The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Mar Apr 23, 2024 9:56 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Mare atentie cand aveti fum greu la nunta!!!!
MesajScris: Lun Sep 12, 2016 7:04 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Dec 05, 2010 8:08 pm
Mesaje: 448
Localitate: Sibiu
Am avut sambata eveniment si am avut o problema din cauza fumului greu,la dansul mirilor!!!Basi 18 nw 100 amplificati cu o putere Mad 6000 si topurile erau active 15,toate bune si frumoase nunta la 160 pers,am deschis dansul mirilor,ringul destul de mic,mirii au avut coregrafie,fumul greu isi facea treaba si aproape de final s-a auzit in basi un bum scurt si mi-a intrat in protectie pe MUTE!!!Amplificatorul are 3 ventilatoare,ventilatie in trepte,racire f buna,a tras in el fum si cred ca a facut un scurtcircuit ,nu a mai mers,podeaua fiind gresie era uda,faceai patinoar,efectiv am ramas fara basi la eveniment.Nu stiu daca a mai patit cineva asa ceva la evenimente,dar cred ca e neplacut sa faci o nunta de 160 pers cu doua topuri pe 15,am scris pt a va spune sa aveti grija cand au asa ceva la nunta,fum greu,puneti amplificatoarele undeva la inaltime sa nu aveti necazuri cum am avut eu.Nu e de joaca cu asa ceva,amplificatorul mi-a ramas pe tot parcursul nuntii in protectie pe MUTE,la sfarsitul evenimentului l-am scos din priza si mergea un canal si unul pe Mute(protectie),l-am testat a doua zi si merg ambele canale,dar nu la acelasi volum,unul merge bine si altul cam la jumate din volum si distorsionat,l-am trimis la reparat la cineva.

[url][url=https://postimg.org/image/482hrm1fp/]Imagine[/url]adult image host[/url]


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Mare atentie cand aveti fum greu la nunta!!!!
MesajScris: Lun Sep 12, 2016 8:05 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Odata era s-o fac si eu de oaie....m-am cumintit de atunci!!!!
Imagine

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România