The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:40 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 72 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Mar 22, 2008 11:24 am 
Neconectat
Admin
Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 30, 2005 12:35 pm
Mesaje: 1819
Localitate: Tr.Severin
Nemesis scrie:
Degeaba vopsitorul e expert daca placa e taiata stramb....


Tu ai impresia că plăcile pentru boxele astea sunt debitate cu fierăstrăul pendular ? :lol:


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Mar 22, 2008 11:58 am 
Nemesis scrie:
M-a apucat un pic criza de carcotas-enie.....daca telefonul e de vina pt muchia stramba......de ce muchia de pe coltul respectiv (aia aflata in imediata vecinatate a muchiei in discutie) pare dreapta ....n-ar trebui sa fie amandoua curbate ? :twisted:

In poza aia de departe......e prea departe sa vezi un defect asa de minor....bineinteles presupunand ca acesta exista :roll: .

Oare nu era mai interesanta placa aia de borne in care bornele stateau inclinate la 30-40 grade (n-am masurat exact ) ?
Sau placa aia de borne e specifica altor modele de incinte ?


Asa am inteles si eu ca era oprit curentu si DNA a angajat 2 oameni care taie placile cu traforajul :lol: :lol: :lol: :lol: just kidding

Nemesis ce naiba nu intelegi ca daca era stramba nu numai ca nu ii mai facea nexus poze dar nu ii dadea DNA drumu sa plece din fabrica.

Nu prea ai putut dormi azi nopate de focul asta vad :lol:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Mar 22, 2008 1:29 pm 
Neconectat
Moderator
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iul 06, 2006 7:41 pm
Mesaje: 1385
Localitate: Iasi
mare zarva s-a starnit .... am intrebat doar, am avut si eu probleme cu o camera foto. Am fotografiat Manastirea Sihastria, ei cand am ajuns acasa, SURPRIZA... manastirea este ... stramba :))

E ciudat fenomenul, dar exista, de accea nu pun la indoiala calitatea finisarii sau debitarii :)

_________________
===The sound must represent you===
Imagine

***Stefanev***


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Mar 22, 2008 1:48 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Oct 28, 2005 4:11 pm
Mesaje: 202
Localitate: Iasi
DNA, n-am insinuat ca placile sunt taiate cu pedularu'.....ca-i aproape imposibil sa iasa muchiile asa de drepte taiate "de mana".....ii replicam doar lui Parakiosu2 ca nici vopseaua nici buretele n-ar fi avut cum ascunde defectiuni de forma .

Si chiar nu se vede ca in prima parte a postului anterir am vrut sa fiu doar putin rautacios ? Trebuia sa pun mai multi 8) 8) 8) ca sa mi se vada si ranjetul avut cand scriam reply-ul . Deci daca aveati de gand sa ma linsati.....poate totusi va razganditi :D .

Parakiosu2, daca ai sti ce bine am dormit :lol: ...

Apropo, vad ca boxele astea nu au "etichete"....adica acolo unde scrie model, putere, impedanta etc. Ati renuntat la etichete, urmeaza sa fie puse mai tarziu, sau pt modelul asta nu-s prevazute etichete ?

_________________
http://www.hobbytronica.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Mar 22, 2008 1:57 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
nu era un model de serie

in scurt timp vor fi gata si siglele si etichetele si tot

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Mar 22, 2008 4:26 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 05, 2006 9:39 pm
Mesaje: 3829
Localitate: Zalau/Cluj Napoca
nemesis, dupa cum ziceam si eu am avut o pereche de boxe apraope identice, ce difera sunt forma manerelor si ca ale mele nu aveau burete fono. Pot sa zic cu mana pe inima ca au un finisaj de peresti (mori) :D totul e superb facut :D ;)

_________________
VAND CUTII DE 10", CUTII DE BASI CUBO12 SI ALTE ACCESORII ! viewtopic.php?f=19&t=19164
SONORIZARI SI FOTOGRAFIERE PENTRU DIFERITE EVENIMENTE DE MICA, MEDIE SI MARE AMPLOARE.
http://www.facebook.com/FecheteIonutPhotography
Mail: fecheteionut88@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Mar 22, 2008 4:28 pm 
DNA scrie:
Nemesis scrie:
Degeaba vopsitorul e expert daca placa e taiata stramb....


Tu ai impresia că plăcile pentru boxele astea sunt debitate cu fierăstrăul pendular ? :lol:


poate acum 15 ani :lol: :wink:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Mar 22, 2008 4:31 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 05, 2006 9:39 pm
Mesaje: 3829
Localitate: Zalau/Cluj Napoca
sau cu bonfaieru sau si mai rau.. cu ferastrau de ala de mana, de taiat lemne :D

_________________
VAND CUTII DE 10", CUTII DE BASI CUBO12 SI ALTE ACCESORII ! viewtopic.php?f=19&t=19164
SONORIZARI SI FOTOGRAFIERE PENTRU DIFERITE EVENIMENTE DE MICA, MEDIE SI MARE AMPLOARE.
http://www.facebook.com/FecheteIonutPhotography
Mail: fecheteionut88@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Mar 22, 2008 5:02 pm 
Eventual placile rupte pe genunchi !!! :lol: :lol: :lol:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Mar 22, 2008 10:12 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Oct 28, 2005 4:11 pm
Mesaje: 202
Localitate: Iasi
Kenwood scrie:
nemesis, dupa cum ziceam si eu am avut o pereche de boxe apraope identice, ce difera sunt forma manerelor si ca ale mele nu aveau burete fono. Pot sa zic cu mana pe inima ca au un finisaj de peresti (mori) :D totul e superb facut :D ;)


Afla ca n-am murit 8) (cred ca sunt mai rezistent :lol:) ....stiu cat de bine sta treaba cu finisajele....pt ca singura diferenta intre boxele astea si boxele mele actuale este ca.....ale mele nu au gaurile alea pt punctele de suspendare iar placa (,) cu mufe e putin altfel . In rest totul e la fel....pt ca sunt facute de aceeasi firma :wink: .

Vad ca inca nu s-o linistit zarva.......nu mai bine ma culcam eu aseara cu un sfert de ora mai devreme :twisted: ?

_________________
http://www.hobbytronica.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Mar 22, 2008 10:25 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Iul 15, 2006 8:52 am
Mesaje: 367
Localitate: Roman(Iasi)
mai cata harmalaie ati putut face cat am lipsit eu .

nu am boxele la indemana ca sa fac o poza dar cred ca mi-ar fi sarit in ochi o astfel de eroare ( daca aceasta ar fi existat ) pt ca le-am studiat cu foarte mare atentie .

_________________
Forget the silence !!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Mar 23, 2008 2:42 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Aug 21, 2006 10:25 am
Mesaje: 567
Localitate: Cluj-Napoca
Kenwood scrie:
nemesis, dupa cum ziceam si eu am avut o pereche de boxe apraope identice, ce difera sunt forma manerelor si ca ale mele nu aveau burete fono. Pot sa zic cu mana pe inima ca au un finisaj de peresti (mori) :D totul e superb facut :D ;)

hai că am fost azi în taverna şi am tras o poză la una din boxe. din amplasamentul boxei trag concluzia că-i cam chinuie pe oameni SPL-u, chiar dacă era numai una intr-o încăpere de aprox. 4x5.
revin mai încolo cu poza că nu le-am descărcat încă.

oricum am vazut şi boxele lui adi interior-exterior (tot) şi finisajul e impecabil.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Mar 23, 2008 3:36 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 05, 2006 9:39 pm
Mesaje: 3829
Localitate: Zalau/Cluj Napoca
Gizmo amice, trag aia de doamne feri pe wn-urile mele. Mai ca imi este mila de ele....
Deci mie imi era cumva sa tin amplifu (xpa7000) pe clip, imi era frica tp boxe. Nici nu se punea problema sa se aprinda becu de protectie din boxe (un halogen pe speak-onuri), DAR baietii de acolo, din pub-u ala, tin boxele la asa volum, incat se aprind halogenele de pe intrare de pe speak-on. Eu cu amplifu pe clip puternic nu aprindeam becurile alea, iar ei... le aprind incontinuu. Nu vreau sa ma gandesc ce trage ecleru ala....
Cu toate astea, in conditiile astea MIZERE (ampu e pus undeva jos, intr-un colt, si haine peste el -deci nu se prea aeriseste), Ampu o duce foarte bne, de o juma de an cel putin incoace, weekend de weekend :D
inca odata, calitatea isi zice cuvantu, ECLER- JOS PALARIA !

_________________
VAND CUTII DE 10", CUTII DE BASI CUBO12 SI ALTE ACCESORII ! viewtopic.php?f=19&t=19164
SONORIZARI SI FOTOGRAFIERE PENTRU DIFERITE EVENIMENTE DE MICA, MEDIE SI MARE AMPLOARE.
http://www.facebook.com/FecheteIonutPhotography
Mail: fecheteionut88@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Mar 23, 2008 6:17 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 02, 2005 1:17 am
Mesaje: 830
Localitate: Oradea
Kenwood scrie:
Deci mie imi era cumva sa tin amplifu (xpa7000) pe clip, imi era frica tp boxe. Nici nu se punea problema sa se aprinda becu de protectie din boxe (un halogen pe speak-onuri), DAR baietii de acolo, din pub-u ala, tin boxele la asa volum, incat se aprind halogenele de pe intrare de pe speak-on.


Kenwood te referi la becurile de protectie de pe drivere? Unde erau amplasate la boxele tale, ca nu am inteles?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Mar 23, 2008 6:26 pm 
pe panoul de conectare evident in interior


Sus
  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 72 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România