www.forum.poweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Sâm Sep 23, 2017 7:48 am

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 15 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: O prarere va rog
MesajScris: Lun Mai 23, 2016 1:17 am 
Marantzul are 2x100w/8 ohmi fata de cei 2x25w/8 ohmi ai Nadului boxele avand 150w bucata e recomandat sa folosesti Marantzul pentru a avea putere si o calitate ok a sunetului . Si in domeniul HI-FI sau HI-END calitatea sunetului si puterea sant direct proportionale cu pretul .

Sus

Subiectul mesajului: Re: O prarere va rog
MesajScris: Lun Mai 23, 2016 1:24 am 
Nimic mai fals!!!!! Sunt amplificatoare de 5w care costa cat o masina! AUDIOFILII NU FOLOSESC AMPLIFICATOARE DE PUTERE MARE!!! Iar pretul nu are treaba cu puterea , ci cu calitatea. Ca si exemplu: http://www.studio-22.com/kraudio/va300-integrated.htm
-Acel model de Primare este mai bun pe medii si inalte ca acel model de Marantz de aceea si senzatia ca suna mai bine. Si oricum Primare A20 este cu mult peste modelul acela de Marantz. Per total Maranzt are un sunt mai inchis( Am si am avut modele top de gama deci stiu ce vorbesc)....Nu orice boxe se potrivesc cu Marantz ( si cu nici o alta marca) De aceea se cauta sa se pupe bine amplificatorul cu boxele.

Sus

MesajScris: Lun Mai 23, 2016 10:47 am 
Am precizat eu ceva de varfurile din acest domeniu , capetele de serie etc domnule Daraban Radu ?????? Era vorba despre MARANTZ , NAD si Primare A20 despre care colegul spunea ca suna mai bine dar e si mai scump . Nu are rost sa intram in domeniul Hi-End , Valves Amplifiers etc pentru ca e offtopic (nu are legatura cu subiectul) .

Sus

MesajScris: Lun Mai 23, 2016 1:51 pm 
Nu domnule stie tot....tu doar ai spus " Si in domeniul HI-FI sau HI-END calitatea sunetului si puterea sant direct proportionale cu pretul "

DECI NIMIC MAI FALS!!!! CALITATEA SUNETULUI NU ESTE DIRECT PROPORTIONALA CU PUTEREA IAR PUTEREA NU ESTE DIRECT PROPORTIONALA CU PRETUL.ASA CA............

Clar ca nu putem intra in domeniu Hi-End pentru ca esti la ani lumina in urma ......

Sus

MesajScris: Lun Mai 23, 2016 2:25 pm 
dumneata vrei sa insinuezi ca un amplificator hi-end (vorbim doar de aceasta speta) de aceiasi calitate a sunetului cu o putere de 2x Y wati va fi mai scump ca unul de 2x2,3,4....nY wati adica invers proportional cu pretul ???? aberatii !!! referitor la ''Clar ca nu putem intra in domeniu Hi-End pentru ca esti la ani lumina in urma ......'' putem face publice discutiile private despre CRESTUL CA 9 de ''2x1800w/8 ohmi'' sa inteleaga lumea de unde i-ti provine inversunarea in a comenta offtopic

Fişiere ataşate:
daraban.PNG
daraban.PNG [ 29.51 KiB | Vizualizat de 3762 ori ]
Sus

MesajScris: Lun Mai 23, 2016 3:22 pm 
Papagalule .......eu am High end -HI-FI.............nu Crest ....sau alte Crownuri.......doar cablurile costa cat toate gunoaiele tale. Iar in legatura cu acel Crest ca9 ti-am zis de unde am luat specificatiile : de aici : https://proaudio.com/catalog/crest-ca-9 ... 4-ohms.asp

Daca pè acel site sunt gresite specificatiile mie imi este eglal.....asa le-am zis si eu. Dar papagalul din tine nu intelege aceste lucruri.

-Papagali ca tine sunt pe toate gardurile. Tu pe langa ca esti prost mai si semnalizezi. Iar tu mai ipocritule.....pune aici ce ai SPUS DE MIRCEA BARTIC.....Eu in locul lui Mircea te expulzam in secunda 2. Multii il vorbiti pe la spate, iar aici pe forum ca sa dati bine il lingeti in cur. Vai mama ta de distrus. Cu mine nu iti tine nici vraja si nici tupeul , eu stiu din ce aluat esti tu facut si ca tine manc o duzina la micul dejun.

Ps: Aici voi incheia pentru ca nu ma pot cobor la nivelul tau de papagal!!!

Sus

MesajScris: Lun Mai 23, 2016 3:42 pm 
asta este partea discutiei despre domnul MIRCEA BARTIC . Posed toata discutia salvata si se poate verifica si in mesageria mea interna ca nu am ce sa ascund inclusiv amenintarile cu iz penal !!! se pare ca avertismentul care l-ai primit acum cateva luni in legatura cu limbajul folosit nu te-a adus cu picioarele pe pamant . deci unde si cu ce pe la spate il vorbesc si in fata si il ling sau io mai stiu ce aberatii ai mai scis acolo . te rog sa faci public un pasaj de genul acesta !!! referitor la care dintre noi e habarnist si cu ce ti-am raspuns si in mesajul publicat mai sus .

Fişiere ataşate:
mesaje 2.PNG
mesaje 2.PNG [ 78.97 KiB | Vizualizat de 3750 ori ]
Sus

MesajScris: Lun Mai 23, 2016 6:47 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator

Daraban Radu a jignit și în trecut membrii forumului , inclusiv pe mine .
Unul dintre posturile ( cenzurat ) în care se face de basme este la secțiunea coșul de gunoi .
Să așteptăm să se liniștească ...

Dum spiro , spero !

http://www.hiendaudio.ro/forum

Imagine

Sus

MesajScris: Mar Mai 24, 2016 1:46 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator

Este prima banare pe care o dau pe forum.

Userul Daraban Radu, are "pauza" o zi sa se linisteasca si sa isi revizuiasca comportamentul.

Apelativul "papagal" si-l va permite oriunde doreste dar nu pe forum cu unul dintre colegi, indiferent cine este.

Mesageria privata NU ma priveste.

Recidiva ii va aduce 7 zile de pauza si daca va continua, pedeapsa maxima fara drept de apel.

Sfatul meu e sa nu creada ca fac misto, si ar fi frumos dupa expirarea pedepsei sa isi ceara scuze, public AICI pe acest topic...

Voi lasa topicul deblocat, tocmai in acest scop.

Sus

MesajScris: Mar Mai 24, 2016 5:54 pm 
Neconectat
User

o merita pe deplin , daraban

Sus

MesajScris: Joi Mai 26, 2016 8:14 pm 
-Nu inteleg dece tu Sandor te bagi in seama daca nu sti despre ce e vorba!

-Da si Scuze imi cer doar lui Victor. In rest .........

-Numai bine!

Sus

MesajScris: Vin Mai 27, 2016 8:24 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator

Și eu am un temperament mai vulcanic , la " cald " sunt supărăcios , dar după aia îmi trece .
Asta e treaba , după ce treci de o anumită vîrstă , nimic nu îți mai poate modela caracterul ... indiferent de consecințe .
Cumva îl înțeleg pe Radu ...

Dum spiro , spero !

http://www.hiendaudio.ro/forum

Imagine

Sus

MesajScris: Vin Mai 27, 2016 8:42 pm 
Victor eu nu sunt suparacios , sunt vulcanic si traiesc dupa niste principii. Nu imi plac oamenii care au caracter infect, perversi, banditi, mincinosi , manipulatori ...etc, cred ca ai inteles idea. Sincer tie chiar imi cer scuze si imi cer scuze din suflet!

In rest cu riscul de a lua ban.....nu pot si nici nu vreau sa imi cer scuze.

Sus

MesajScris: Vin Mai 27, 2016 11:37 pm 
exact la asta ma gandeam si eu . cum se numesc cei care fac anumite afirmatii si chiar incearca sa sugereze unei persoane cu putere de decizie pe acest forum ca '' Eu in secunda 2 il zburam afara de pe forum ..(oare aveam eu vreun avertisment pentru ceva sau am gresit cu ceva ?) '' ca x....a spus ceva rau despre y si cere sa se posteze cele scrise in care dupa postare nu reiese absolut nimic jicnitor sau pe la spate sau eu mai stiu ce lucruri grave ? i-ti spun eu , o anumita categorie pe care dumneata domnule Radu Daraban nu o suporti si anume ''Mincinosii si Manipulatorii'' si nici dupa ce faci afirmatii eronate pe care nici nu esti capabil sa le discerni ca nu au cum sa fie reale (cum poti sa spui ca ai cunostinte in domeniu cand habar nu ai ce putere are Crest Ca 9/8 ohmi ''o serie arhicunoscuta de amplificatoare de calitate'' cautand si copiind linkuri gresite de pe net) in loc sa i-ti ceri scuze incepi cu jargonismele si amenintarile cu caracter penal . cum se numesc acest fel de oameni ? i-ti raspund tot eu ca fac parte tot din categoriile mentionate de dumneata mai sus si anume "Caractere Infecte'' si mai putem continua cu cele enumerate mai sus !!! inca astept sa postezi cum mi-ai cerut dumneata mie sa postezi pasaje sau fraze in care eu ''ling pe fata o anumita persoana si pe la spate o vorbesc de rau'' . aici inca odata cred ca ti-ai gresit omul !!!

P.S Cum poti domnule Radu sa afirmi ca nu esti suparacios cand dupa cateva zile de la inchiderea unui topic in care eu afirmam ca amplificatorul CREST CA 9 are 2x500w/8ohmi (avand asa ceva nu vorbind de pe google) dumneata trimiti mesaje private si ma faci neispravit si s-o las ''in fasole'' pentru ce am scris si cunostintele mele despre acel amplificator ca, defapt acel crest are puterea de 2x1800w/8 ohmi dupa vastele dumitale cunostinte in domeniu lucruri care le-am facut publice

Sus

MesajScris: Sâm Mai 28, 2016 12:07 am 
-Tu ai o problema ....si aceea problema nu ti-o poate trata nimeni.......ROG UN MODERATOR SA INCHIDA ACEST SUBIECT.

-Nu ma pot intelege pe mine de am ajuns sa vorbesc cu toti neica nimeni recte tu. Pentru mine si pentru altii ( care nu au curaj sa zica ceva de frica unui ban......) nu reprezinti nimic doar o fata palida a unui om frustrat.

-Deci nu are rost sa mai continui mascarada asta , ma uit cine vorbeste si........
-Eu am mai zis ...fi barbat si spunei lui Mircea adevarul...ce ai spus despre el si ce crezi despre el.....nu arata doar ce vrei tu aici pe forum.

-Tu din cauza problemei avute nici acuma nu discerni ca eu am luat specificatiile de aici: https://proaudio.com/catalog/crest-ca-9 ... 4-ohms.asp

-Deci....nu imi vorbi mie de discernamant.

-Eu nu am spus ca am vaste cunostinte , chiar nu am ......ce am eu sunt doar aparatele hi.fi high end la care tu visezi.
-Eu in acest domeniu sunt incepator si tot ceea ce fac o fac din Hobby.
-Plus ca daca am cateva amplificatoare de marca pe care le inchiriez nu inseamna ca si am cunostintele necesare. Nu am afirmat acest lucru in nici o postare.....

-AICI MA OPRESC CA E MAI BINE ......

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 15 mesaje ] 

Ora este UTC + 2