The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Apr 19, 2024 11:33 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 33 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Feb 26, 2010 10:37 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Iul 18, 2008 7:48 am
Mesaje: 1989
Localitate: Odorheiu(Hr)
:) Din cauza asta m-am hotarat, ca proiectez-realizez incintele,cea ce trebe pt mine :!:

In 2003-2004 am lucrat la un magazin "discoshop" , am vazut ce e un B&C(Qube Audio) sau Work..etc. :wink: (am desfacut!)

_________________
Imagine


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Feb 26, 2010 10:44 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Iul 18, 2008 7:48 am
Mesaje: 1989
Localitate: Odorheiu(Hr)
Cineva crede ca o lada (top 12"+1" de ex.) la pret de 5000roni(50 miloane)de la Qube suna mai bine decat, C 300 p.audio+ d220ti selenium(de ex). :?: (diy) Aspectul..asta suna mai bine.. :lol: :wink:

_________________
Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Feb 27, 2010 12:41 am 
Neconectat
Admin
Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 30, 2005 12:35 pm
Mesaje: 1819
Localitate: Tr.Severin
stefanev scrie:
si cel de la controlul calitatii ce facea cand o iesit boxa de pe linia de productie? fuma o tigara ??


Te referi la Ahmed ?
Poate că era în pauza de rugăciune.

De ce ar controla şi de ce s-ar stresa careva pentru o vopsea scursă, care oricum nu se vede, pentru că se află pe sub sita de protecţie. Şi oricum, de ce ar conta ? Afectează în vreun fel felul cum sună boxa respectivă ? Nicidecum.

Oricum nu va ţine nimeni cont de aceste amănunte atunci când va lua decizia de cumpărare. Se cumpără produsul ca un tot unitar.

Pe afară nimeni nu se uită la astfel de prostioare. Numai la noi se uită omul cu lupa ( a se citi ad literam ) la toate chestiile. Are diful un punct alb pe membrană ? Nasol ! Oare nu o fi vreun defect de fabricaţie ?

Eu ţin cu Dynacord la faza asta. Vorbesc serios, fără glume. oamenii au spus foarte clar ce este cu acea serie de boxe, la ce anume foloseşte şi de ce a fost făcută. Problema nu este la ei, ci la cel care cumpără. Cu ăia am eu ce am, nu cu cel care fabrică.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 33 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România