The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Sâm Apr 20, 2024 2:51 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Sisteme wireless LD Systems
MesajScris: Sâm Sep 21, 2013 6:58 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Ian 16, 2007 4:05 pm
Mesaje: 101
Localitate: Bucuresti
Asa cum spune titlul, ce parere aveti despre sistemele wireless de microfoane de la LD Systems. Vreau sa achitionez unul pentru exclusiv pentru voce, live si alte chestii de genul.


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Sisteme wireless LD Systems
MesajScris: Dum Sep 22, 2013 8:19 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Ian 16, 2007 4:05 pm
Mesaje: 101
Localitate: Bucuresti
Nu trebuie sa fi avut microfoane wireless de la LD Systems ci macar sa imi spuneti daca firma va inspira incredere sau este un fel de bery?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sisteme wireless LD Systems
MesajScris: Lun Sep 23, 2013 10:22 am 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19820
Localitate: La sediu
http://www.ld-systems.com/en/wireless-m ... td9ob4and6

Asta e foarte OK, am montat destule in instalatii si sunt fiabile.
Pentru celelalte nu pot da relatii

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sisteme wireless LD Systems
MesajScris: Mie Feb 21, 2024 12:03 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Mar 04, 2016 4:52 pm
Mesaje: 1
Salutare tuturor și bine v-am găsit!
În toamnă mi s-a cerut să pun la punct un sistem care să fie folosit la evenimente în care mai mult se vorbește.
Ceea ce am reușit să fac a fost să pun într-un rack case următoarele echipamente:
    - o interfata audio Behringer UMC1820;
    - un set Sennheiser fp 35-E-EU format dintr-un microfon si receptor care functioneaza in spectrul 863-865 MHz pe care deja il aveam;
    - un set Sirius QUAD 470B format din 4 body back-uri si un receptor care functioneaza in spectrul 470-520MHz, care s-a dovedit a fi o alegere gresita;
    - un pc Intel NUC pe care am instalat Ubuntu Studio 22.04 LTS si care a venit la pachet cu Ardour ca si DAW;
    - un sertar de 2U in care tin body pack-urile si microfoanele.
Ca amplificare, am achizitionat două Behringer B112D din motive de comoditate și pentru că nevoile reale ale sistemului nu erau de mai mult.
Problema mea este că acel Sirius QUAD 470B are foarte multe drop-uri. În urma unui research minimal pe care nu știu cât de bine l-am făcut, am aflat ca astea se datorează interferențelor RF.
Acum căutăm să îmbunătățim situația și să achiziționez două seturi care să nu fie ușor de interferat.

Alternativele pe care le-am gasit sunt:
    LD Systems U505 BPHH2- 584 MHz – 608 MHz;
    LD Systems U506 BPHH2 - 655 MHz – 679 MHz;
    LD Systems U508 BPHH2 - 823-832 MHz si 863-865 MHz. Acesta este top seller
In locatia unde va fi preponderent acest rack a venit o echipa cu microfoane care lucrau in banda 655-679MHz. Sistemul in cauza a mers perfect. Am intrebat de frecventele pe care sa le folosim sa evitam necazurile legate de drop-uri si mi-au aratat frecventele la care lucrau cele 4 microfoane. Cand am intrebat de spectrul 823-865 MHz, mi s-a zis ca voi fi interferat de GSM.
Menționez că tot la 4 microfoane headset am dori sa ramanem.
Voi ce m-ati sfatui sa achizitionez?
Va multumesc,
Gelu


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România