The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Apr 25, 2024 6:33 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 52 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Aug 13, 2008 8:10 am 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19820
Localitate: La sediu
hmmm, elvetia

tara NON UE = taxe vamale + TVA...

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Aug 13, 2008 2:55 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mai 20, 2008 8:53 pm
Mesaje: 236
Localitate: Unknown Land
Eu am vb cu patronu si un modul line array care contine 2x12,4x5.5 si 3 x 1 era 5700 euro si mi-l dadea la jumate de pret (ca orice boxa care o luam de la ei) ;) asa ca zic ca se merita ceva ce atinge vreo 153 de db per 1m (un singur modul) la 2350 euro jbl vertecu cu 2x 15 zicea cineva ca are un spl doar de 142 db pe 1/m dar e 10000 euro...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Aug 13, 2008 8:03 pm 
Nomad scrie:
ceva ce atinge vreo 153 de db per 1m (un singur modul)


cu asta ti-ai dat examenul final....


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Aug 13, 2008 11:31 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mai 20, 2008 8:53 pm
Mesaje: 236
Localitate: Unknown Land
Poate gresesc eu asa am citit pdf si datele asa aratau ... in fine mi se par boxe ff bune ei sustin (si nu cred ca ar minti) ca in Frankfurt la nu stiu ce deschidere unde a venit JBL,EV,EAW,etc si Lnageul care a castigat pe langa aceste firme ff multe premii incluzand si clienti asa mi-a zis patronul si chestia cu juma de pret e valabila nu cred ca m-ar minti si cred ca e constient ca e tara NON UE Elvetia dar eu tot dau juma de pret daca le iau aici...mi se oar niste echipamente destul de bune din cate am vazut urmeaza sa le aud >:)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Aug 14, 2008 7:57 am 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19820
Localitate: La sediu
pai taxele doar nu i le platesti lui , ci statului roman :lol:

specificatiile acelea mai mult ca sigur sunt pt o coloana intreaga, nu pt un element pt ca valorile sunt aberante :?

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Aug 14, 2008 1:47 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Aug 02, 2007 10:21 pm
Mesaje: 98
Localitate: Covasna
Nomad scrie:
Eu am vb cu patronu si un modul line array care contine 2x12,4x5.5 si 3 x 1 era 5700 euro si mi-l dadea la jumate de pret (ca orice boxa care o luam de la ei) ;) asa ca zic ca se merita ceva ce atinge vreo 153 de db per 1m (un singur modul) la 2350 euro jbl vertecu cu 2x 15 zicea cineva ca are un spl doar de 142 db pe 1/m dar e 10000 euro...


Daca wooferul are 9" si e si JBL, si cu spl asa mare, atunci am un feeling de deja vu.......

_________________
Execut pagini web la cele mai mici preturi. Detalii pe privat.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Aug 14, 2008 2:56 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Sep 27, 2006 9:54 am
Mesaje: 1318
:lol: :lol: :lol:
Aberatiile seamana leit :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Aug 14, 2008 7:45 pm 
Nomad , am citit ultimele tale posturi si m`am lamurit :)

iti repet a 3-a oara LASA-TE DE DOMENIUL AUDIO , CHIAR NU E DE TINE

gaseste`ti alta ocupatie , lasa GOOGLE si translatoru online sa faci pe desteptu aici ca ai vorbit cu patronu X de la firma Y si te`a vrajit ala cu nush ce ........ Poti sa te apuci de cautat jocuri antistres pe GOOGLE , ti`ar prinde bine , la fel de bine ai putea sa te uiti toata ziua de youtube sau de ce nu, sa citesti ziarele online , poti sa joci Cs , sa joci Quiz , solitaire , orice numa domeniu asta AUDIO lasal pt altii care mai si gandesc inainte sa scoata pe gura(/tasteze) ceva

Bafta , ARTISTULE :!: (te laudai ca stii sa imi canti, inca astept demonstratie) :lol: :lol:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Aug 14, 2008 8:18 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mai 20, 2008 8:53 pm
Mesaje: 236
Localitate: Unknown Land
Dr4goN Chitara si baterii(percutie) = i-ti place rock ??
Sincer nu stiu daca intreb multe...si nu-s artist stai calm dar esti cu rock progressive ? daca nu ma insel
Sincer nu am nimic cu tine daca tot postezi asa sincer vb singur aici ;) poti sa zici si de a zzz oara LASA-TE DE DOMENIUL AUDIO CA NU ESTE DE TINE!!! ca vb in dodi o data pe un post,indiferent de ce "prostie" scrie acolo trebuie sa dai un raspuns inteligent,aici poti da dovada ca stii materie si ca esti om cu capul pe umeri...
Ultim sfat chestia ca stiu niste instrumente si ca am facut teorie muzicala,pian ca erai curios ce instrumente nu ma face artist daca as fii fost odata nu ma interesau boxe ... (in realitate basu strica urechea muzicala chiar si acele frecvente inalte)
PS: vad ca esti din brasov ...pacat ca nu locuiesc acolo stiu ca este unul dintre cei mai buni oameni care acordeaza tot ce se invarte in domeniul acusticii ...de la "acordeon" :)) la boxe orice stiu ca e german ...a venit o data in Constanta si auzea de nu ziceai ca este om...


Ultima oară modificat de Albert Nechifor pe Joi Aug 14, 2008 8:34 pm, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Aug 14, 2008 8:22 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mai 20, 2008 8:53 pm
Mesaje: 236
Localitate: Unknown Land
nexus3 scrie:
pai taxele doar nu i le platesti lui , ci statului roman :lol:

specificatiile acelea mai mult ca sigur sunt pt o coloana intreaga, nu pt un element pt ca valorile sunt aberante :?

Eu vorbesc de elementul cu 2x12',4x4.4 si 3x1' asa am citit ca un singur modul scoate asa...in fine tot ce se poate chiar si cu taxa el mi-a zis ca poate rezolva peste asta mi-a mai zis ca-ti asigura reclame etc.. ca sa poti face sonorizari cu ele si sa le folosesti chiar si dincolo (depinde de sistem)...acuma nu stiu ce insinueaza acela dar stiu ca boxele sunt inginerite in elvetia din cate mi-a zis ele se fabrica in germania cu amplificatoarele hollersten si de acolo se transporta in alte tari..asa ca aia stiu ca e tara UE = nu-mi ia nimic in plus decat 50 % reducere pe ele :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Aug 14, 2008 8:38 pm 
nu prea inteleg ce vrei sa zici , nu prea stii sa te exprimi dar o sa iti raspund :

pot sa cant orice la chitara si baterie , nu numai un stil anume + fac asta din hobby nu la nivel mare sa scot bani din asa ceva , am cantat in mai multe trupe , a fost profitabil , dar m-am plictisit repede de "viata" aia si de stresul ala ( repetitii peste repetitii , studio, iar repetitii , etc.....)
.Nu imi place rock-ul de genu grohaieli , death metal ,goth si alte tampenii) http://www.youtube.com/watch?v=m_pM-WSH ... re=related ca asta :)) :lol: :lol:
, chiar nu inteleg nimic din genurile insirate mai sus , orice prost poate tine 2 note si sa dea in corzi sa iasa fum si la fel oricine poate sa grohaie cu microfonul jumate bagat in gura sa nu se inteleaga nimic , dar nu orice prost poate canta o mel facuta pentru pian pe o chitara


P.S Da Sunt ROACKER , si sunt mandru de asta . decat lautar , EMO, sau altceva mai bine asa 8)


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Aug 14, 2008 8:38 pm 
Nomad scrie:
dar stiu ca boxele sunt inginerite in elvetia


Daca-mi dai banii care-i dai pe sistemul ala, eu iti fac unul mai performant ca cel "inginerit" in elvetia. Fac pariu pe cat vrei. Ce zici ?, punem de-un business.

Dr4g0n scrie:
decat lautar , EMO, sau altceva mai bine asa 8)


mai bine un lautar cu dynacorduri decat un rahat de emo.


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Aug 14, 2008 9:48 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Joi Mar 27, 2008 7:49 pm
Mesaje: 1097
Localitate: Sogndal
Eu zic sa va intalniti amandoi la un vin fiert, cu ceva "folclor" norvegian (:lol:) in surdina, poate o dati la o pace cu "DOMENIUL AUDIO", doar nu sunteti nebuni.

P.S.: "Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results"

_________________
I am spirit, I am stone; and I am IMMORTAL!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Aug 15, 2008 12:59 am 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mai 20, 2008 8:53 pm
Mesaje: 236
Localitate: Unknown Land
oke si nu am nimica cu asta fiecare face ce vrea ... ca sa fim chit (in ceea ce priveste raportul intrebare-raspuns) eu dupa cum ti-am zis am facut pian am cantat la numeroase concerte si la unele locale :)) genul meu care l-am cantat Clasic (am invatat prima oara) am evoluat cu el si tot asa am introdus Jazz,Blues si in final Compozitii si ce reproducere vrei tu de pe orice melodie...PS: NU cant dupa ureche ca tiganii...este cu totul diferit sa gandesti intonatiile sau mai bine zis sa le auzi si sa le expui cu suflet ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Aug 15, 2008 11:53 am 
adircf scrie:
Nomad scrie:
dar stiu ca boxele sunt inginerite in elvetia


Daca-mi dai banii care-i dai pe sistemul ala, eu iti fac unul mai performant ca cel "inginerit" in elvetia. Fac pariu pe cat vrei. Ce zici ?, punem de-un business.


Sus
  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 52 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România