The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Mar Apr 16, 2024 11:02 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: inside T.amp Proline 3000
MesajScris: Vin Oct 18, 2013 9:10 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 26, 2009 1:41 pm
Mesaje: 699
Localitate: Braila
Gresit este, din punctul meu de vedere, ca se apreciaza bass-ul separat de melodia intreaga.

_________________
PROGRESUL OMENIRII SE DATOREAZA OAMENILOR DE STIINTA, FILOZOFILOR SI NU CELOR CARE BAT MATANII PRIN BISERICI , CELOR CARE BAZAIE LA ZIDUL PLANGERII SI NICI CELOR CARE TAIE FRUNZA LA CAINI
Honda The power of dreams
esentele tari se tin in sticle mici


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: inside T.amp Proline 3000
MesajScris: Sâm Oct 19, 2013 2:16 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mai 27, 2008 12:18 am
Mesaje: 51
Localitate: Iasi
Proline 3000 este un distrugator de difuzoare in masa si nici nu suna cine stie ce. Am testat un astfel de amplificator si cunosc proprietari care au ars difuzoare bune chiar si cu limiter in fata amplificatorului.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: inside T.amp Proline 3000
MesajScris: Sâm Oct 19, 2013 2:34 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 26, 2009 1:41 pm
Mesaje: 699
Localitate: Braila
Degeaba ai limiter daca nu e setat corespunzator. Parerea mea este ca majoritatea fac confuzie intre sunet curat ( deloc deranjant ) si distorsiunile alea pana in 5 % care iti dau impresia de tare . Cand sunetul este curat necunoscatorii apreciaza ca nu ai putere . Ma lovesc de prostia asta la fiecare sonorizare , cand se gaseste cate undestept sa comenteze ca el la altu care avea boxe de 200 W( fabuloas nu-i asa ? ) ii zarnaiau timpanele . Tentatia este mare sa setezi limiterul un pic mai sus si pe melodii care sunt destul de omogene ( adica nu au sunete stridente sau care sa depaseasca aleatoriu si neuniform gain-ul general al melodiei ) . Eu folosesc niste interpretari la tobe , chitara electrica etc atunci cand setez limiterele pentru ca e posibil ca pe o melodie comerciala oarecare sa nu iti ajunga amplifu la clip iar pe multe altele sa aprinda clipul foarte usor .

_________________
PROGRESUL OMENIRII SE DATOREAZA OAMENILOR DE STIINTA, FILOZOFILOR SI NU CELOR CARE BAT MATANII PRIN BISERICI , CELOR CARE BAZAIE LA ZIDUL PLANGERII SI NICI CELOR CARE TAIE FRUNZA LA CAINI
Honda The power of dreams
esentele tari se tin in sticle mici


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: inside T.amp Proline 3000
MesajScris: Lun Oct 21, 2013 9:24 am 
Eu zic sa o lasati putin mai moale cu amplificatorul asta . La 2600 ron mi se pare un best buy . Faptul ca arde difuzoare tine foarte mult si de omul de la butoane . L-am folosit de 2 ori , o data pe 4 basi de 800w si alta data pe 2 basi de 500w si nu am avut probleme, nici macar nu a fost necesar sa il folosesc la capacitatea lui maxima . Proprietarul l-a folosit de mai multe ori , la fel fara probleme de genul difuzoare arse .

In audio la fel ca in auto , cea mai slaba componenta e aia dintre scaun si volan .


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: inside T.amp Proline 3000
MesajScris: Dum Noi 17, 2013 4:51 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Noi 10, 2009 10:04 pm
Mesaje: 468
Localitate: Vrancea Focsani
Un amplificator care merita banii, Mufele sunt Neutrik originale, Tranzistori finali MJL originali si imperecheati, nota 10 este un amplificator extraordinar pentru banii lui !

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: inside T.amp Proline 3000
MesajScris: Lun Noi 18, 2013 8:47 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 3:36 pm
Mesaje: 2679
Localitate: Bucuresti Romania
Imi place acest amplificator .
Dar trebuie facut un " tunning " serios , care costa ceva bani , iar investitia l-ar aduce automat in categoria de pret unde se joaca " concurenta " cu pedigree .
Datorita acestui amanunt , merita cumparat direct Lab Gruppen ( sau altele , in aceeasi categorie de putere ) si scapati de surprize neplacute .

_________________
Excelența face diferența

High
Performance Un produs unicat de o calitate deosebita si construit din pasiune
Audio


Leonardo Fibonacci : F(n) = F(n–1) + F(n–2)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România