The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Mar 29, 2024 12:54 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Behringer B615D
MesajScris: Lun Noi 04, 2013 11:33 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Iun 20, 2009 11:10 pm
Mesaje: 127
Inca mai tine strategia asta de a pacali cu mii de watii scrisi aiurea.
Pe vremuri erau casetofoane si combine cu casete pe care
era scris chiar si 1 milion de wati pe unele combine mai mari scriau 5 milioane de
wati pompo sau nu mai stiu cum ii denumeau si luau ochii la fraieri. 1500 watts doar atat de ce nu 15 milioane ca iau ochii mai rau la cei care cumpara boxe dupa watti. BEHRINGER=gunoi.


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Behringer B615D
MesajScris: Joi Noi 07, 2013 11:33 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Oct 26, 2013 3:54 pm
Mesaje: 22
am rezolvat cu amplificatorul de pe ele referitor ca intrau repede in clip...vina era a mea ca folose-am volumul pe ele la jumatate sii ii dade-am atac mare din mixer si le bagam repede in clip si putere nici jumatate....citind pe acest forum mi-am dat seama care e gresala...acum merg superr boxele mai ales inaltele ,,bestiale" da foarte bine acum si mediile parca se simte ca nu face fata difuzorul de bass(referitor la amplificatorul de pe ele e suficient de puternic pentru ele ...acum deschide foarte bine sunetul


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Behringer B615D
MesajScris: Joi Aug 25, 2016 9:20 am 
Neconectat
User

Membru din: Dum Iul 25, 2010 7:39 am
Mesaje: 2
acolo scria clar Power peak 1500W; power continuous 250W ,stiti ce inseamna ,documentativa,moderatorii explicati


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Behringer B615D
MesajScris: Vin Aug 26, 2016 5:53 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 3:36 pm
Mesaje: 2679
Localitate: Bucuresti Romania
Vezi posturile mele anterioare , am scris destule despre putere si marketingul mincinos .
Nu stau sa caut pe forum , nu am rabdare , dar daca esti foarte interesat , iti las placerea sa descoperi singur ...
Spor la studiu !

_________________
Excelența face diferența

High
Performance Un produs unicat de o calitate deosebita si construit din pasiune
Audio


Leonardo Fibonacci : F(n) = F(n–1) + F(n–2)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Behringer B615D
MesajScris: Vin Aug 26, 2016 10:47 am 
Neconectat
User

Membru din: Dum Aug 21, 2016 10:45 am
Mesaje: 147
Localitate: Pitesti
sa nu jignim brandul minune behringer, fac produse extraordinare la un pret foarte mic (aproape gratuit), sunetul reprodus de acestea este unul din cele mai rafinate si bogate in continut, inaltele produc o emotie aproape lacrimogena as putea spune :))))
pe bune....asta era problema cu cati wati de rahat scoate plasticul ala?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Behringer B615D
MesajScris: Vin Aug 26, 2016 11:15 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iun 09, 2016 11:38 pm
Mesaje: 144
Localitate: Hunedoara
goanga scrie:
sa nu jignim brandul minune behringer, fac produse extraordinare la un pret foarte mic (aproape gratuit), sunetul reprodus de acestea este unul din cele mai rafinate si bogate in continut, inaltele produc o emotie aproape lacrimogena as putea spune :))))
pe bune....asta era problema cu cati wati de rahat scoate plasticul ala?

Ok, sa zicem ca la boxele active nu prea conteaza. Dar daca ar fi fost boxa pasiva si ai fi amplificat-o cu puterea de 1500W (cat spun ei ca ar avea continuu) boxa respectiva lua foc in 10 secunde. Si uite de asta e bine sa cumperi boxe "ca lumea" si sa le desfaci inainte sa faci vreo treaba cu ele. :)

_________________
"Quality reveals reality."


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România