The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 3:44 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Emisiune despre constructia incintelor diy avantaje...
MesajScris: Dum Iul 05, 2009 7:21 am 
Neconectat
User

Membru din: Dum Oct 01, 2006 5:17 pm
Mesaje: 40
Localitate: botosani
Salut dragi forumisti ma numesc Cristian am 23 ani sunt din botosani si lucrez de 2 ani la un post de televiziune local. De mult ma tot bate gandul sa intreb sa propun directorului si acctionarilor sa fac o emisiune despre contructia incintelor acustice finisaje performante teste extreme. Va cer pareri si sfaturi despre ideea mea. :roll:


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Iul 05, 2009 10:00 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Feb 03, 2007 8:24 pm
Mesaje: 890
Localitate: Bistrita
Ar fi o idee buna, dar pentru a realiza o emisiune deasta cred ca ar trebui sa vorbesti cu cei de la Poweraudio, nu cu cei care fac incinte DIY.

_________________
Imagine

www.md-events.tk

***Scarface***


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Iul 05, 2009 10:16 am 
Neconectat
User

Membru din: Dum Oct 01, 2006 5:17 pm
Mesaje: 40
Localitate: botosani
pai eu intreb dak ar fi o idee buna. O sa vb cu DNA dar intai sa vb cu cei de la conducerea postului ca eu asi vrea sa se difuzeze si in iasi dak se accepta o sa vb cu lumea care ma poate ajuta. :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Iul 06, 2009 7:54 am 
Neconectat
Admin
Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 30, 2005 12:35 pm
Mesaje: 1819
Localitate: Tr.Severin
Salut,

Nu vreau să fiu negativist, dar mă îndoiesc că subiectul DiY este de foarte mare interes pentru majoritatea oamenilor.

Oricum, eu îţi urez succes şi te susţinem în tot ce vrei să faci.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Iul 06, 2009 8:24 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Sep 10, 2006 5:21 pm
Mesaje: 111
Localitate: ZALAU
cred ca toata ziua m-as uita la emisiunea aia


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Iul 06, 2009 9:58 am 
Neconectat
User

Membru din: Joi Apr 23, 2009 8:38 pm
Mesaje: 107
Localitate: Brasov
+1, noi ne vom uita pentru ca ne intereseaza, dar nea` Ion zice ca "Uite-i ba si pe aia leaga 4 lemne impreuna"... asta ar fi problema, ar fi totusi ideal sa facem aceasta emisiune, mai ales ca am putea extinde lumea audio si deasemenea DIY! :twisted:

_________________
Life means music!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Iul 06, 2009 2:50 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Aug 28, 2006 2:18 pm
Mesaje: 288
Localitate: Sf.gheorghe/ Timisoara
Sunt prea putin cei care sunt interesati de asa ceva. Ar merge idea daca ar cuprinde si alte lucruri in afara de audio. Oricum se poate incerca dar necesita foarte mult timp, si mai ales bani. Ar trebui sa prezinti si idei interesante nu numai cum se prind 2 placi. De exemplu daca s-ar discuta despre masurari, sau la proiectarea diverselor tipuri de incinte. Atunci m-as uita dar daca as vedea doar 2 oameni facand o cutie cred ca as adormi in fata televizorului.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Emisiune despre constructia incintelor diy avantaje...
MesajScris: Lun Iul 06, 2009 2:54 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Mar Feb 07, 2006 12:52 pm
Mesaje: 1484
Localitate: Timis Country
Hehe.....
Eu zic ca orice ai face nu poti face concurenta animatoarelor cu fuste scurte, sau tot felul de acrobatii sau tampenii care fac cei de acolo si se folosesc de psihologia umana ca sa atraga, din care enumer:
-sexul;
-frica;
-lacomia pentru bani;


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Emisiune despre constructia incintelor diy avantaje...
MesajScris: Mie Aug 12, 2009 12:13 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Oct 21, 2006 6:26 pm
Mesaje: 1990
Localitate: Bucuresti, Drumul Taberei
Dr007 scrie:
Hehe.....
Eu zic ca orice ai face nu poti face concurenta animatoarelor cu fuste scurte, sau tot felul de acrobatii sau tampenii care fac cei de acolo si se folosesc de psihologia umana ca sa atraga, din care enumer:
-sexul;
-frica;
-lacomia pentru bani;


Excelent spus!

Ontopic, SUCCES, nu-i o idee rea...

_________________
Repar Amplificatoare Profesionale De Putere: viewforum.php?f=64 Vind surse SMPS pentru amplificatoare: viewtopic.php?f=19&t=16990


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Iun 26, 2010 8:24 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 28, 2010 8:08 pm
Mesaje: 285
Localitate: Galati
robytzah scrie:
+1, noi ne vom uita pentru ca ne intereseaza, dar nea` Ion zice ca "Uite-i ba si pe aia leaga 4 lemne impreuna"... asta ar fi problema, ar fi totusi ideal sa facem aceasta emisiune, mai ales ca am putea extinde lumea audio si deasemenea DIY! :twisted:


Vezi ca pe mine ma cheama Ionut .Si ION stie ce inseamna sa " legi " 4 lemne intre ele!!.E de munca ;)) .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Iun 26, 2010 9:44 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Iul 20, 2009 6:55 pm
Mesaje: 472
Localitate: Timisoara
Ideea lui Dr007 nu e rea deloc.
Prezinti incinta, cum se face si toate cele si cand vorbesti de ramforasri spui ca sunt utile mai ales la basi ca sa mai danseze animatoarele pe ele, si ai ocazia sa bagi si un material scurt cu niste animatoare pe boxe (pt a atrage lumea) :wink:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Iun 26, 2010 10:00 pm 
Si cam cate emisiuni crezi ca poti lega de tema asta...si cine se uita?Voi nu vedeti,in Romania,Elodia..aia e atractie :lol:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Iun 27, 2010 7:18 am 
tractor scrie:
Si cam cate emisiuni crezi ca poti lega de tema asta...si cine se uita?Voi nu vedeti,in Romania,Elodia..aia e atractie :lol:


NU....nu vad.......
Eu unul nici macar nu ma uit pe postul ala.Doar cand auzeam cuvantul cu "E" mi se facea scarba.Poate asta a ramas in mintea aia a voastra:ca toata Romania se uita la asemenea "distractii"....
E,afla de la mine ca suntem multi care nu ne uitam.

Daca esti curios unde e cuibul prostiei,du-te si da o tura cu metroul prin Bucuresti la prima ora a diminetii si ai sa ramai surprins cati dintre calatori citesc ziare de scandacare afiseaza titluri de rahat.Chiar am stat si m-am uitat foarte atent daca exista vreo editie a acelor ziare sa nu puna pe prima pagina vreun san sau vreo parte anatomica considerata indecenta.Rezultatul: NU EXISTA

Imi pare rau de offtopic dar asta e parerea mea in legatura cu locul de unde pleaca prostia.


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Iun 27, 2010 2:07 pm 
Conectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
Nu vreau să te demoralizez, dar o asemenea emisiune consider ca nu va avea succesul scontat.

Motivul este unul foarte simplu: Nu ai suficient public Target.

e ca si cum as incerca sa organizez un festival de muzica Psy in IASI :roll:

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Iun 27, 2010 2:29 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Oct 28, 2005 6:37 pm
Mesaje: 373
Localitate: Cluj
ai mai multe sanse sa faci o emsiune cu si despre chestiile SH, macar acolo exista pe langa public target, si sponsori target... :wink:
dupa aia e problema de difuzare...local, targetul e foarte mic, regional, poate mai ai o sansa, national, e greu sa faci concurenta emisiunilor cu si despre tocatul frunzelor la cateii vagabonzi cu covringi in coada...
poate ca fenomenul diy e destul de interesant, vezi emsiunea HOW IT`S MADE, al discovery-ului. aia prinde bine, insa e difuzate de un post, care certifica numai prin sigla ca ai la ce ta uita....
cea mai naspa treaba o sa o obtii dupa 6 luni de emisie cand o sa trebuiasca sa faci subiecte din ce nu ai facut pana in momentul ala, in caz ca intri odata pe saptamana pe teava...e cam greu...
ai putea sa o spargi in mai multe capitole in schimb :roll:
1. DIY - incinte acustice, proiecte, teste, metode de realizare, utilizare
2. Dotari din diverse locatii, aici poti include si o parte de interviuri cu ceva persoane mai tehnice, sunetici, ing. acustici, etc...
3. poti veni si cu partea de scenotehica si lumini, sa prezinti diverse kituri, aplicatii ale acestor, cu ele, in diferite situatii.
4. o rubrica de reparatii/interventii/tunning la diverse jucarii
5. poate chiar o emisiune concrus, pe masura ce cresti
uite, ca si chestie, as fi intresat sa vad o emsiune in care sa pui un interviu cu dan, cu pasiunea lui si afacerea lui, cu un diy-ist convins, gen nooby sau altii, un material facut cu leco, cu depanarea unui amp sau ceva genu, ba chiar si un interviu cu ing acustic de genu lui flaviu oros, sau ceva tehnicieni de la ceva linii mai grase din tara,
idei sunt cat china, dar stii si tu cum e cu emsiunile, fa un pilot, pt o luna de emisie, vezi cum reactioneaza patronii, incearca un 6 luni si vezi publicitatea cum merge....si de aici cred ca te descurci si solo...nu?
:roll: :wink:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România