The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 10:10 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: pareri Numark n4
MesajScris: Mar Sep 16, 2014 8:19 am 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Feb 12, 2011 1:16 am
Mesaje: 22
Localitate: timisoara
salutare la toata lumea.... tocmai am achizitionat o consola numark n4 si fiind la inceput in domeniul consolelor as dori de la voi pareri , impresii, eventuale informatii legate de utilizare. ca soft oscilez intre vdj 7 cu care vine consola , vdj 8 sau serato.
multumiri anticipate pt orice fel de informatie !

_________________
tel 0744871453


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: pareri Numark n4
MesajScris: Mar Sep 16, 2014 10:25 am 
Neconectat
User

Membru din: Vin Iul 11, 2008 10:08 pm
Mesaje: 192
Localitate: BUCURESTI
Salutare,
eu o folosesc de vreo 2 ani (cred). Am testat-o si pe VDJ, insa am ramas la cu traktor. Putin cam mare. In tot timpul asta nu a facut nicio problema. Federele si butoanele nu caraie. Nu am reusit sa mapez chiar toate butoanele, dar 99% e ce imi trebuie. Poate trebuie marcat printr-o culoare gainul de inalte. Pe intuneric le cam incurci.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pareri Numark n4
MesajScris: Mie Oct 29, 2014 9:15 am 
Neconectat
User

Membru din: Joi Ian 09, 2014 7:39 am
Mesaje: 30
am folosit-o 1 an cu serato dj intro..softul ei cu care a venit.
foarte multumit am fost .. mai ales pe serato .. mi-a mers super. daca avea si vumetre o pastram.
asa, am trecut pe mixer plus cdplayere si timecode.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pareri Numark n4
MesajScris: Mie Oct 29, 2014 9:02 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Vin Oct 28, 2005 10:31 pm
Mesaje: 1144
Localitate: Constanta
Doar pentru ca nu are vu-metre ? Nu ai vu-metre pe ecranul laptopului ? :)
E drept ca e frumos sa fie si pe consola dar dpdv tehnic ai vu-metrele necesare pentru reglaje !
Daca nu folosesti vinyl-uri, time code nu e decat un pas inapoi.

Parerea mea, care este ! :)

_________________
MIXCLOUD - SOUNDCLOUD - FACEBOOK


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pareri Numark n4
MesajScris: Lun Aug 22, 2016 10:30 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Ian 18, 2016 6:06 pm
Mesaje: 5
Localitate: Medgidia
Am observat ca e un topic foarte vechi, dar incerc si eu aici, poate raspunde cineva :) . Am achzitionat aceasta consola. Nu prea sunt obisnuit cu virtual si serato. Intrebarile sunt referitoare la Virtual Dj, acesta fiind softul cu care as vrea sa o folosesc:
1. Cum pot renunta la doua din playerele Virtual DJ? Eu folosesc decat doua, nu am nevoie de toate patru si as vrea sa le elimin pt a avea mai mult loc pe ecran pt playlist.
2. Butonul de gain este cateodata inactiv. Trebuie sa misc de el de 2-3 ori sa devina activ.
3. Daca misc putin de pitch control imi modifica foarte mult piesa. Aproape ca o strica. Si ma refer la chestii de bun simt. Adica sa duc o piesa de la 100 bpm la 103-104... In momentul asta, modificata la 104 bpm deja nu mai are nicio treaba cu piesa originala. Este mult prea rapida daca pot spune asa.
Va multumesc pt eventualele raspunsuri!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pareri Numark n4
MesajScris: Mar Aug 23, 2016 10:24 am 
Neconectat
User

Membru din: Vin Iul 11, 2008 10:08 pm
Mesaje: 192
Localitate: BUCURESTI
Folosesc N4 de ceva timp, insa nu cu VDJ ci cu Traktor. Ar trebui sa ai undeva setari. Totodata trebuie facute maparile cum trebuie. Vezi ca pe site-ul Numark sunt ceva mapari si pentru VDJ.

http://www.numark.com/product/n4

Pentru traktor ai un tutorial aici:

https://www.youtube.com/watch?v=uaWtl4j6Mao


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pareri Numark n4
MesajScris: Mar Aug 23, 2016 10:53 am 
Neconectat
User

Membru din: Lun Ian 18, 2016 6:06 pm
Mesaje: 5
Localitate: Medgidia
Exclud Traktor din combinatie, deoarece nu il mai am cu licenta si nu vreau sa folosesc variante luate de pe net cu crack, samd. La prima vedere Virtual DJ asa cum e el, Limited edition, poate fi folosit si "adoptat" chiar daca din punctul meu de vedere este Super extra mega limited edition :) Foarte putine optiuni disponibile, facut parca sa te exaspereze si sa iti iei un virtual dj "full options". Dar daca gasesc rezolvarea la problemele expuse mai sus, cu siguranta o sa-l pot folosi si pe cel LE. Am studiat putin site-ul Numark, dar inca nu reusesc sa gasesc punctual rezolvarea la cele expuse de mine. Mai studiez...poate apar intre timp si alte idei.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România