The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 5:44 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 38 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Poze Prolight & Sound 2014 - Frankfurt, Germany
MesajScris: Sâm Mar 22, 2014 11:35 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Sep 18, 2006 7:34 pm
Mesaje: 277
Localitate: Suceava
Stie cineva ce basi sunt in poza de mai jos ?
Nu par a fi 902 si 905-AS.

Imagine

_________________
Unde muzica nu e, nimic nu e ...


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Poze Prolight & Sound 2014 - Frankfurt, Germany
MesajScris: Mar Mar 25, 2014 5:25 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 3:36 pm
Mesaje: 2679
Localitate: Bucuresti Romania
Va ofer o veste mai putin placuta : celebra firma italiana GeneralMusic avand in portofoliu binecunoscutele marci audio GEM si LEM AUDIO ( sintetizatoare si sisteme muzicale , mixere , amplificatoare , boxe pasive si active , procesoare de sunet etc ) a dat faliment la inceputul lui 2013 .
Dupa 40 de ani de succes ...
Am apreciat produsele aceste firme foarte mult , nu am cuvinte sa descriu dezastrul ...
O consider , in clasamentul personal , cea mai buna firma europeana de Audio PRO de inalta calitate .
E absolut incredibil unde poate duce " succesul " produselor chinezesti si consumerismul , ca si conceptul economic de genul " aparate de unica folosinta " .
Priviti cu atentie pana la capat : https://www.youtube.com/watch?v=SEkJ6FSMoz8&app=desktop , veti vedea o fabrica abandonata , plina cu tot felul de ramasite , componente , mobilier , aparatura ... istorie .
Criza e in plina dezvoltare , din pacate .
Oare ce firma urmeaza ?
Oare ce ar trebui sa invatam din aceasta tragedie ?

_________________
Excelența face diferența

High
Performance Un produs unicat de o calitate deosebita si construit din pasiune
Audio


Leonardo Fibonacci : F(n) = F(n–1) + F(n–2)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Poze Prolight & Sound 2014 - Frankfurt, Germany
MesajScris: Mar Mar 25, 2014 2:01 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Oct 21, 2006 6:26 pm
Mesaje: 1990
Localitate: Bucuresti, Drumul Taberei
Din punctul meu de vedere, asta este rezultatul PROSTIEI UMANE, de a cumpara produse ieftine clone sau contrafacute, sau mai pe scurt CHINEZISME.

Ideea de a face economie acum, te va duce mai tirziu la cheltuieli mult mai mari, cu chinezismele & stuff.

Singurii pentru care as intelege astfel de achizitii, ar fi oamenii care sint la inceput de drum in domeniu, fac si ei un bairam, un majorat sau o nunta, si atit le trebuie sau nu au INCA bani de ceva serios, desi sigur si-ar dori, MORE.

Sa posteze aici userii carora le-am recomandat pe forum(uri), decit sa dea 1000 lei pe un t-amp de 2x1200W chinezesti, mai bine sa ia un Crown seria macrotech, powertech, powerbase second hand, de doar 2x600W, chiar daca e mai scump si are putere mai mica, va suna mai bine!

Tocmai de asta NU mai fac nici o recomandare nimanui, fiecare sa aleaga ce doreste, pentru ca e bine sa dai cu capul de tavan din cind in cind ca sa te uiti in jos...

Usor usor, asa se va intimpla cu toate firmele mari, vor fi ingitite de chestiile de gen, pentru ca omul a devenit DOBITOC de crede in zeci de mii de wati in carcase 1U, in miile si zecile de mii de wati behringer, vezi Inuke12000, chinezismele ieftine asemeni.

Din pacate firmele mari nu-si pot bate joc de reputatia lor, cum au inceput sa faca crown si multe altele, deh concernul de c@cat Harman Carton, care nu este interesat decit de CISTIGURI, cit mai mari, in detrimentul la orice altceva.

Drept marturie stra filmuletul pus de Victor mai sus, pe care vi-l recomand sa-l vedeti in intregime, decit sa ascultati ultimele aparitii in domeniul MANELE (unii, fara sa jignesc), cum oamenii de acolo au spus fuck taxe, bagam pwoola in tot, luati voi, si au lasat de izbeliste, tone de bani in componente, subansamble si restul de se mai vad pe acolo...

Firmele mari s-au bazat pe calitate si realism, si poate de aceea au si avut preturile pe masura (ma refer la cele care nu mai sint, de aia vorbesc la trecut), asa procedez si eu cu ceea ce produc, calitate si pret pe masura, desi raportat la calitatea si cantitatea pieselor folosite, preturile sint MICI.

Imi place cind mai primesc PM-uri pe diverse forumuri, si chiar si aici, mesaje de gen:

"Leco cum poti tu sa ceri doar pe un modul de-al tau 600 lei, cind un amp complet T-Amp T2400 costa 1000 lei, impecabil?

Ii raspund simplu, colega, be my guest si cumpara acel T-Amp, tot la mine ai sa vii sa cumperi finali sau sa ti-l repar, si atunci te va costa 100 euro per modul de schimbat finalii+ce mai crapa pe acolo".

Asta nu inseamna ca amplificatoarele Leco sint indestructibile, orice se poate arde pina la urma, doar ca din 2010, de cind am scos la vinzare modulele Leco, nu am auzit pe nicaieri sa fie vreunul picat, excluzind cel al lui MitiDj, care a facut fel si fel de experimente, pina a reusit sa il arda.

Culmea a fost ca odata chiar cind aveam prima versiune de module la vinzare, cineva vroia sa-i fac un amp complet Leco, si nu fusese de acord in 1400 lei cu versiunea cu traf.

Si-a luat T-amp si la 2 luni de zile, m-a cautat ca un canal ii sta in protectie, cel din dreapta,si daca il pot ajuta, ca are eveniment in citeva zile si nu are amplif.

Evident ca "distractia" l-a costat 100 euro, ca sa ii repar canalul, deci dintr-o data pretul acelui amp, a depasit pretul amplificatorului meu, si inca are inauntru un canal cu tranzistorii clone china, care poate pica oricind...

La preluarea amplificatorului, i-am oferit o auditie cu amplificatorul reparat, sa il asculte, si nu a simtit diferente intre cel original si cel reparat.

M-a intrebat de ce NU SUNA MAI BINE pe canalul reparat, ca deh i-am pus finali originali?

I-am explicat ca atit poate schema...

Apoi l-am invitat sa asculte ampliful Leco care il aveam atunci in dotare viewtopic.php?f=64&t=12383 care desi avea putere mai mica per canal, in opinia lui, parca "suna mai tare la nivel de clipping", si evident mult "mai deschis".

Daca acel user, citeste acest mesaj, il invit sa posteze.

_________________
Repar Amplificatoare Profesionale De Putere: viewforum.php?f=64 Vind surse SMPS pentru amplificatoare: viewtopic.php?f=19&t=16990


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Poze Prolight & Sound 2014 - Frankfurt, Germany
MesajScris: Mar Mar 25, 2014 2:25 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
Imaginea asta ma deprima. Poza reprezinta tot ceea ce este in neregula cu industria PRO-audio...

Cine a vazut standurile Turbosound in ultimii ani sa faca o comparatie cu porcaria din aceasta poza. Acum cativa ani nu m-as fi gandit niciodata ca vor avea stand comun cu Behringer.

Turbosound pentru mine nu mai exista. Angajatii vechi au fost concediati, firma a fost mutata , produsele au devenit ultra low cost, manufacturate in China. E o catastrofa pentru brandul acesta care a fost atatia ani sinonim cu produse audio de TOP.


Fişiere ataşate:
IMG_6849.jpg
IMG_6849.jpg [ 235.37 KiB | Vizualizat de 8701 ori ]

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Poze Prolight & Sound 2014 - Frankfurt, Germany
MesajScris: Mie Mar 26, 2014 9:31 am 
Neconectat
User

Membru din: Mie Iul 14, 2010 9:25 am
Mesaje: 130
Localitate: bihor
poate ca in timp si firmele mari isi v-or,, actualiza ,,preturile pt a fi competitive,si in alte domenii firme de renume, pt a rezista au facut unele compromisuri,la calitate, reorganizare interna, etc, chiar daca si-au pastrat si o serie de produse de calitate superioara,si restul au fost mai slabe,avand in vedere multitudinea de oferte in domeniul audio , ca si in oricare altul, clientul trebuie motivat si cu pretul,pt ca nu toti stau sa studieze in amanunt caracteristicile unui produs,sau nu le inteleg , si atunci ceea ce conteaza e renumele produsului si pretul,si bineneteles marketingul,
lipsa banilor se simte peste tot in lume,si incepand de la clientul final care nu vrea sa-ti plateasca o suma ceruta pt serviciile tale, la randul tau nu esti motivat sa cumperi super scule, pt ca daca o faci falimentezi,si atunci faci ce poti asta e,puterea de cumparare este f mica,de aia nu se vinde cum ar trebui,iar inca o chestie ,firmele renumite au si preturi in multe cazuri nejustificat de mari astfel incat nu doresti sa platesti doar pt loggoul firmei diferenta ,oricum
de obicei concurenta duce la scaderea pretului ,deci ar tebuii sa fie ok


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Poze Prolight & Sound 2014 - Frankfurt, Germany
MesajScris: Mie Mar 26, 2014 9:52 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 3:36 pm
Mesaje: 2679
Localitate: Bucuresti Romania
Competitia reala nu duce la scaderea pretului , ci la cresterea calitatii .
Tot ceea ce ai scris mai sus este complet fals , esti victima curentului numit " consumerism " adica te plangi ca nu ai fost in concediu la munte anul trecut , nu manaci suficiente fructe sau orice alte produse naturale dar ai ultimul IPHONE si bei cafea cu Coca Cola la MALL -ul din centru :) .
Evident , nu tu personal , este un exemplu ipotetic oarecare ... foarte cunoscut voua .
In fine , o sa se aleaga praful de orice firma care este condusa de contabili si nu de ingineri , dar asta e alta treaba .
Pe contabili ii doare-n plua de orice altceva decat de profit maxim , ca de-acolo isi trag si ei stimulentele , bonificatiile , salariile de excelenta si beneficiile , comisioanele peste salariile oricum exagerat de nesimtite in comparatie cu cei care chiar produc " plusvaloare " adica chiar muncesc .
Traditie , calitate , locuri de munca ?
Pentru ei sunt cuvinte goale .
Oricum majoritatea nu pricep la ce ma refer...
Va meritati soarta .
Cred că în mult prea multe cazuri este vorba de o incapacitate fundamentală în a pune lucrurile cap la cap, incapacitate care a fost atent cultivată în Romania sau aiurea de vreo 40 de ani.
Şi se cultivă în continuare, o mărturie în acest sens fiind şi rezultatele zdrobitoare obţinute de elevii , studenţii români sau clasa politica în ultimii 25 de ani.
Asta apropo de ce nu pot înţelege unii şi alţii care e legătura între diverse fenomene aparent disparate.

_________________
Excelența face diferența

High
Performance Un produs unicat de o calitate deosebita si construit din pasiune
Audio


Leonardo Fibonacci : F(n) = F(n–1) + F(n–2)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Poze Prolight & Sound 2014 - Frankfurt, Germany
MesajScris: Mie Mar 26, 2014 10:28 am 
Neconectat
User

Membru din: Mie Iul 14, 2010 9:25 am
Mesaje: 130
Localitate: bihor
ce are competitia cu concurenta?eu am spus concurenta, adica cerere si oferta pe o anumita piata,competitia e altceva, care intradevar duce la progrese,dar pe o piata concurenta(mai multi vanzatori, mai putini cumparatori=scaderea pretului)ce e complicat?, consumerismul cum spui exista si v-a exista inca,fiecare cu clientii lui, roolsroyce are aceeasi clienti chiar daca ford-ul a mers pe varianta consumerismului, acest clienti nu se amesteca intre ei,dar in domeniul sonorizarilor piata este putin diferita, pt ca nu sant atatia clienti cu bani pt aceste produse, doar firmele de gen, mult mai putine decat potentialii clienti ai lui roolsroyce de ex,iar apropo de contabili, nu trebuie sa fii contabil sa-ti dai seama daca castigi s-au pierzi la o sonorizare sa zicem;
1daca ai 30 de evenimente sa zicemcu un pret mediu la 250-300e/eveniment(in sala ma refer)ce scule iti cumperi ,in ce buget ,in cat timp amortizezi, cand castigi si tu?
2 daca ai 30 de evenimente in aer liber, zile de comune ,etc sa zicem la 600-700e /eveniment ce scule iti cumperi?.......
daca piata pe care lucrezi este saraca ,nu poti castiga bani multi, indiferent de nivelul la care esti, si spun asta pt ca pt mine a fost o pasiune, la inceput faceam si pe gratis doar de dragul sculelor, si mi-am cumparat si scule scumpe care nu si-au justificat investitia unele, altele da , pt ca produceam la fel si cu ceva ieftin,ieftin nu ma refer la . sau asa ceva, ma refer la db,yamaha, behringer, nu mi-e rusine sa spun sau echipamente second mai de firma,si pot spune ca daca lucrez cu ele castig daca nu nu pierd nimic, n-am lizinguri credite pt scule etc...,acum intrbarea este ca daca iti iei sa zicem o linie completa martin in cat timp ajungi sa castigi efectiv, cand pe piata te concureaza cineva cu db,sau rcf de ex?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Poze Prolight & Sound 2014 - Frankfurt, Germany
MesajScris: Mie Mar 26, 2014 11:02 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 3:36 pm
Mesaje: 2679
Localitate: Bucuresti Romania
Parerea mea legata de eficientizarea costurilor exploatarii unui sistem de sonorizare oarecare nu conteaza , fiecare va proceda cum il taie capul :) si va astept pe toti sa va vindeti gunoaiele la sectiunea de profil a forumului .
Calitatea inainte de orice !
Asta ar trebui sa va fie clar .
M-am saturat sa aud plangaciosi ca nu au bani decat pentru echipamente Blueterci sau altele care put la fel ...
Scuze pentru offtopic , topicul asta trateaza alt subiect , noutatile in industria Pro , nu falimentul traforatorilor de cotete din Cocarlati City si pseudoclonele DIY avand ca sursa de inspiratie poze colorate din reclame cu echipamente PRO .

_________________
Excelența face diferența

High
Performance Un produs unicat de o calitate deosebita si construit din pasiune
Audio


Leonardo Fibonacci : F(n) = F(n–1) + F(n–2)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Poze Prolight & Sound 2014 - Frankfurt, Germany
MesajScris: Mie Mar 26, 2014 11:08 am 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
sa nu uitam ca discutam despre scule utilizate in domeniul PRO

Sa nu facem confuzie intre PRO si Hobby.

Cerintele pentru echipamentele care functioneaza in aceasta zona sunt foarte stricte cand vine vorba de siguranta in exploatare, fiabilitate si performanta.

Din pacate eu sunt in situatia producatorului care trebuie sa stabileasca un pret de lista pentru un produs in conditiile in care trebuie sa incluzi toate costurile adiacente (componente, manopera, intretinere facilitate productie, taxe, depozitare, transport, Marketing , comisioane retea de distributie)

Oricat mi-as dori, preturile nu pot scadea pentru ca aceste costuri nu variaza.

Mie mi-a luat ceva timp insa am inteles mecanismul prin care aproape toata piata audio profesionala s-a dus la dracu in ultimii 7-8 ani.

contabilii sunt de vina (in varianta prescurtata)

Poate mai tarziu o sa detaliez mecanismul prin care firme ca si Dynacord ajung sa vanda mizerii chinezesti.

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Poze Prolight & Sound 2014 - Frankfurt, Germany
MesajScris: Mie Mar 26, 2014 4:18 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mie Iul 14, 2010 9:25 am
Mesaje: 130
Localitate: bihor
degeaba esti bun daca mori si nu supravietuiesti in aceasta lume.,ce castigi?exista un compromis, toata lumea asta e un compromis,contabilii sant presati de investitori,etc, si nu sant adept al sculelor low cost, dar privind ca o afacere sant una dintre optiuni, care o iei in considerare cel putin acolo unde se poate,si daca dyna vinde produse chinezesti (nu sant fan dyna),cine e mai castigat lem ca a pierit de ex sau dyna?etc....pana la o adica aceeasi piesa ,element ,subansamblu , are pe langa pretul real de productie , adaosuri in functie de piata careia i se adreseaza:
de ex o piesa bosch x cu eticheta made in germany costa 160 euro, aceeasi piesa identica tot made in germany ,ambalata de o firma italiana , cumparata tot de la bosch se vinde cu 1/3 din pretul celei ambalate de catre bosch, acum160 e sau 50 e nu e tot acelasi lucru, insa calitatea identica,acesta este un caz real pe care eu l-am patit, daca nu stii o musti asta e , de ce vw e mai scump decat skoda, aceeasi treaba ,vorbim de modele pana in 2006-2007, pt ca se adreseaza alteipieti, sau audi e mai scump .la fel, alta clasa, aceeasi tehnologie,grupul vw are tehnologia de pe bugati veiron,si nu o foloseste pe vw, din nou alta clasa alta piata etc....
discutia are legatura cu pro audio pt ca si aici firme care fac amplif sau difuzoare pt alte firme care fac sisteme au preturi diferite in functie de piata respectiva, si in unele cazuri castigul nu este suficient si se cresc preturile, exisata oameni care au ca meserie exact acest lucru:si anume de a specula si exploata la maxim potentialul economic al afacerii/produsului respectiv.
inca o chestie, in mare parte in materie de noutati in afara de faptul ca se imbunatatesc continuu niste concepte care exista de f mult timp nu putem spune ca s-a inventat ceva nou , doar perfectionat ceva existent, pe langa aceasta este necesar marketing care sa coloreze frumos ceva care nu e chiar gaura de la macaroana , dar sa para ca e,si atunci ca orice aparitie noua e mai scump,si cu toate astea mor doar cei inadaptabili la situatie, restul au gasi solutii pt a depasii momentul, apropo mercedes fabrica subansamble la turci , si ce nu e mercedes?calitatea care a avuto mercedesul cobra nu v-a mai exista niciodata , chiar asta era sa ai aduca falimentul, ca nu mai vindeau ,trebuie sa ne obisnuim cu lumea in care traim , ca nu o putem noi schimba,sant altii pt asta,si sa gasim solutiile cele mai bune pt a nu murii si noi cu idealul in mana


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Poze Prolight & Sound 2014 - Frankfurt, Germany
MesajScris: Mie Mar 26, 2014 5:19 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 3:36 pm
Mesaje: 2679
Localitate: Bucuresti Romania
Te rog sa incerci sa eviti offtopicul ... dar discutia este interesanta .

_________________
Excelența face diferența

High
Performance Un produs unicat de o calitate deosebita si construit din pasiune
Audio


Leonardo Fibonacci : F(n) = F(n–1) + F(n–2)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Poze Prolight & Sound 2014 - Frankfurt, Germany
MesajScris: Mie Mar 26, 2014 10:35 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
Parerea mea este ca in urmatorii 10 ani toate companiile care au inceput-o pe directia produselor low cost se vor prabusi sub propria greutate. Modul lor de functionare se bazeaza pe cresterea continua. Din pacate domeniul PRO este unul de nisa iar piata este deja la saturatie in acest moment.

Dupa cateva falimente rasunatoare se vor intoarce toti la modul vechi de a produce echipamente scumpe si de calitate.

Eu asa vad viitorul

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Poze Prolig
MesajScris: Joi Mar 27, 2014 12:03 am 
Neconectat
User

Membru din: Mie Iul 14, 2010 9:25 am
Mesaje: 130
Localitate: bihor
mai gandest-te la un lucru , cei care sant acum pe val au bani si la orice ora isi permit sa reinvesteasca , si in timp ce altii falimenteaza acestia i-au avans, peste 10 ani acestia v-or fi primii cu bani dispusi sa reschimbe politica de productie,iar altora le va fi mult mai greu,plus ca destabilizeaza piata si firme bine cotate viitoare falimentare le vor cumpara cu tehnologia lor cu tot, vezi behri-midas,poate isi schimba numele sa dea mai bine,si peste 10 ani v-or lucra robotii , deci cheltuieli mai mici de productie-=profit mai mare, poate mai ridica standardele dar doar la produse destinate clientilor de top, in rest cam la fel ., lumea asta nu merge in directia buna la nici un capitol, idealismele mai sant doar in mintea celor care au prins acele vremuri frumoase in care incununarea muncii era progresul tehnologic si cresterea performantelor, care acum nu se mai doresc a fi promovate,ci doar politica de retail


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Poze Prolight & Sound 2014 - Frankfurt, Germany
MesajScris: Joi Mar 27, 2014 10:46 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Oct 21, 2006 6:26 pm
Mesaje: 1990
Localitate: Bucuresti, Drumul Taberei
Dan, te-as ruga sa scrii un pic mai ordonat, posturile tale sint tare greu de citit.

Fa frazele mai scurte, si lasa un rind liber intre ele, preferabil si intre propozitii.

Ia exemplu cum a scris Mircea sau eu.

Chiar te-as ruga sa iti EDITEZI postarile, eu dupa primele 20 cuvinte, am renuntat in a citi ce ai scris.

_________________
Repar Amplificatoare Profesionale De Putere: viewforum.php?f=64 Vind surse SMPS pentru amplificatoare: viewtopic.php?f=19&t=16990


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Poze Prolight & Sound 2014 - Frankfurt, Germany
MesajScris: Vin Mar 28, 2014 7:52 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Sep 05, 2012 2:28 pm
Mesaje: 113
Localitate: Arad
Ca tot a mentionat Leco de amplificatoarele chinezesti , chiar recent de curiozitate am testat un T.AMP TA600 (2x200W) si un amplificator Wangine WPA-600PRO (2x80W) iar in ciuda puterii mai mici WPA-ul suna mult mai bine iar in prag de clipping suna la fel de tare daca nu chiar peste T.AMP. (P.S : WPA il am de peste 10 ani). Multi merg pe principiul ca mai bine iau un amplificator ieftin care sa ma tina macar 2-3 ani si dupa iau altul.Pai nu mai bine iei unul de calitate din start care sa te tina mult mai mult sa lucrezi si fara griji cum ca te poate lasa la un eveniment ?
Din pacate industria se duce de rapa din cauza ca majoritatea se bazeaza pe marketing , vor sa isi pacaleasca clientii ca au produse bune la pret mic.Ei bine asa ceva pentru mine nu exista ... M-am lamurit prea mult de cum sta treaba in ziua de azi si din pacate e trista situatia.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 38 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România