The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Mar 29, 2024 12:32 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: behringer CX 2310 vs. JB SYSTEMS EC102 vs. JB Systems SE-100
MesajScris: Mar Mar 16, 2010 11:00 am 
Neconectat
User

Membru din: Joi Feb 04, 2010 11:51 pm
Mesaje: 363
Localitate: Galati
Salut..am o nedumirerire referitoare la achizitia unui crossover activ. Nu sunt lamurit in privinta diferentelor dintre modelele: behringer CX 2310 vs. JB SYSTEMS EC102 vs. JB Systems SE-100. Sper ca cineva sa ma lamureasca, sa ma sfatuiasca ce sa aleg.
Mentionez ca in prezent am: 2 basi 600w, 2 sateliti 400 w. Principala activitate desfasurata cu aparatura audio sunt sonoriza de mica si medie amploare gen nunti, botezuri, diverse evenimente.


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: behringer CX 2310 vs. JB SYSTEMS EC102 vs. JB Systems SE
MesajScris: Mar Mar 16, 2010 3:09 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Feb 04, 2010 11:51 pm
Mesaje: 363
Localitate: Galati
gavroche83 scrie:
Salut..am o nedumirerire referitoare la achizitia unui crossover activ. Nu sunt lamurit in privinta diferentelor dintre modelele: behringer CX 2310 vs. JB SYSTEMS EC102 vs. JB Systems SE-100. Sper ca cineva sa ma lamureasca, sa ma sfatuiasca ce sa aleg.
Mentionez ca in prezent am: 2 basi 600w, 2 sateliti 400 w. Principala activitate desfasurata cu aparatura audio sunt sonoriza de mica si medie amploare gen nunti, botezuri, diverse evenimente.



Hai ca am mai vazut 2 modele....sunt de la phonic: AC 22S respectiv AC 23S.
Ce parere aveti despre aceste 5 modele enumerate si ca ma sfatuiti sa aleg.
Multumesc...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Mar 16, 2010 4:05 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Sep 14, 2008 12:21 pm
Mesaje: 885
Localitate: Buzau
Pe phonic nu am pus mana. In JB sistems nu prea am eu incredere. Am cx2310 acasa de vrun an si se aude foarte bine. La banii aia e best-buy ;) Mergi cu incredere pe el ca merita.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Mar 16, 2010 5:55 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Feb 04, 2010 11:51 pm
Mesaje: 363
Localitate: Galati
jORDy scrie:
Pe phonic nu am pus mana. In JB sistems nu prea am eu incredere. Am cx2310 acasa de vrun an si se aude foarte bine. La banii aia e best-buy ;) Mergi cu incredere pe el ca merita.


pai initial la CX2310 m-am gandit, dar astept si alte pareri...
multumesc...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Mar 18, 2010 5:44 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Feb 04, 2010 11:51 pm
Mesaje: 363
Localitate: Galati
nu are nimeni amabilitatea sa dea un sfat...?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Crossover
MesajScris: Vin Mar 26, 2010 10:39 am 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Iul 11, 2009 12:28 pm
Mesaje: 843
Localitate: CAMPULUNG
Salut. parerea mea ia un crossover de calitate. Daca ai ocazie compara-le. Eu am incercat foarte multe crossovere. Unele nu au taiere exacta,sunet rau(hartie).Ai ascultat diferenta dinte behry si alte crossovere? Eu m-am oprit la crossover DBX 234 PROJECT1 usa.In afara de taierile foarte exacte si sunet foarte bun se poate seta 2sau3 cai stereo si 4 cai mono.are low pass la 40hz si mono sum.Grije mare orice este rau intr-un p.a.strica sunetul,ca o za slaba dintr-un lant.Diferenta ca bani nu este foarte mare la crossovere,dar calitatea?


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România