The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Mar Apr 16, 2024 9:11 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Difuzoare Beyma 12P80Fe,pot fi folosite in boxe full ran
MesajScris: Joi Oct 31, 2013 2:16 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 3:36 pm
Mesaje: 2679
Localitate: Bucuresti Romania
Cocoasa aia la Powermate 2 de fapt este la 72 de Herti si are +9dB :) .
....................



@avramstefan
Iti recomand calduros proiectul incintei Karlson12 si documentarea temeinica pentru a intelege acest proiect : http://fullrangedriver.com/forum/viewforum.php?id=16


Fişiere ataşate:
Karlsonette 12.png
Karlsonette 12.png [ 283.73 KiB | Vizualizat de 4543 ori ]

_________________
Excelența face diferența

High
Performance Un produs unicat de o calitate deosebita si construit din pasiune
Audio


Leonardo Fibonacci : F(n) = F(n–1) + F(n–2)
Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Difuzoare Beyma 12P80Fe,pot fi folosite in boxe full ran
MesajScris: Joi Mai 25, 2017 9:37 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
C.Remus Ionut scrie:
Nu e nimeni pe forum in masura sa imi dea o parere,un sfat de cunoscator??? :(

Am avut 2 boxe cu aceste difuzoare, "imperecheate" cu drivere de 1,4" TheBox ND76 (parca). Si acum plang dupa ele...cand le-am dat, am si facut test in aer liber acasa la om. La cca 10-15m de ele trebuia sa urlu in urechea omului care era langa mine. Incredibil ce spl aveau, liniaritate si tot ce-ti puteai dori de la 2 boxe de 12". Semnalul audio a fost tras din laptop intr-un mixer Dynacord 600 (1 sau 2) si din mixer intr-o putere chinezeasca EY Sound (2x500w in 8ohm) care a mers la limita de clip. Pot sa spun ca a maturat pe jos cu rcf art500a, care isi pierdea din "grasime" dupa ce te departai de ele la vre 5-6m, si au fost puse pe aceleasi scule (evident fara statia china) si cu aceleasi corectii. Pe cand la boxele cu Beyma, spl si forta lor era prezenta atat in fata lor la 3m, cat si la cca 12-13m, plus ca avea destula prezenta si pe joase. Au fost singurele boxe care chiar mi-au placut cum suna, din cate mi-au trecut prin mana sau ascultat la altii. Vorbesc strict in categoria de sub 1000 de euro ca pret. Dar o sa fac altele la fel cat de curand pe care nu o sa le mai dau. Sfatul meu, daca mai este valabila treaba, fa-ti 2 boxe cu aceste difuzoare si cu 2 drivere potente, o sa vezi ca filtrate corespunzator or sa faca minuni!

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România