The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 5:54 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Club Disco Mosna jud.Sibiu
MesajScris: Joi Dec 24, 2009 8:27 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Feb 19, 2008 11:00 pm
Mesaje: 167
Localitate: Medias
Echipare Disco Mosna Jud Sibiu
- 4 topuri PA (Made by DNA) 1xSNII-15LF + 1xSelenium D3305Ti de 2"
- 3 basi (2x mach ballister origininali de 1x 1000 AES+ 1x Clona Mach Ballister echipat cu SD18 ELF)
- Procesor digital selenium


App, felicitari pt DNA suna impecabil topurile...

_________________
...Sunetul ne controleaza viata...
djso_sanclub@yahoo.com


Ultima oară modificat de Dj-So pe Dum Dec 27, 2009 4:36 pm, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Club Disco Mosna jud.Sibiu
MesajScris: Joi Dec 24, 2009 7:58 pm 
Neconectat
Admin
Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 30, 2005 12:35 pm
Mesaje: 1819
Localitate: Tr.Severin
Dj-So scrie:
Echipare Disco Mosna Jud Sibiu
- 4 topuri PA (Made by DNA) 1xSNII-15LF + 1xSelenium D3305Ti de 2"
- 3 basi (2x mach ballister origininali de 1x 700w RMS + 1x Clona Mach Ballister echipat cu SD18 ELF)
- Procesor digital selenium


App, felicitari pt DNA suna impecabil topurile...


ceva poze ? :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Dec 27, 2009 4:37 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Feb 19, 2008 11:00 pm
Mesaje: 167
Localitate: Medias
cand o sa mai ajung pe acolo o sa fac si niste poze.
An nou fericit!!!

_________________
...Sunetul ne controleaza viata...
djso_sanclub@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Ian 20, 2010 9:00 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Feb 19, 2008 11:00 pm
Mesaje: 167
Localitate: Medias
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

_________________
...Sunetul ne controleaza viata...
djso_sanclub@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: poze
MesajScris: Mie Ian 20, 2010 9:02 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Feb 19, 2008 11:00 pm
Mesaje: 167
Localitate: Medias
scuze pt calitatea pozelor, da am facut cu un aparat mai ...:P

_________________
...Sunetul ne controleaza viata...
djso_sanclub@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Ian 20, 2010 9:40 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Feb 03, 2007 8:24 pm
Mesaje: 890
Localitate: Bistrita
Cum suna clona Mach Ballister fata de cele originale? Presupun ca e aceeasi amplificare si procesare pe ele si poti face o comparatie. 8)

_________________
Imagine

www.md-events.tk

***Scarface***


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Ian 20, 2010 10:59 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Feb 19, 2008 11:00 pm
Mesaje: 167
Localitate: Medias
da, e aceasi amplificare si aceasi procesare, dar in sala respectiva nu prea poti sa iti dai seama ca toata sala e numai din beton. dar am facut comparatii mai demult intre ele si pot sa spun ca, clona suna mai bine si mai jos, iar la 1000w dat in ele clona suna impecabil iar originalele incep sa se inece

_________________
...Sunetul ne controleaza viata...
djso_sanclub@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: Vin Mar 11, 2011 10:46 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Oct 25, 2008 4:10 pm
Mesaje: 232
Localitate: iasi
Dj-So scrie:
da, e aceasi amplificare si aceasi procesare, dar in sala respectiva nu prea poti sa iti dai seama ca toata sala e numai din beton. dar am facut comparatii mai demult intre ele si pot sa spun ca, clona suna mai bine si mai jos, iar la 1000w dat in ele clona suna impecabil iar originalele incep sa se inece



...a dreq clona... suna mai bine ca originalul. Poate nici "originalul" nu e original :D ...intelegi ce vreaeu sa zic :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
respecta si vei fi respectat!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Club Disco Mosna jud.Sibiu
MesajScris: Sâm Mar 12, 2011 3:09 am 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
de ce ti se pare anormal?

cauta topicul de prezentare si ai sa intelegi motivul

Topicul este complet, inclusiv cu masuratori comparative

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Re:
MesajScris: Dum Mar 13, 2011 12:54 pm 
Neconectat
Admin
Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 30, 2005 12:35 pm
Mesaje: 1819
Localitate: Tr.Severin
gabriel alexandru scrie:
...a dreq clona... suna mai bine ca originalul. Poate nici "originalul" nu e original :D ...intelegi ce vreaeu sa zic :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Originalul ESTE Mach original.
Iar o clonă făcută cum trebuie ÎNTOTDEAUNA va suna mai bine DACĂ îți propui acest lucru.

De exemplu, dacă vrei să folosești un top cu o formă anume, pentru că așa vrea cineva, ce te poate împiedica să pui un difuzor mai bun ?
Este ca la o mașină tunată versus una de serie.
Tunata va merge mai bine decât cea de serie, tocmai pentru că i-au fost aduse îmbunătățiri.

Dacă vei citi forumurile în care posesorii de mașini de serie comenteaă, evident că aceștia vor spune că mașina de serie e tare, mare și devreme acasă, dar dacă lași tot acest bullshit la o parte pentru măscărici și treci în liga superioară, vei descoperi o lume diferită.

La fel este și în domeniul audio pro.
Sunt unii pentru care ZX5 sau F150 sunt ultimate pro sound experience. Dacă discuți cu ei, nimic pe lume nu e mai presus, dar cu toții știm că dacă faci un tunnig acelor pleznitori, le bagi difuri mai bune, filtre mai serioase, vei obține și performanțe mai bune.

Cum este posibil ?
Foarte simplu.
Acele produse sunt din clasa low end spre mediu. Fabricanții le-au făcut pentru aplicații mărunte, la un preț mic.
Toți începătorii se aruncă ca musca la căcat pe marcă, având impresia că dacă e marcă, ”sună, frate”. După un timp, le trece și încep să caute soluții mai performante, fără să își pună casa amanet, doar ca să fac curul mare niște tipi cu 3000 Euro salariu, dacă înțelegi la ce mă refer.

_________________
Pot fi contactat telefonic in cazul ca nu raspund la mesaje: 0742/070.470.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Re:
MesajScris: Mie Apr 06, 2011 8:46 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Oct 25, 2008 4:10 pm
Mesaje: 232
Localitate: iasi
Dan Nita aka DNA scrie:

Este ca la o mașină tunată versus una de serie.
Tunata va merge mai bine decât cea de serie, tocmai pentru că i-au fost aduse îmbunătățiri.

Dacă vei citi forumurile în care posesorii de mașini de serie comenteaă, evident că aceștia vor spune că mașina de serie e tare, mare și devreme acasă, dar dacă lași tot acest bullshit la o parte pentru măscărici și treci în liga superioară, vei descoperi o lume diferită.

La fel este și în domeniul audio pro.
Sunt unii pentru care ZX5 sau F150 sunt ultimate pro sound experience. Dacă discuți cu ei, nimic pe lume nu e mai presus, dar cu toții știm că dacă faci un tunnig acelor pleznitori, le bagi difuri mai bune, filtre mai serioase, vei obține și performanțe mai bune.

Cum este posibil ?
Foarte simplu.
Acele produse sunt din clasa low end spre mediu. Fabricanții le-au făcut pentru aplicații mărunte, la un preț mic.
Toți începătorii se aruncă ca musca la căcat pe marcă, având impresia că dacă e marcă, ”sună, frate”. După un timp, le trece și încep să caute soluții mai performante, fără să își pună casa amanet, doar ca să fac curul mare niște tipi cu 3000 Euro salariu, dacă înțelegi la ce mă refer.


Inteleg punctul de referinta, referinta la tuningul auto cred ca e o chestie care v-a venit asa...pe moment :D
(motoarele fac parte dintr-un alt hobby de-al meu... daca la o boxa schimbi difuzoarele si filtrul, deja ai alt produs... la masini e muuuult mai greu, mai costisitor, mai obositor)...dar nu cred ca asta e asa important.

Daca tot a-ti deschis subiectul... sa zicem ca as vrea sa fac 2 clone ale incintei RCF C5212L. De ce? ...poate parea prostesc.
Explicatia: Am cautat mult timp o incinta brand-name la un pret mai accesibil, si tind sa cred ca am gasit-o. Daca cineva reuseste sa o cloneze (un aspect important: performante identice ...pentru a putea fi folosita langa original) ...as fi dispus sa cumpar aceasa clona...de fapt, mai multe :D.

Daca puteti crea o astfel de clona, astept un mesaj privat cu pretul final.

_________________
respecta si vei fi respectat!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Club Disco Mosna jud.Sibiu
MesajScris: Joi Apr 07, 2011 8:44 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 3:36 pm
Mesaje: 2679
Localitate: Bucuresti Romania
" Daca puteti crea o astfel de clona, astept un mesaj privat cu pretul final. "
Oare nu vezi bine ? Suferi de o boala incurabila ?
In Romania exista cateva firme , le poti numara pe degetele de la mana , care au know-how , resurse hard & soft , potential financiar si uman ca sa poata executa ceea ce tu iti doresti , cu siguranta .
Dar oare tu stii ce iti doresti ? O firma care are ca domeniu de activitate , spre exemplu , electro acustica profesionala ( productia , comercializarea , consultanta , montaj , punere in functiune , calibrarea , instruirea / scolarizarea personalului de deservire / exploatare / intretinere-service ) in domeniul incintelor acustice si amplificatoarelor audio de mare putere , cu siguranta are informatii mult mai multe si mai de calitate decat tine ( nu este o regula , dar..... ) pentru ca ei traiesc doar din asta , deci daca nu ar fi competitivi , e clar ..........nu ?
Merita sa soliciti consultanta , este posibil ca tu sa fii victima unei promotii de marketing iar realitatea sa fie putin diferita...............toti patesc asta !

_________________
Excelența face diferența

High
Performance Un produs unicat de o calitate deosebita si construit din pasiune
Audio


Leonardo Fibonacci : F(n) = F(n–1) + F(n–2)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România