The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 1:37 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cum merge treaba în sonorizările din România
MesajScris: Mie Ian 26, 2011 9:55 pm 
Neconectat
Admin
Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 30, 2005 12:35 pm
Mesaje: 1819
Localitate: Tr.Severin
http://www.romanialibera.ro/exclusiv-rl ... 14379.html

Anul 2007 începea excelent pentru Omnitech Advertising, care încheia cu Casa de Cultură a Municipiului Sibiu trei contracte extrem de importante ca valoare.
Primul a fost semnat în februarie, firma fiind aleasă prin procedura „cerere de ofertă" şi prevedea că firma urma să furnizeze Casei de Cultură instrumente muzicale.

Celelalte două contracte s-au parafat pe 21 martie 2007 şi aveau ca obiect furnizarea de către aceeaşi firmă furnizarea de echipamente de sonorizare, video, accesorii, sisteme de iluminat, precum şi servicii de deservire tehnică cu personal a acestor echipamente pe perioada 23 martie - 31 decembrie 2007.

Valoarea însumată a celor trei contracte ajunge la aproape 520.000 de euro.
În Omnitech Advertising acţionari sunt Irina Fleischer cu 50% şi un anume Constantin Ionescu din Vîlcea cu 50%, care, potrivit surselor RL nu este decât un „pion". Administrator însă este soţia lui Artur Fleischer, Irina. Potrivit datelor de la Registrul Comerţului, Omnitech Advertising a încheiat anul cu un profit de 26 miliarde de lei vechi, adică aproape 750.000 de euro. Dacă în 2008 profitul firmei a fost zero, în 2009 cota declarată a fost aproape 140.000 lei. Aşadar, la prima vedere, Omnitech Advertising este o firmă fără probleme financiare.


Domnilor, așa se fac afacerile în România.
RCF vs. Paudio ? QSC vs. Crown ? Van Dame vs. Chuck Norris ?
Nope.
Crede cineva că sculele audio se vând după parametri ?
Nope.

Data viitoare, atunci când veți fi fanii până la moarte ai vreunei mărci, când vă veți certa de nebuni, când veți arunca la gunoi prietenii pentru că susțineți prestigiul sculelor altora, țineți minte că niște tipi fac bani. Neștiuți de nimeni, în timp ce voi (noi) ne batem pentru bunul mers al afacerile lor.
Partea tristă este că aceștia nici măcar nu au cunoștiință de existența fanilor lor, ori consideră că li se cuvine.

_________________
Pot fi contactat telefonic in cazul ca nu raspund la mesaje: 0742/070.470.


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Cum merge treaba în sonorizările din România
MesajScris: Mie Ian 26, 2011 10:19 pm 
hai sa fim serioasi, 520.000 de E aparatura si lumini? Rahat in ploaie, poate vrei sa spui ca primarul localitatii respective avea nevoie de o casa de vacantza prin nu stiu ce statiune. Treaba merge cam asa: ai cunostinte sus puse faci afaceri ascunse pe banii statului. E un intreg lant, iar din suma totala a investitiei 90% se fura in ordinea asta: BUCURESTI-JUDET-INSTITUTIE-FIRMA, bine-ntzeles ordinea asta e respectata si in ceea ce priveste valoarea partii cuvenite.
Deci, nu asa se fac afacerile!


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum merge treaba în sonorizările din România
MesajScris: Vin Ian 28, 2011 1:57 am 
Neconectat
Moderator
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iul 06, 2006 7:41 pm
Mesaje: 1385
Localitate: Iasi
si la Casa de Cultura din Iasi se fac lucruri din acestea, nu cu domeniul audio, ci domeniul fotografic..... pacat ca li se permite in continuare ! :cry:

_________________
===The sound must represent you===
Imagine

***Stefanev***


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum merge treaba în sonorizările din România
MesajScris: Vin Mai 06, 2011 10:04 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 31, 2007 12:47 pm
Mesaje: 204
Localitate: Simeria, Jud. Hunedoara
[quote="Ovidiu Gherasim"]hai sa fim serioasi, 520.000 de E aparatura si lumini?


Suma e pe bune, sistemul de sunet fiind Adamson, amplificatoare Lab Gruppen fara numar, moving head-uri JB Lighting de 1200W, vreo 3 mixere digitale. Problema este: unde se afla acum echipamentul? A cam disparut, odata cu firma Omnitech.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum merge treaba în sonorizările din România
MesajScris: Vin Mai 06, 2011 10:12 am 
Ovidiu Tibea scrie:
Ovidiu Gherasim scrie:
hai sa fim serioasi, 520.000 de E aparatura si lumini?


Suma e pe bune, sistemul de sunet fiind Adamson, amplificatoare Lab Gruppen fara numar, moving head-uri JB Lighting de 1200W, vreo 3 mixere digitale. Problema este: unde se afla acum echipamentul? A cam disparut, odata cu firma Omnitech.


pai probabil firma respectiva era a cuiva de la judet, a falimentat-o, iar aparatura din discutie, care cel mai probabil nici macar nu era cumparata, probabil doar imprumutata, a returnat-o, iar banii au ajuns in buzunarele umflatilor din guvern, judet si primari. Uf, afacerile astea cu statul profitabile mai sunt :)


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum merge treaba în sonorizările din România
MesajScris: Vin Mai 06, 2011 3:49 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 31, 2007 12:47 pm
Mesaje: 204
Localitate: Simeria, Jud. Hunedoara
Noi suntem prea mici ca sa intelegem cum sta treaba defapt.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum merge treaba în sonorizările din România
MesajScris: Vin Mai 06, 2011 4:35 pm 
Ovidiu Tibea scrie:
Noi suntem prea mici ca sa intelegem cum sta treaba defapt.


eu unul lucrez in sistemul asta imputit, in care orice analfabet devine primar si se inbogateste peste noapte de pe urma firmei de transporturi pe care o detine, care e de fapt falimentara dintotdeauna :). Durerea cea mai mare e ca nu se fura doar 10-20% din investitii ci 80-90% (la un proiect de 600.000 de E se fura vreu 550.000, restul ajung unde trebuie. Asa se fac afacerile in Ro


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum merge treaba în sonorizările din România
MesajScris: Vin Aug 19, 2011 1:36 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Apr 06, 2009 9:32 am
Mesaje: 74
Localitate: Brasov
sistemul a fost vandut pe bucati. stiu oameni care au luat ce au putut si ce au apucat de la ei.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum merge treaba în sonorizările din România
MesajScris: Joi Noi 24, 2011 9:35 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Oct 02, 2011 5:36 pm
Mesaje: 5
sistemul e complet si e tot in sibiu


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum merge treaba în sonorizările din România
MesajScris: Sâm Noi 26, 2011 4:48 pm 
Neconectat
Admin
Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 30, 2005 12:35 pm
Mesaje: 1819
Localitate: Tr.Severin
razvan butuc scrie:
sistemul e complet si e tot in sibiu



Dacă știi ceva nou, contribuie cu ceva informații ...

_________________
Pot fi contactat telefonic in cazul ca nu raspund la mesaje: 0742/070.470.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum merge treaba în sonorizările din România
MesajScris: Dum Apr 15, 2012 7:31 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Iul 18, 2008 7:48 am
Mesaje: 1989
Localitate: Odorheiu(Hr)
Hop...si eu! :))

Am investit cam. 600milioane (lei vechi) Boxe-AMP.-Mixere-Procesoare-Eq-Cabluri-Rackuri ,fabricarea boxelor etc...
Am mai cumaparat 3 locuri (asemanator cu un garaj - atelier) pt. depozitare :) 3 x 245milioane (+ cost . pt. reinoire).

Sistemul am vandut ,vara trecuta la un pret aprox. de 65% . (am lasat cu meseria dupa cum stiti). Am primit niste oferte "bune" sa merg cu un sistem aprox . 6000wati + lumini la un pret de 150Euro ..2 zi(evenimentul) + sa intra cumva in pret si transportul(trebe 2 dubite) :lol: /// 150ron / eveniment mai mic (sistem de 2000wati + si lumini)Na, asa merg sonorizarile in RO..la noi! SA mai cumpar cva difuzoare? :lol: Niste Crown-uri ? 8)

_________________
Imagine


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România