The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Apr 19, 2024 3:47 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Sfat achizitie subwoofer 18
MesajScris: Joi Dec 04, 2014 3:29 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 05, 2014 1:24 pm
Mesaje: 33
Localitate: Agarbiciu
Salut, vreau sa-mi comand un subwoofer insa oscilez intre 2 modele: MAG MS118 http://discopro.ro/boxe_profesionale/subwoofer_mag_18_inch_MS118 si MAG MD545B http://discopro.ro/boxe_profesionale/boxe_profesionale_mag/subwoofer_mag_15_inch_MD545B
Partea care ma pune pe ganduri e difuzorul, as dori totusi pe 18' insa am observat ca MAG MD545B pe 15' e ceva mai puternic, insa SPL-ul e acelasi aproape (sensitivitate). Eu m-am gandit la MAG MS118


Ultima oară modificat de Ovidiu Petrisor pe Vin Dec 05, 2014 5:35 pm, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Sfat achizitie subwoofer 18
MesajScris: Joi Dec 04, 2014 4:12 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19820
Localitate: La sediu
Salut

MS118 e mochetat si face parte dintr-o serie mai simpla si mai ieftina.
MD545B este dintr-o serie mai performanta cu incinta din PLYwood, vopsita, si este dotat cu un difuzor mai mic ca si dimensiune insa destul de potent.

Daca vrei sa fie portabil, mergi pe modelul de 15 daca vrei sa fie putin mai profund, iar dimensiunile nu prea conteaza , mergi pe MS118.

ambele se afla in stoc, am verificat acum.

MS118 sunt mai multe bucati
MD545B este doar o bucata

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfat achizitie subwoofer 18
MesajScris: Joi Dec 04, 2014 6:33 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 05, 2014 1:24 pm
Mesaje: 33
Localitate: Agarbiciu
Multumesc mult, cred ca o sa raman pe cel de 18' il vreau pentru camera deci nu discutam despre dimensiuni sau greutate, mai am inca 2 full-range -uri 2x15'
Prima data am vrut sa construiesc un Goliat cu proiectul de pe forum dar am zis ca e prea mult si oricum n-am mai construit pana acum nici o incinta.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România