The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Mar Apr 16, 2024 9:38 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Apr 18, 2006 8:00 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Oct 28, 2005 5:43 pm
Mesaje: 708
Localitate: Oradea
Da....te inteleg...Si eu m-am impacat greu cu autocadul.. :? ...primii..pasi is grei..dupaia iti dai drumu.
Hai..spor la treaba! :cry:

_________________
www.mallpoint.ro


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Mai 09, 2006 2:35 pm 
Up! :mrgreen:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Mai 09, 2006 4:05 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Oct 28, 2005 5:43 pm
Mesaje: 708
Localitate: Oradea
Nexus...Iti trimit cartea "Primii pasi in autocad" ?? :lol:

_________________
www.mallpoint.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Cerere..proiect
MesajScris: Mar Mai 09, 2006 4:09 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Mar Feb 07, 2006 12:52 pm
Mesaje: 1484
Localitate: Timis Country
Nu cred ca este cazul....
Se poate uita in meniul help.....
Eventual ar putea folosi link-ul opentru ajutor:
http://www.ournet.md/~autocad/html/prezentarea.htm sau poate:
http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/autoindex?siteID=123112&id=2387188&linkID=2475727
sau poate cauta pe internet autocad bible 2006


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Ian 29, 2009 2:17 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Dec 21, 2005 10:26 pm
Mesaje: 461
Localitate: Brasov
Din moment ce unul din E12-uri a cam dat coltu', ma gandesc sa fac din celalalt difuzor un sub.Problema e ca nu va fi sub pat,ci in canapea, in spatiul destinat pernelor, plapumelo etc.din primele masurari, as avea un spatiu de 30 cm inaltime, 60 latime si 84 lungime.Aplatizez eu proiectul acela de BP-6 numai ca ma gandesc,oare n-ar fi mai eficient un BR in interiorul canapelei?
M-am gandit mai degraba la un BR cu difuzorul in sus, culcat(altfel nici n-as avea cum sa-l pun).Alta problema e ca nu am cine stie ce amplificare(80w/8ohm) in camera, nu vreau sa aduc o statie mai mare sa-mi huruie toata ziua ventilatorul in el, prefer sa raman la asta.Bandpassul am vazut ca are 100 L, un BR cam ar trebui sa aiba?


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România