The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Apr 26, 2024 10:08 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 52 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Aug 07, 2008 12:15 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Noi 06, 2005 7:29 pm
Mesaje: 1579
Localitate: Cluj
@Nmad habar nu ai ce inseamna sunet!!! Te numeri printre persoanele care habar nu au nimic de acest domeniu si te trezesti sa si comentezi! :evil:
Tu ( "I don't give a fuck!!!" ) habar nu ai ce inseamna defazaj si te trezesti sa comentezi.
Asa ca sfatul meu: get a life, si in cazul in care esti capabil sa simulezi ceva in bassreflex, invatga ce inseamna hon ( goarna ), adica cuplare cu impedanta acustica a mediului ( aerului ).

Nu mi-o lua in nume de rau ( daca vrei sa contunui cu versul de la parazitii doar provoaca-ma, ca sunt in stare ), dar daca nu vrei sa mi-o iei in nume de rau, invata! In cazul in care mi-o iei in nume de erau, oto transmit ca esti pe langa si nu ai ABSOLUT NICI O IDEE cu ce se ocupa acest domeniu. Si

In plus: habar nu ai ce inseamna cuplare acustica! => inca odata ca esti pe langa!

Mesaj de la gaska din Cluj ( in cazul in care nu este cineva de acord sa specifice daca nu sa taca pe vecie :P :)) ): " LASA-NE LASA-NE!! LASA-NE LASA-NE!! LASA-NE LASA-NE!! LASA-NE LASA-NE!! LASA-NE LASA-NE!! LASA-NE LASA-NE!! LASA-NE LASA-NE!! LASA-NE LASA-NE!! LASA-NE LASA-NE!! LASA-NE LASA-NE!! LASA-NE LASA-NE!! LASA-NE LASA-NE!! LASA-NE LASA-NE!!CA ESTI PE LANGA NAIETE!!!" :twisted: :twisted:


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Aug 07, 2008 12:44 am 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mai 20, 2008 8:53 pm
Mesaje: 236
Localitate: Unknown Land
anulat


Ultima oară modificat de Albert Nechifor pe Joi Aug 07, 2008 6:36 pm, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Aug 07, 2008 7:47 am 
Nomad , vad ca iar aberezi , ziceai ceva de cantat ...... ce stii tu sa canti mai baiatule ? fa-mi o demonstratie ,
Daca vrei sa te invat : chitara , chitara-bas sau tobe(astea mai putin) da-mi un PM si se rezolva


P.S sa nu zici ca stii la acordeon , muzicuta sau trompeta ca dinalea nu vreau sa aud , si s`ar putea sa ti le fac guler :lol:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: putin ajutor
MesajScris: Joi Aug 07, 2008 7:52 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Mar Feb 07, 2006 12:52 pm
Mesaje: 1484
Localitate: Timis Country
Voi nu sunteti normali!.....

...Fara cuvinte. :lol:

E adevarat insa ca doar in conditii de stres scoti tot "untul" de la unii oameni...asta sa fie cauza oare? :roll:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Aug 07, 2008 10:14 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Joi Mar 27, 2008 7:49 pm
Mesaje: 1097
Localitate: Sogndal
Mai nou asa se simuleaza incintele, cu "guler" si "Burger" :lol: :lol: :lol:
Fara cuvinte si de la mine.

_________________
I am spirit, I am stone; and I am IMMORTAL!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Aug 07, 2008 11:18 am 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19820
Localitate: La sediu
toata lumea sa se calmeze! :evil:

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Aug 07, 2008 3:24 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mai 20, 2008 8:53 pm
Mesaje: 236
Localitate: Unknown Land
anulat


Ultima oară modificat de Albert Nechifor pe Joi Aug 07, 2008 6:37 pm, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Aug 07, 2008 3:40 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Sep 27, 2006 9:54 am
Mesaje: 1318
Dupa felul in care scrii , felul in care te exprimi si faptul ca ceri ban , eu zic ca nu ai mai mult de 18 ani. Si daca ai , ei bine , stim cu totii :roll:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Aug 07, 2008 6:57 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mai 20, 2008 8:53 pm
Mesaje: 236
Localitate: Unknown Land
...


Ultima oară modificat de Albert Nechifor pe Joi Aug 07, 2008 10:58 pm, modificat de 4 ori în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Aug 07, 2008 7:40 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 05, 2006 9:39 pm
Mesaje: 3829
Localitate: Zalau/Cluj Napoca
1 cred ca iti va veni curand banarea... dupa felul cum injuri, nu de altceva.
2 nexus-acoustics nu are absolut nici o legatura cu forumul asta. E o firma care produce boxe la comanda si alte cate cele. Daca admninul de aici se intampla sa fie si "boss-u" acestei firme e cu totul altceva... daca te uiti mai atent Mircea ( cel cu nexus-acoustics-ul ) nu te-o alungat deloc. Mircea= Nexus
sunt cativa care te alunga.. din sutele de oameni de pe forum.. nu inteleg de ce te inmoi asa... atat timp cat respecti regulile,nu iti face nime nimic, TEORETIC. :D

_________________
VAND CUTII DE 10", CUTII DE BASI CUBO12 SI ALTE ACCESORII ! viewtopic.php?f=19&t=19164
SONORIZARI SI FOTOGRAFIERE PENTRU DIFERITE EVENIMENTE DE MICA, MEDIE SI MARE AMPLOARE.
http://www.facebook.com/FecheteIonutPhotography
Mail: fecheteionut88@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Aug 07, 2008 11:00 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mai 20, 2008 8:53 pm
Mesaje: 236
Localitate: Unknown Land
In fine eu asa am inteles cand am intrat pe site ... pentru mai multe detalii sa intri pe forum acuma las asa si gata
orikm poate supar lume care nu are rost


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: putin ajutor
MesajScris: Vin Aug 08, 2008 8:02 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Mar Feb 07, 2006 12:52 pm
Mesaje: 1484
Localitate: Timis Country
Dragul meu, Nomad
decat sa incercam sa ne strecuram unul la altul mata moarta in curte, sau sa ne plangem unul la altul, n-ar fi mai inteligent sa vorbim ceva concret in legatura cu nelamurirea care te-a determinat si pentru care ai intrat initial pe forum; in felul asta toata lumea are de castigat.
Fiind democratie, fiecare are dreptul la o opinie, DAR! noi trebuie sa ne vedem de treaba noastra, nu sa intepretam fie alba fie neagra una sau alta; :roll:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Aug 08, 2008 8:04 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19820
Localitate: La sediu
Nomad, incearca te rog sa te calmezi

in privinta line array-urilor

1. Nu voi posta mai multe informatii decat ceea ce am postat prin forum pana acum

Line array = Ultra high end = produs comercial

2. Nu imi cereti sa va proiectez un line array pt ca nu o voi face, sorry, dar nu-mi place sa vad pe altii ca-mi fura proiectele si fac bani grei pe ele. (nu e vorba de voi care va faceti cate o pereche de boxe pt sonorizari)

un astfel de sistem este in proiectare la noi si va fi in teste peste vreo 2 luni daca totul merge bine, la NEXevents

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Aug 08, 2008 8:18 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 05, 2006 9:39 pm
Mesaje: 3829
Localitate: Zalau/Cluj Napoca
Mircea, mi se pare perfect normal sa iti aperi "painea" . ;)

_________________
VAND CUTII DE 10", CUTII DE BASI CUBO12 SI ALTE ACCESORII ! viewtopic.php?f=19&t=19164
SONORIZARI SI FOTOGRAFIERE PENTRU DIFERITE EVENIMENTE DE MICA, MEDIE SI MARE AMPLOARE.
http://www.facebook.com/FecheteIonutPhotography
Mail: fecheteionut88@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Aug 10, 2008 7:39 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mai 20, 2008 8:53 pm
Mesaje: 236
Localitate: Unknown Land
Inteleg orikm ce teste si chestii implica am mai citit o groaza de chestii si am vb chiar cu Lange un distribuitor care produce line array cu difuzoare Faital pro...si mi-a zis ca sunt o droaie de chestii si daca treagi linia iesi mult mai scump decat ce-ti ofera piata...tree sa simulezi si sa stii cu draci o gramada de chestii de la difuzor de low pana la difurile de medii si driverele de nalte care trebuiesc puse in asa fel sa faca un wawe coret...
el mi-a oferit un line array cu 2 x12" faital 700w,4x5.5 faital 80 w si 3x1' faital 60w(drivere) care sunt puse intr-o goarna speciala facuta de ei care functioneaza ca un "motor"zic ei de nalte..plus rigging incinta baltic wood...la un pret 5700 daca o aduce in tara am discount de 50 % si ies cu 2350 euro modulu ceea daca as construi sa zicem asa ceva as iesi la 3000 3500 ca popa numai pe materiale si componente...la acelasi pret daca cumperi sa zicem o cantitate de 20 de module si 16 subwooferi de 2x18' primesti si amplifuri de mare putere cu dsp de la ei...
In privinta montarii si egalizari mi-a zis ca sut unice in ceea ce priveste ca dsp-ul nu este existent si orice client care nu are habar de line array poate sa le monteze si sa puna muzica pe ele..
In fine acuma ala era un modul mai tarisor dar sunt si seturi sa zicem de 4 module cu 2x8 si 2x1' avand o putere de 300 pe low si 120 pe mid high puse in program 600 si 140..la 4 module atingi 148 db si mi-a oferit la 12000 euro 2 sub cu 2 x 18' la 2500 w program 1250 rms ,si 8 moudule din acestea + amplificare cabling,rigging si frameuri etc...
si la 36000 euro 16 module de genu si 8 subwooferi + amplificare frame cabling...
ce intreb se merita ??? ce mai urma sa intreb daca aceste preturi sunt low end sau socotite cu export daca ar mai fii si 50 % reducere s-ar injumatati totul...www.langespeakers.com


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 52 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România