The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 3:24 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Techno House Party
MesajScris: Vin Ian 01, 2016 10:47 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Iul 18, 2008 7:48 am
Mesaje: 1989
Localitate: Odorheiu(Hr)
Echipament :

Sunet : 2 buc. basi 18"- BR. 175litri 600w rms / 900w music pgm / 1200w peak - 8ohm , 30Hz- 120Hz
2 buc. top/ full range 2 x 10" + 1, 5" BR . 95lit. 500w rms / 750w music pgm / 1000w peak - 6ohm , 120Hz-18Khz

Crossover + procesare digitala* D/A converter/limiter/enhancer*- Behringer , modele mai reusite (Ultramizer DSP)
Amplificatoare : 2 x BMG PQ 600 , 2 x 400w 8ohm, 2 x 600w 4ohm , 2 x 800w 2ohm ( cel din jos pe poze, modat - tuning de catre Leco) , folosite aprox . la 50% din cauza ca era mic sala , 15m x 6m.
Mixer Allen & Heat GL-2
Player Laptop cu program - mixer dj .

Lumini : 6 x LED PAR * 18 x 1watt * + laser 600mW Beamz GalateA + efect de lumina "moonflower" + laser 50mW multipunct cu efecte 3D ,modelul nou.
Contoller DMX , LS2412 - Behringer Eurolite
Schela lumini F24 , 3m (din cauza spatiului mic) , Stativ : Modat de catre mine , mult mai puternic decat cele din magazin, Wind Up si de gen.

masina fum : 1200w - Involight

Cabluri/mufe : Neutrik / Cordial + alte modele, clone Ningbo - china

Muzica : Techno-Minimal,Deep House,Future House,Tech-House

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

_________________
Imagine


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Techno House Party
MesajScris: Mie Oct 12, 2016 12:40 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Oct 21, 2006 6:26 pm
Mesaje: 1990
Localitate: Bucuresti, Drumul Taberei
Functioneaza ok ampliful modat de mine?

_________________
Repar Amplificatoare Profesionale De Putere: viewforum.php?f=64 Vind surse SMPS pentru amplificatoare: viewtopic.php?f=19&t=16990


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Techno House Party
MesajScris: Sâm Oct 22, 2016 8:33 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Iul 18, 2008 7:48 am
Mesaje: 1989
Localitate: Odorheiu(Hr)
Da , super bun !

Ca si sunet..ca si putere..

Cutremura sala cu 4 buc basi 18" , nici gain-u n-a fost la 100% .

Acum de 2 zi amplificatoarele am vandut :| Nu din cauza ca nu sint multumit.. ci e vb de greutate.

Trec la QSC PLX , ASHLY seria KRL , anul viitor probabil Lab Gruppen seria FP versiunea cu 4 canale , poate il iau si o clona de la chinezii ..o vad ..mai place si Camco Vortex ..inca nu s .

_________________
Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Techno House Party
MesajScris: Dum Oct 23, 2016 8:15 am 
Fara suparare Milan, dar inainte parca stiai mai bine limba romana.


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Techno House Party
MesajScris: Dum Oct 23, 2016 2:46 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Iul 18, 2008 7:48 am
Mesaje: 1989
Localitate: Odorheiu(Hr)
Ion Ionut scrie:
Fara suparare Milan, dar inainte parca stiai mai bine limba romana.


Nu e nici o problema Ionut :) ..am fost obosit ! Corecteaza-ma daca gresesc..nu e nici o suparare ! :wink:

_________________
Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Techno House Party
MesajScris: Dum Oct 23, 2016 7:57 pm 
Ai uitat sa treci la lista de echipamente si cate holzsuruburi au, cati litri de aracet s-au folosit, cata vopsea s-a dat peste ele, ce model de picioruse au, grosimea tablei perforate de pe fata cat si greutatea muncitorului care le-a asamblat. :lol:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Techno House Party
MesajScris: Dum Oct 23, 2016 10:03 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Iul 18, 2008 7:48 am
Mesaje: 1989
Localitate: Odorheiu(Hr)
Mihai Cimpoeru scrie:
Ai uitat sa treci la lista de echipamente si cate holzsuruburi au, cati litri de aracet s-au folosit, cata vopsea s-a dat peste ele, ce model de picioruse au, grosimea tablei perforate de pe fata cat si greutatea muncitorului care le-a asamblat. :lol:


-0 hulzsuruburi , adica numai la prinderea difuzoarelor/acesorilor folosim suruburi
-aracet profesional , nu-s cate litri , nu eu "construiesc" incintele (Numai finisez si montez difuzoarele - acesorile)
- 4 straturi de vopsea Tuffcab / incinta
- tabla de 1mm , cu gauri de 4mm parca (n-am masurat) vopsit electrostatic , aici la noi in oras (Nu mai amintesc de la cine am luat)
- amplificatoare BMG PQ 600 , 2 x 350-400 w 8ohm , 2 x 750-800w - 4ohm (aprox) clasa AB , model chinezesc mai reusit (ca sunet !!!) , procesare Behringer (model mai vechi din 2003~2005) reusite , DSP 1400 - Ultramizer Pro si Crossover CX3400.
Sa public si setarea? :lol:
- difuzoare china , care imi plac mult ca sunet ~ radament ..sint ok, dupa parerea mea! Produse OEM .(Bobine masive bine ventilate,magnet ferrite,sasiu aluminiu)
- mixer Allen &Heat GL2 pt FOH + nu s ce controlere/laptop cu ce program de mixaj ~dj
- lumini , china par led 18 x 1w - 6 buc + 2 x moving head marca Showtech Phantom Color Wash 250 + Laser BeamZ Galatea RGBW - 600mW .
- schela 3m , 2 x travers tip F24 , stativ cu incarcare maixima 80kg/buc . Construit din metal-otel :D Modificat de catre mine
- cabluri mufe Neutrik la sunet + si alte..nu mai amintesc sincer..am ft multe

Atmosfera buna..sunet tare si placut ! :mrgreen:

_________________
Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Techno House Party
MesajScris: Lun Oct 24, 2016 3:34 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Apr 14, 2011 7:07 pm
Mesaje: 145
Localitate: Hamburg
Bun bravo, dar unde este line array`ul de care te-ai apucat ? Ca de cand ma tot uit dupa el ...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Techno House Party
MesajScris: Lun Oct 24, 2016 8:02 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Iul 18, 2008 7:48 am
Mesaje: 1989
Localitate: Odorheiu(Hr)
Ungureanu Catalin scrie:
Bun bravo, dar unde este line array`ul de care te-ai apucat ? Ca de cand ma tot uit dupa el ...


Fi pe faza , se fabrica acum incintele ! Bineinteles ca revin cu poze :wink:

Mai am 2 evenimente in anul asta , tot gen techno-house , cu sistemul actual rezolv.

Imagine

ostasii,mei , o poza din atelier :

Imagine

_________________
Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Techno House Party
MesajScris: Lun Oct 24, 2016 8:41 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Iul 18, 2008 7:48 am
Mesaje: 1989
Localitate: Odorheiu(Hr)
Probabil il iau un Lab Gruppen seria FP..careva dar vreau si o clona :D . Numai 1000Dolari , nu merita o incercare?
Am vazut si clona 100 la 100 , mufe Neutrik, cu sigle ca originalul..arata ft bine, si dupa cum am observat , lumea are parere buna . Sint niste filmulete pe youtube. Mie plac si clonele.. :roll:

In legatura cu stativele ! Are niste cauze ...ca am pus mana pe ele! Sint mult mai rezistente ca versiunea "de fabrica" .
Am cunostinte in domeniu , se poate rezolva ab orice din metal-otel-aluminiu-polymer etc.
N-am fost la ISCIR cu ele...asa este! :roll:
Mai cunosc niste tehniciani care habar n-au ce si cum..au stative tot modificate
Nu s-a intamplat nimic..adica nimic surprinzator in zona noastra.

_________________
Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Techno House Party
MesajScris: Lun Oct 24, 2016 8:49 am 
Neconectat
User

Membru din: Mie Sep 23, 2015 12:51 pm
Mesaje: 189
Localitate: Constanta, Judet Constanta
Milan Gheorghe scrie:
Probabil il iau un Lab Gruppen seria FP..careva dar vreau si o clona :D . Numai 1000Dolari , nu merita o incercare?
Am vazut si clona 100 la 100 , mufe Neutrik, cu sigle ca originalul..arata ft bine, si dupa cum am observat , lumea are parere buna . Sint niste filmulete pe youtube. Mie plac si clonele.. :roll:

In legatura cu stativele ! Are niste cauze ...ca am pus mana pe ele! Sint mult mai rezistente ca versiunea "de fabrica" .
Am cunostinte in domeniu , se poate rezolva ab orice din metal-otel-aluminiu-polymer etc.
N-am fost la ISCIR cu ele...asa este! :roll:
Mai cunosc niste tehniciani care habar n-au ce si cum..au stative tot modificate
Nu s-a intamplat nimic..adica nimic surprinzator in zona noastra.


Am sters din greseala,

Nu merita o incercare pe 1000 de dolari...in conditiile in care poti sa iei second cu inca 600 euro in plus..cum afirmi si tu, e o incercare, nu e certitudine.
Nu e de riscat sa realizezi modificari la elemente de siguranta si de suspendare..pur si simplu..


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Techno House Party
MesajScris: Lun Oct 24, 2016 9:39 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Iul 18, 2008 7:48 am
Mesaje: 1989
Localitate: Odorheiu(Hr)
La punctul 1 : Am pus picioare mai lungi . Ca si grosime material asta are 2mm . E mult mai stabil.
La punctul 2: Cel de fabrica are numai un element de legatura mult mai slab din material 1,5mm ! Noi am pus 2 elemnte din material 2,5mm ! Mult mai rezistent. Totul vopsit profesional in camera electrostatica (nu cu un spray pt hobby din magazinul de bricolaj) . Arata si bine..

Imagine

_________________
Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Techno House Party
MesajScris: Sâm Oct 29, 2016 2:08 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Apr 14, 2011 7:07 pm
Mesaje: 145
Localitate: Hamburg
Daca gasesti pe la chinezi un Lab Gruppen seria PLM , preferabil PLM 12K44 iau si eu 3 bucati :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Techno House Party
MesajScris: Dum Oct 30, 2016 12:12 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Iul 18, 2008 7:48 am
Mesaje: 1989
Localitate: Odorheiu(Hr)
Ungureanu Catalin scrie:
Daca gasesti pe la chinezi un Lab Gruppen seria PLM , preferabil PLM 12K44 iau si eu 3 bucati :D


Serios ? :roll:

http://www.gakki.me/n/data/2014112005.html

Mai sint si pe aici niste amplificatoare :

http://www.nihon-onkyo.co.jp/shop/product.php?id=72060

Da-mi un mesaj daca vrei cu adevarat.. Nu e imposibil ! Aprox . 2000~2500 Dollari ./ buc. + Transport ( + 350~400Dolari + Vama + Livrare prin curier ) .

_________________
Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Techno House Party
MesajScris: Dum Oct 30, 2016 9:51 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Apr 14, 2011 7:07 pm
Mesaje: 145
Localitate: Hamburg
Bun unde ai vazut tu preturile astea ?
Primul site este de prezentare si al 2`lea de vanzare , dar sunt originale nu replici . (sunt yeni japonezi , nu china )


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România