The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 10:31 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 30 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Iul 01, 2008 11:20 pm 
Gratzi , te rog eu mult , nu mai vorbii de chestii pe care nu le-ai testat cu mana ta sa iti poti da o parere si sa o sustii cu argumente

induci in eroare lumea degeaba pe aici , ai inceput sa stii de toate peste noapte , te bagi peste tot in discutii doar din auzite , sau nici macar auzite , mai degraba imaginate de tine si scrise aici


Sus
  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Iul 01, 2008 11:36 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Apr 05, 2008 11:14 am
Mesaje: 732
Localitate: Arad
1.nu ma cunosti personal
2.nu ai de unde sa stii cate stiu eu....din ce surse si in ce masura stiu
3.am cunostinte mai mult decat bazice in domeniu audio ;)
4.nu am invatat tot ce stiu peste noapte ;)

si aici se incheie subiectul despre ce stiu eu si ce nu stiu....oare ce s`ar intampla daca la fiecare post de`al tau as incepe eu sa comentez?....dece nimeni de pe forum in afara de tine nu face afirmatii aiurea?.....incearca sa nu te mai legi de posturile mele. aici am incheiat discutiile offtopic .

PS:Dr4g0n....nu o lua ca pe un atac asupra ta.....nu am nimic personal cu tine dar e a 2-a oara cand faci chestia asta ;)

_________________
If GOD is a Dj, Life is the Dancefloor, Love is the Rythm and We are the Music


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Iul 01, 2008 11:38 pm 
Se vad multe chestii in modul in care posteaza un om si in unele afirmatii.


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Iul 01, 2008 11:47 pm 
Gratzi nici eu nu am nimic personal cu tine , dar vad ca in 2-3 luni de cand activezi pe aici si pe speakerplans ai devenit peste noapte mare inginer si tu

cand ai intrat aici nu stiai absolut nimic legat de domeniul asta , stiai doar numele firmelor mari care se folosesc pe la concerte si cam atata , legai 50 de boxe cu difuri chinezesti si piezo pe un amplif de camera si nu stiai de ce intra in autoprotectie dupa cateva secunde , asa ca in 3 luni nu cred ca ai pus tu mana pe toate sculele de care vorbesti in ultimu timp ca`s cele mai bune , cele mai naspa ETC...


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Iul 02, 2008 12:15 am 
Nomad scrie:
(2)The output power is tested conform 1 kHz, 1 x THD, 40 mSec Burst



la 40 hz moare sigur

pariez

oricum firma DAP e un big shit


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Iul 02, 2008 12:38 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 05, 2006 9:39 pm
Mesaje: 3829
Localitate: Zalau/Cluj Napoca
orice ar fi, eu tin cu GRATI :D

_________________
VAND CUTII DE 10", CUTII DE BASI CUBO12 SI ALTE ACCESORII ! viewtopic.php?f=19&t=19164
SONORIZARI SI FOTOGRAFIERE PENTRU DIFERITE EVENIMENTE DE MICA, MEDIE SI MARE AMPLOARE.
http://www.facebook.com/FecheteIonutPhotography
Mail: fecheteionut88@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Iul 02, 2008 1:26 am 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Apr 05, 2008 11:14 am
Mesaje: 732
Localitate: Arad
Kenwood scrie:
orice ar fi, eu tin cu GRATI :D


:lol: merci :)

@dragon...de unde esti u asa sigur ca legam 50 boxe cu difuzoare chinezesti si piezzo pe un amplif de camera si intra in autoprotectie...ok....amp-ul intra in autoprotectie pentru ca nu era cumparat de nou si avea o defectiune.....si in legatura cu difuzoarele piezzo....nu`mi spune mie ca tu ai inceput direct cu difuzoare pro si ai facut bani gramada de la 16 ani ;) sa fim seriosi....nu zic ca eu fac bani gramada...dar sunt doar la inceput....nimeni nu a inceput cu sisteme line-array....si nimeni nu cred ca a inceput cu mai mult de 2 basi si 4 sateliti....

si in legatura cu lunile de cand activez pe forum.....si zici tu ca de atunci sunt mare inginer....nu am zis ca sunt mare inginer....nici nu voiam sa se creada lucrul asta....dar toate posturile sunt interpretate in diferite moduri.....

si inca ceva....am potentialu` si sursele necesare sa asimilez mai multe informatii in 3 luni decat poti asimila tu in 6 luni ;).....cu prima ocazie cand ne intalnim fata in fata o sa iti demonstrez pentru ca daca iti povestesc pe forum nu o sa ma crezi...asa mai bine vezi tu cu ochii tai ;)

...ziceam mai sus ca nu prea are rost sa mai vorbim despre ce stiu si ce nu stiu pt ca e un subiect fara rost ;)

@ stefanev....in legatura cu amp`ul....du`mi unul si si iti demonstrez real ca poate fi de unica folosinta :)

_________________
If GOD is a Dj, Life is the Dancefloor, Love is the Rythm and We are the Music


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Iul 02, 2008 11:50 am 
Eu mi-am luat o bicicleta ca-mi era dor sa ma dau pe bicicleta.


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Iul 02, 2008 12:14 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mai 20, 2008 8:53 pm
Mesaje: 236
Localitate: Unknown Land
anulat


Ultima oară modificat de Albert Nechifor pe Joi Aug 07, 2008 1:07 am, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Iul 02, 2008 1:35 pm 
adircf scrie:
Eu mi-am luat o bicicleta ca-mi era dor sa ma dau pe bicicleta.
:lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Iul 02, 2008 2:39 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Mar 20, 2008 2:33 pm
Mesaje: 1962
Localitate: Iashingtown
adircf scrie:
Eu mi-am luat o bicicleta ca-mi era dor sa ma dau pe bicicleta.

ai grija sa nu scada burta


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Iul 02, 2008 2:45 pm 
Eu merg in fiecare zi cu bicicleta la munca vreo 20 km dus intors si burta nu a plecat nicaieri . :roll: Da e tare fain ! :D


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Iul 02, 2008 4:14 pm 
Neconectat
Moderator
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iul 06, 2006 7:41 pm
Mesaje: 1385
Localitate: Iasi
Citat:
si inca ceva....am potentialu` si sursele necesare sa asimilez mai multe informatii in 3 luni decat poti asimila tu in 6 luni .....cu prima ocazie cand ne intalnim fata in fata o sa iti demonstrez pentru ca daca iti povestesc pe forum nu o sa ma crezi...asa mai bine vezi tu cu ochii tai

...ziceam mai sus ca nu prea are rost sa mai vorbim despre ce stiu si ce nu stiu pt ca e un subiect fara rost

@ stefanev....in legatura cu amp`ul....du`mi unul si si iti demonstrez real ca poate fi de unica folosinta


Daca esti bomba, poti arde orice amplificator, versi ceva pe el si tot pocneste !!
Si la faza ca in 3 luni inveti mai mult decat altu in 6 luni, suna a basm ... sa iti spunem Harap Alb? Termin-o cu afirmatiile astea !!! Oricine are creier, oricine poate invata, si daca il pasioneaza va invata si repede. Oricum, tu consideri experienta mare astea 3 luni? Nu o da in SF-uri. Eu activez de mai mult timp ca tine pe forum, insa nu stiu atat de multe incat sa ma consider expert. Fiecare are ceva de invatat nimeni nu stie absolut totul !

PS:
Citat:
@dragon...de unde esti u asa sigur ca legam 50 boxe cu difuzoare chinezesti si piezzo pe un amplif de camera si intra in autoprotectie...

cuvantul autoprotectie tot in astea 3 luni l-ai invatat ?

LE: POATE DE ACUM POSTATI LA SUBIECT !!!

_________________
===The sound must represent you===
Imagine

***Stefanev***


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Iul 02, 2008 4:54 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 05, 2006 9:39 pm
Mesaje: 3829
Localitate: Zalau/Cluj Napoca
pufuletz scrie:
Eu merg in fiecare zi cu bicicleta la munca vreo 20 km dus intors si burta nu a plecat nicaieri . :roll: Da e tare fain ! :D

nu tine doar de efort :)
tine... SI de efort, dar mai mult de ceea ce mananci; daca vrei sa pice burta :D

_________________
VAND CUTII DE 10", CUTII DE BASI CUBO12 SI ALTE ACCESORII ! viewtopic.php?f=19&t=19164
SONORIZARI SI FOTOGRAFIERE PENTRU DIFERITE EVENIMENTE DE MICA, MEDIE SI MARE AMPLOARE.
http://www.facebook.com/FecheteIonutPhotography
Mail: fecheteionut88@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Iul 03, 2008 12:08 am 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mai 20, 2008 8:53 pm
Mesaje: 236
Localitate: Unknown Land
anulat


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 30 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România