtre de la yamaha ce doteaza C115V.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România