The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Apr 19, 2024 8:37 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: filtru woofer 3 cai poate sa faca cineva
MesajScris: Mie Noi 09, 2005 6:16 pm 
Salutare!! Sunt nou pe acest forum si v-as ruga daca aveti putin timp liber si curiozitatea de a face cate un filtru pasiv si un filtru activ ptr woofer model DYG 811-62B 8O (Diametru=200mm Volum Magnet=710.4mL BOBINA=1.5" Putere M=150W Frecventa=45Hz-5.5KHz Senz=90dB Impedanta=4ohm) cam atat stiu despre el; asta fiind de bass + medii un dif ordinar de 35 w/4 ohmi + tweeter (rezultatul fiind 2 boxe cu cate 3 cai/4 ohmi). M-ar ajuta foarte mult daca mi-ar calcula cineva volumul ptr difu ala de bass care se zice ca tine loc de woofer, ca sa stiu cat de mare sa fac incinta ptr el. :roll:
Informatii despre dif bass: file:///D:/calcul%20boxe%20de%20toate/inf%20dif%20woofer.htm
Exista 2 modele de dif. pe 4 ohmi si pe 8 hmi, pe site-ul asta este doar cel pe 8 ohmi.


Sus
  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Noi 09, 2005 7:28 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Oct 28, 2005 5:43 pm
Mesaje: 708
Localitate: Oradea
Nu merge linku.....tot dau clic pe el da nu se deschide.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Noi 09, 2005 8:02 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Vin Oct 28, 2005 10:31 pm
Mesaje: 1144
Localitate: Constanta
pai nu merge deoarece link-ul este pus de pe partitia D: a harddiskului sau. :roll:

trebuie pus intai pe un server pt a fi vizibil aici

vezi la "anunturi administrative" ca este acolo un topic despre postarea pozelor sau a altor fisiere la noi pe forum. :wink:

_________________
MIXCLOUD - SOUNDCLOUD - FACEBOOK


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: filtru woofer 3 cai poate sa faca cineva
MesajScris: Joi Noi 10, 2005 10:47 am 
scuze!!! link-ul este: http://www...ro/index.php?off ... y&pid=2029
daca poate face cineva schema (poza) sau cjiar sa construiasca filtrul pe care il voi cumpara de la el ...


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: filtru woofer 3 cai poate sa faca cineva
MesajScris: Joi Noi 10, 2005 10:49 am 
Ideea e ca as dori si un filtru pe trei cai pe langa calcularea volumului incintei ptr acest dif... thx.!!!


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Noi 10, 2005 11:29 am 
Conectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19820
Localitate: La sediu
ar fi niste probleme...

pt a calcula incinta optima pentru acel difuzor avem nevoie de parametrii t/s (parametrii pe care sunt conbvins ca nu-i ai), dar ii poti gasi pe forumul de la ..ro pentru ca stiu ca cineva i-a masurat pentru multe din difuzoarele lor.

pt filtru este nevoie si de caracteristicile detaliate ale difuzoarelor de medii si ale tweeterului.

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Noi 15, 2005 2:54 pm 
o sa ma uit ptr t/s si o sa va comunic datele .. cam intr-o saptamana ca sunt cam ocupat acum cu alte treburi...


Sus
  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România